• daft punk'ın mükemmel ötesi şarkısı.
  • random access memories'in tamamen posasını çıkarıp içselleştirdikten hemen sonra anlaşılıyor bu şarkının muhteşemliği. ilk çıktığından beri eskittim koca albümü, hâlâ sıkılmadım. dönem dönem bi şarkıya takıntılı kalıyorum. hemen her şarkıyı bi ara favorim yaptım. ama bunda acayip bi şeyler var.
    ağır aksak. konsantre hüzün.

"üzgün adım, ileri marş!"
  • bu şarkıda 3.27 ile başlayan sonra 3.43'lerde artan ve tam olarak 4:24'te biten bir bölüm var. o kadar zamandır dinliyorum ilk defa dün gece fark ettim. sadece bu bölümü çevirip çevirip dinliyorum dünden beri. nasıl bir melodi ve çalgı aleti çözemedim.
  • bağımlılık yapan, yüzlerce kez dinlenilesi yeni efsane. bazı şarkılar vardır, müzik tanımına sığdıramazsınz çünkü size bazı şeyleri hatırlatmaz, doğrudan sizi yaşanan anlara götürür. işte bu parça tam olarak bunu yapıyor. şu da var ki, sanıyorum ayrılığın yeryüzündeki en masum tanımı olan "you decided to walk away" ile yakınlarda yolu ayrılıktan geçen pek çok kişiyi etkilemiştir. bu şarkıda çok ilginç bir masumluk ve çaresizlik var sanki. öylesine içine kapanık ve kendince iç huzursuzluğu tanımlıyor ki.. "ı just wanted you to stay" ise söylenebilecek tek söz gibi çıkmış ağızdan.
  • something about us ile yerdeydik zaten. bu şarkı acımadan vurmaya devam ediyor.
  • instant crush'tan sonra yine asik oldugum bir daft punk sarkisi. hem cok hüzünlü hem de cok sakin. ne güzel albüm yapmissiniz arkadas.
    bir daha asla gidip göremeyeceginiz fakat cok sevdiginiz yerlerden dönerken dinlemeyin, kalici tramva etkisi olabiliyor cünkü.
  • yeni something about us'ımız. biraz daha uslusu, içine kapanığı.
  • birçok suser yazmış ama ben yazmazsam bir müzik kutusu olarak eksik kalırım: something about us'u tamamlayan müthiş ötesi şarkı. ben bu adamların elinin değdiği her şeyi çok seviyorum ya, inanılmaz bir şekilde her türlü ruh halime uyum sağlayan şarkılarını dinledikçe de keyiflenmeden, kederlenmeden edemiyorum. iyi ki varlar.
  • santana ve michelle branch'e ait olanının klibini izlediğimde o çocuk aklımla nasıl etkilenmişsem, o zamandan beri tanımadığım insanların olduğu kalabalıklara girdiğimde kendimi beğendiğim kişilerin yakınında tutuyorum. olur da herkes öpüşmeye başlarsa boşa gitmesin, ne diyeyim.

bilmeyenler için işte o klip!
hesabın var mı? giriş yap