• animatrix serisinin aynı zamanda tek 3d render neyin olanı...diğerleri daha anime tarzında ama birde filmle en direk bağlantısı olanda bu...
  • başından sonuna kadar gözleri bile kırpmadan izlenebilen el emeği, göz nuru bir yapım. artık 20 dakika mı, yoksa 11 dakika mı bilemiyorum; bana 3 saniye sürmüş gibi geldi. internette bir yerlerde olduğu rivayet ediliyor animasyonun. indirip izlene tez zamanda.

ilginç bir not; animasyonda daha ilk birkaç frame oynamıştı ki, yanımdaki zat-ı muhterem "sevişcek la bunlar" dedi; ona "öküzsün sen, öküzz" diye haykırmayı çok isterdim, ancak ben de aynı hissiyata kapılıvermiştim. nitekim de biz kazanıyorduk az kalsın. araya parça atar gibi yapmalarından, the matrix reloaded'ın trinity & neo aşkından fazlasını vaadettiğini düşünmeyi çok istiyorum şahsen. sen tut matrix'i çöz, makinelere kafa tutup binary işlemleri kafadan yapabilecek bilinç düzeyine eriş, sonra da karşına bir hatun geçince elin ayağına dolaşsın. olacak iş değil !

bu insan ötesi animasyondaki gemi, osiris, bir mısır tanrısından almıştır ismini. ee the matrix'teki nebuchadnezzar da babil kralıdır aslen (gemi olmadan önce). her ikisinin -daha doğrusu, her dördünün de demek lazım, ama tuhaf oluyor öyle deyince- neyse, her ikisinin akıbeti de malumunuzdur. acep diye düşünüyor insan, ölüm tanrısı osiris'in son uçuşu ile gördüğü düşü hatırlayamayan nebuchadnezzar'ın adları bile bile mi konmuş oraya? başka gemiler de var mı? varsa kaç tane? matrix has all of you da bi mal ben mi kaldım? aloo uyanığım ben alooo......
  • animatrix cdsinin başındaki bölüm olduğundan ilk bölüm olarak algılanmıştır.
  • animatrix'in bu bölümünde osiris isimli gemi tarafından makinelerin kazdığı fark edilir, yok edileceğini anlayan mürettebat zion'un haberi olması için matrix'te bir mesaj bırakır.

enter the matrix oyununda osiris'ten uzun süre haber alamayan zion generalleri osiris'in bir posta bıraktığını öğrenir. osiris kaptanı thadeus niobe'nin çok eski bir arkadaşıdır, niobe o'nun güvenmediğinden daha önce hiç posta bırakmadığını, bu mesajın canı pahasına bırakılmış bir mesaj olduğunu tahmin etmekte zorlanmamıştır ve çok zorlu bir görevi kabul ederek postayı ajanlardan önce elde etmek için matrix'e bağlanır. zorlu mücadelelerden sonra mesajı elde eder.

reloaded filmi toplantıyla başlar mesaj zion generallerine iletilmiştir.
  • 11 dakikalık kısa film. 9 tane kısa filmden oluşan serinin sonuncusu *
  • animatrix'i oluşturan parçalarıdan tartışmasız en güzel olanı, zaten çizim diğer sekizine kıyasla çok daha farklı. tabii açılıştaki dövüş sahnesi ve jue tekrar tekrar izlenesi..
  • hatunun yuksekten serbest du$u$e gecme sahnesinin direk x-factor'un 1996 tarihli 126. sayisindan (sayfa 10) arak oldugu bolum.. cok ayip..
  • animatrix serisi içinde bitmemesini istediğim tek, süper animasyon
  • ba$indaki anime animasyonu ile kalbimi calan eser. uzak dogulu kadinin yuksekten donerek du$mesi, kisaca imkansiz hareketler yapmasi ayrica kilici tutma stili gercekci olmasa da super olmu$, tek eksigi kilicinin katana olmamasi. grafiklere ise diyecek bi$ey yok tabi.. iyi yapmi$lar iyi, aspava.
hesabın var mı? giriş yap