• filmde haritayi kaybettiklerinde, daha onceden haritayi kameranin icine resmen sokar sekilde gosterdiklerini hatirlayamadiklari, "acalim handycami izleyelim orda vardi harita" demedikleri an benim icin biten film. sizin gibi saskinlari blair cadisi oldurmek bi yana uykunuzda usul usul sker bile dedirten film.
  • dahiyane.
    jaws izledim denizden korkmadım, elm sokağını izledim kabuslardan işkilennemedim, ama bunu izledim ormana girip giremeyeceğimi bilmiyorum.
    korku filmi adına uçuşan kelleler, yaratıklar bekleyen sıkılacak elbet, haklılar.
    ama kafamda yarattığım blair cadısından korkunç bir şey olmayacak hayatım boyunca.tekinsiz film lafını terminolojime kattığı için teşekkürler.
    saygıyla eğiliyorum.
  • oyuncuların gece çadırda uyuduğu sahnelerden birinde çadır aniden sallanmaya başlar, üçlünün ödü bokuna karışır. bu sahne de filmin çoğu sahnesi gibi tamamen provasız ve oyunculardan habersiz çekilmiştir. hatta senaryoda bile yoktur. yönetmenler "du bakalım nolacak" fikriyle bir gece sinsice çadıra ulaşıp aniden çadırı sallamaya başlarlar. böylece oyuncuların tepkileri korkuları doğal olur, blair witch bu ve bunun gibi sahneleriyle efsane olur. yatırdığı her bin dolar için bir milyon dolar kazanır. bu arada filmin ulaştığı 1/1000 kar oranını henüz hiçbir film geçememiştir, muhtemelen geçemeycektir de.
  • "where's the fucking camera"
    gibi bir cumleyi
    "canina yandigimin kamerasi nerede"
    seklinde ceviren bir altyazi harikasi mevcuttu bu filmde.

bu kufurden kacinma egilimi birkac sahne sora bozulmustu gerci, eleman karanliga "hello!" "hello is anybody there?" seklinde bagirmaktayken altta birkac saniye sonra duyacagimiz korku nidasini bayagi onceden haber veren vurucu altyazi belirmisti:
    "hassiktir!"
  • "35 bin dolar yatırımla 100 milyon dolar nasıl elde edilir?" konulu bir cadılık projesi. londra, new york, san francisco, sdyney ve torontoda a4 boyutunda kayıp ilanı görüntüsündeki afişleriyle, insanları web sayfalarına yönlendirip parayı kırmış adamlar. posterleri de öğrencilere yapıştırtmışlar, ucuz olsun diye. pazarlama bütçelerinin 100 bin dolar bile olmadığı söylenir.

yine de, nette yapılan en iyi pazarlama projeleriden biridir.
  • ilk yarısı en fazla 30-35 dakka sürüyo, biz altı kişiydik altımız da sıkıldık, korkma falan olmadı maalesef, bilmiyorum belki de biz anlamadık...
  • hiç bir taşıt tutması yaşamadığım halde film tutması yaşatmış film.*
  • ..mina koduumun procekti! uyutmuyo kaç gecedir...
  • bir çekim tekniğinin önemli bir örneğinin boklanması sadece ekşi sözlükte olabilirdi zaten*

bu ilk ateşi bulan adama, ama sen küçük yakmışsın ateşi senin ateşin bi halta yaramaz demek gibi yazıyı ilk bulan adama sen bunu çiviyle yazmışsın bi de duvara yazmışsın bu olmaz demek gibi bir şey.

tamam konusunu eleştir, oyunculuğu eleştir, senaryonun tırtlığını eleştir de adamlar 60 bin dolarlık film ile sinema sektörüne bir çekim tekniğini tam anlamıyla tanıtıp popüler hale getirmişler. kendisinden sonra da sayısız film bu tekniği kullanmış ama ekşide yapılan eleştiri "bu film mi mnakoyim" on numara eleştiri gerçekten.

argümansız eleştiri yapmak bu kadar popüler olmamalıydı.
  • deh$et filmi di..gercekten cekımler kurgu deilse o 3 kısının yasadıklarını dusunemiyorum....
    filmin son sahnesi kopardı...
hesabın var mı? giriş yap