• sonuna kadar merak duygusunu ayakta tutan, ilginc baglantılar ve sıkı bir kurgu ile insanı etkileyen bir kitap.
  • alfa yayınları tarafından tekrar basılmış
  • eser miktarda tarih, coğrafya, edebiyat, macera, büyü mantıkla karıştırılır; ortaya elden düşürülemeyen, her fırsatta açılıp okunan ve bitince yakın bir dosttan ayrılma hissini yaşatan muhteşem bir kitap çıkar. aslında hepimiz birer brendan doyle'uz.
  • bu kitabı artık bulmak imkansız gibi.
  • şu ana kadar okuduğum en güzel kitap. bu kadar karakteri ve olayı bu kadar güzel işleyen kimse olmadı..
    filmini kesinlikle yapmalarını gerek...
  • zaman yolculuğu konusunu sulandırmadan, sağlam bir ingiltere edebiyat geçmişi ile anlatan guzel otesi kitap. alın okuyun derdim ama baskısı tukenmiş. ithaki akıllı ol.
  • evimde en güzel yerlerde duran ithaki yayınlarından güzide bir bilim-kurgu.

ilk okuduğumda kafa gelişimim bugünkü gibi olmadığı için sıkıntı - karışıklık - bunalma gibi sebeplerle kitabı (tam da olayların başladığı yerde) bırakmıştım. sonradan kendime kızıp tekrar elime alıp kararlı bir şekilde düşünerek okuduğumda ne kadar büyük bir yanlış yaptığımı anladım. olay kurgusu ve akışı o kadar güzel ki başları tamamı ile hazırlıkmış dedim.

neticede uzun zamanda olsa pek çok şeyi hala aklımda. yazarı büyük bir tebriği hak ediyor. bilim-kurgu severlere de tavsiye ederim. sakın yarıda bırakmayın.
  • kitabı nerden nasıl aldığımı bilmiyorum. muhtemelen ben almamış bile olabilirim ağabeyimin enteresan tercihi de olabilir. anubis ismi çekmiştir muhtemelen.

her halükarda başucu kitabım oldu. çok az kitap vardır hayatımda tekrar kapağını açma isteği duyduğum. bu kitabı 3 defa okudum hepsinde çok haz aldım.

geçtiğimiz günlerde farklı bir tat arayan birisine tavsiye ettim kitabı ve karşılığında küfür yedim. meğer sıfır basımı kitapçılarda yokmuş artık. onca ballandırıp anlatınca bendeki kopyayı istedi onu da vermeye kıyamadım başına bir şey gelir diye.

çok üzücü bir durum yahu bu. tek böyle düşünen ben miyim?
    umarım yeni basımı yapılır.

amk iyi bilimkurgulara niye ilgi az oluyor? misal siyah hatıralar denizi var kitap bence hak ettiği ilgiyi görmedi. kimbilir benim bilmediğim ne harikalar var. olm keşke tüm kitapları okuyabilsek
  • son zamanlarda okuduğum en iyi bilimkurgu-fantezi kitabı. çılgın karakterlerden tutunda zaman yolculuğunun ilginç sonuçlarını irdelemesine kadar herşey yer almış. insanı saatlerce başında oturtan bi kitap.
  • okuyalı çok oldu ve fakat güzel bir kitaptı. hakkında bu kadar az yazılmış olmasını beklemiyordum. daha fazla entry'yi hak ediyor.
hesabın var mı? giriş yap