• insan öldürmek için kullanılmamaktadır.

saniyesinde zamanın ötesinden gelen edit: yok abi adamlar küfür yemeden rahat etmiyor. terör örgütünün ne kadar üyesi, yandaşı, sempatizanı varsa anasının amında patlatacaksın bu bombayı. bak böyle daha güzel oldu. hatırlatayım, soldan 3.'ye tıklıyorsunuz.

seri eksi oy veren ibne editi: terörist lobisi çalışıyor. hiç üşenmemiş orospu çocukları.
  • en azından türk silahlı kuvvetleri bu bombayı insanların üzerine atmıyor. çok samimi söylüyorum hiç insan ölüyormuş gibi hissetmiyorum ben. zaten insandır ölen, gerisi telef olur.
  • bu muhimmat ile gaza geldiğimizi, coştuğumuzu iddia eden zevat; dağa çıkma, molotof atma ve yağma heveslisi hevallere de aynı "üff çok banalsiniz" tavrını gösteriyor mu, merak ediyorum.

pkk'lıya "haklısın paşam, senin de sebeplerin var tabi", terörden canı yanana, "gaza gelen ortalama türk".

bayılıyorum sizin şu kaypaklığınıza.
  • yine harıl harıl terörün askeri yöntemlerle bitirilemeyeceğine dair açıklamalara sebep olduğu gözlenen bombadır.

"bir aileden biri ölünce üç kişi daha dağa çıkıyormuş. o zaman o dağa çıkan ibneyi öldürmeyelim ama o bizi öldürsün değil mi? hmmm afferin çok iyi düşünmüşsün. içinde yaşadığı toplumun içinden çıkan gencecik insanları öldürmeye kalkarsan, gebertileceksin. ailen vatanına kan davası açtıysa ailenin kökü kurutulur, ayağını denk al. bilakis ne kadar adam dağa çıkıyorsa hepsinin gebertilmesi gerekmektedir. haa unutmadan hepimiz kardeşiz ve biz barış istiyoruz... olmadı mı? inanmadın mı? neden ki? siz bu içi boş lafları söylerken biz de inanmıyorduk zaten haklısın. siz barış kelimesini bu kadar ucuzlatınca olacağı buydu." mülayim ortalama vatandaş
  • bbc, hakkında şöyle bir kelam etmiş: "the heat and pressure effects are formidable - soldiers caught in the blast could have the air sucked from their bodies and even their internal organs catastrophically destroyed."

yani diyor ki: "ısı ve basınç etkileri ürkütücü boyutlardadır - patlamaya yakalanan askerlerin vücutlarındaki hava emilebilir ve hatta iç organları feci bir şekilde yok olabilir."

wikipedia da şöyle diyor yine bu bombanın tahrip gücü hakkında: "the overpressure within the detonation can reach 430 psi (3.0 megapascals) and the temperature can be 4,500 to 5,400 °f (2,500 to 3,000 °c). outside the cloud the blast wave travels at over 2 miles per second (3.2 km/s)."

yani diyor ki: "patlama alanındaki basınç 3 megapascal'a kadar yükselebilir (1 megapascal santimetrekareye 10 kilo basınca eşit), sıcaklık 2.500-3.000 dereceye çıkabilir. patlamanın başladığı alanın dışarısında, patlama dalgası saniyede 3.2km hızın üzerinde hareket eder."

edit: megapascal hesabı düzeltildi. tukenmez adam'a teşekkürler.
  • terörün terör kamplarına bomba atarak bitmeyceğini, asker öldürerek biteceğini düşünen kürtleri, kürt severleri, satılmış ruhsuzları, sözüm ona hümanist geçinen pzevenkleri üzmüş bombadır.

bilemiyoruz gerçekten kullanıldı mı? ama açık olan, kandilde yaktığı veya yakmadığı ateş burada sempazitanlarının yüreğini de yakmıştır.
  • ince dağıtılmış patlayıcı ve atmosferdeki oksijeni kullanarak çok güçlü basınç etkileri yaratan bombalardır. kapalı alanlarda korkunç derecede etkilidirler. fuel air bomb olarak da bilinirler.
  • ozturkcesi "isitacli sikertec"tir.
  • kisaca soludugunuz havayi yakan bomba..
  • patlatmak için bayramı beklemek gerekmeyen ramazan topu.
hesabın var mı? giriş yap