• queenin flash gordon albümünün son şarkısı. aynı zamanda bence albümün en güzel parçası. sözleri:

so you feel that you ain't nobody
    always needed to be somebody
    put your feet on the ground
    put your hand on your heart
    lift your head to the stars
    and the world's for your taking

so you feel it's the end of the story
    find it all pretty satisfactory
    well i tell you my friend
    this might seem like the end
    but the continuation
    is yours for the making

yes you're a hero
  • filmin sonlarında koltukta arkadaşıyla olan diyalogunda arkadaşı ikisinin geçmişte birlikte rol aldığı filmi hatırlatır, beni yetim olduğum için öldürmekten vazgeçtin ama sonra beni astıkları için hepsinden intikam almaya karar verdin ve dizi daha da uzadı der ve ekler: “ben ölmeseydim dizimiz devam etmezdi.” ölümle ve geçmiş pişmanlıklarla hesaplaşan kahramanımızı düşününce fazlaca çarpıcı geldi bu cümle. filmi oldukça başarılı buldum ki otuzları aştıkça insanın film zevki bu tarz filmlerde daha fazla şey bulabildiğini görüyorum.
  • crazy heart ve the wrestler modeli, yaşlanmış, kocayıp kuzuların maskarası olmuş kurt filmlerinden sonuncusu. bahsettiğim örneklere göre zayıftır. yine de izlenebilir. klişelerle dolu tabi. bol bol bürüşük erkek yüzü göreceksiniz, kendinizi fotoğraf makinesi almış ve balat'ta geziyor gibi hissedeceksiniz.
  • queen rock montreal konser albumunde guzel bir versiyonu bulunan sarki.
  • one punch man isimli efsanevi animenin bir o kadar efsanevi giriş şarkısı
  • aşağıdaki bağlantıdan çeşitli bilgilere ulaşılabilir:
    http://www.hero-movie.jp/phase2/
  • (bkz: ying xiong)
  • dwayne johnson ayısının yeni dizisi.
  • dustin hoffman, geena davis ve andy garcia'nın oynadığı komik bi film. ishtar'dan sonra dustin hoffman'ın en eğlencelik filmlerinden biri.
  • insanı zevkten uçuran amon amarth güzelliği.
hesabın var mı? giriş yap