• kıçına sürsen deliği kapatır yemin ediyorum.
  • sanki bepantenle kadeşler gibi gelir hep bana. çağrıştırırlar hep.
  • kaplumbağalarımın gözlerinin açılması için kullandığım merhem.
    önceleri işe yaramadığını düşünmüştüm gözleri açılmayınca fakat kaplumbağalar kış uykusuna yatmışlar o yüzden gözleri kapalı hareketsiz duruyorlarmış.
    bir kaç tüp terramycine mi acıyayım yoksa kaplumbağaların benim elimden çektikleri merhemli işkenceye mi yanayım ?
  • dudak uçuklamasındaki etkisi takdire şayandır. hiçbir şey geçirmedi uçuklarımı teramisinin geçirdiği kadar...
  • icerisinde oxytetracycline ve polymixin beta sulfat iceren antibiotikleri barindiran ilac. oxytetracycline klebsiella, polymixin beta sulfat ise bordotella türü bakterileri öldürmekte etkilidir.
  • kedilerin göz kapaklarındaki iltihaplanmarda bu ilaçtan sürmek çok işe yarar. -önce iltihabı antiseptikli (ya da ılık çay demi en yakında bulabileceğiniz) bir pamuk ile yavaşça, iyice temizlemek gerekiyor-
  • yıllar önce göbeğime piercing yaptırdığımda piercing i yapan adamın kullanmamı önerdiği merhem. eczaneye gidip merhemi istediğimde ise eczacının 'ne yapacan sen onu???' diye sorup cevabını alınca da 'boşver sen onu boşver bak bunu sür!' deyip başka bir krem göstererek bunu almaktan vazgeçirmeye çalışmıştı. ben de 'vermiyosan verme' deyip çıkmıştım. allahım ya.
  • her derde deva fakat kendisini küçük gramajla yapıyorlar. bunu büyütseler, böyle kova kova yapsalar diyeceğim ama arap yağı bol buldu mu kıçına sürermiş misali olacağından mı korkar oldular acaba. yoksa önemli olan boyu değil işlevi mi dedi birileri. yine de her haliyle canımız ciğerimiz ilacımızdır.
  • mucize krem.

aylar aylar önce dudağımda bir çatlak oluştu. oluşan çatlak da, 10 sene evvel kocaman bir yara açılan yerdi...

bir kaç gün sonra dudağım ortadan ikiye ayrıldı mı. en ufak bir harekette o yara açılıp kanamaya başlıyordu... ne yaptıysam iyileşmedi, 1 ay sonra terramycin buldum bir yerlerden sabah öğle akşam sürdüm ve mucize gibi, kocaman çatlağı 10 günde iyileştirdi. derin bir iz bırakarak.
hesabın var mı? giriş yap