• ya benim anlamadığım, yapay zeka sahibi hayvani teknolojik bir makina nasıl oluyor da jack bauer kadar nişan alamıyor lan? hadi arnold gece karanlığında güneş gözlüğüyle gezdiğinden önünü görmüyordu bunun derdi ne eli mi titriyor?

yapacağınız robotu sikeyim sizin, kim debug etti bunları, kim pi yi 3 aldı olm bulun dövün lan.
  • saplantı haline getirip, terminator filmleriyle (daha doğrusu sadece terminator 2 ile) kıyaslamak yerine, oturup şu güzel diziyi izlemeyi ve tadını çıkarmayı tercih etmeyen arkadaşlarımızın beğenmediği bir dizidir bu...

- abi terminator'ün dizisi çıkmış! çok hareketli böyle, aksiyon dolu! efektler falan da süper! yeni yeni terminator'ler falan var böyle... başka bir kurgu, başka bir hikaye...
    - arnıld şıvarzeneger oynuyo mu?
    - hayır abi...
    - civa adam var mı?
    - yok abi...
    - iyi. boktandır o zaman...
  • --- spoiler ---

bugün son bölüme tekrar göz atarken bende jeton düştü, "last voyage of the jimmy carter" isimli bölümde gördüğümüz sıvı metal dostumuz, kesinlikle catherine weaver/t1001 olmalı...

last voyage of the jimmy carter'daki sıvı metalin aldığı yılan balığı şekli, hatta bölümün sonlarına doğru suyun içinde yılan balığı gibi kıvrıla kıvrıla yüzerek denizaltından uzaklaşmasını hatırlıyor muyuz? hatırlıyoruz... şimdi weaver'ın ofisindeki çok sevdiği "evcil" hayvan neydi bi de onu hatırlayalım... evet...

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    eski model terminatör, şahane plan yapıyor. annesini uzaklaştırıyor, telefonu dinleyip kodu öğreniyor. baz istasyonunu patlatıp tekrar arama yapmalarını engelliyor, arabalarını bozup bir ihtimal patlamadan kurtulmaları durumunda zamanında john connor'a yetişmelerini engelliyor. fakat.. bu noktada sarah connor'a helal olsun demek lazım, hikayesini anlatırken durumu olduğu gibi aktarıyor, keklendim diye belirtiyor, tam zamanında yetiştim diye yalan bilgi vermiyor. bu güzel tuzağı kuran terminatör, john'u arayıp rıhtıma gelmesini söylüyor, olur ya seni yakalayacak gibi olursam denize atlar kurtulursun diye olsa gerek. cengaver gerçi suya atlamaktan imtina etmiyor ama nedir bunca plan yaptıktan sonra randevu yeri olarak deniz kenarı verilir mi? işte insan ırkı bu yüzden kazanacak, robot dediğinin kafası bi yerde duruyor. coyote gibi şahane plan yapsa bile sonunda çuvallıyor. bu dizinin en iyi oyuncusu ise john connor'ın koruması olan terminatör. yok etmeye programlanan terminatör suya hemen atlarken, hanım kızımız, ben yüzemiyorum diyerek suya atlamıyor. demek terminatör olsa bile kadınıyla erkeği farklı hareket ediyor. kadınlar seni bi yerde yarı yolda bırakır john, annen hariç.. ana gibi yar olmaz bagdat gibi diyar bulunmaz, öğren bunu.
    --- spoiler ---
  • final bölümünü seyrettikten sonra fox'a şöyle bir mesajım var: bu diziyi iptal edersen, sana kafam girsin.

sezon öyle bir bitti ki, 3 saat sonra bile kendime gelemedim. duygularımı skyturk muhabirinin ölümsüz sözleriyle ifade etmek istiyorum. anam çoştu lan bunlar

tüm bölüm sahne sahne muhteşemdi ama herhalde en çok öne çıkanlar:

--- çok pis feci spoiler ---

- cameron ve john'ın moteldeki yatak sahnesi. çocuğun aklı gitti yahu! cameron az değilsin!
    - catherine weaver - connor ailesi karşılaşması. catherine'in bir kalkana dönüşüp hepsini kurtarması
    - cameron - john henry karşılaşması. will you join us?
    - john'un annesine "kusura bakma ana, cameron'ımı kimselere yar etmem, ben gidiyorum" dercesine jh'nin peşinden catherine weaver ile gitmesi.
    - catherine'in ellison'a "benimle gelmeyeceksen madem, çocuğu okuldan al bari" demesi. bir şey yiyordum o sırada, nerdeyse boğulacaktım.
    - derek reese, kyle reese, allison
    - kimsenin kendisini tanımadığını anlayan john'un "ne halt edecez şimdi?" bakışları
    - allison'ı bir an cameron zannetmesi ve sevinmesi, sonra insan olduğunu anlayıp üzülmesi.
    - zaman makinesinin oluşturduğu wormhole kapanırken, sarah'nın sesinin zamanın içinden süzülüp gelmesi. *i love you too*

--- çok pis feci spoiler ---
  • bu dizinin iptalinde emeği geçen herkese kafam girsin.

terminator 1 ve 2 gibi efsanevi filmlerin yanına en çok yaklaşan terminator yapımıydı. çok yazık oldu lan.
  • minimum 4-5 sezon boyunca çekildiği bir dünya'da yaşamak isterdim.

kaç sene geçti, acısı geçmedi arkadaş.
  • cameron gibi terminatörüm olsun isterse peşime megatron takılsın. tak koluna partiye götür, düğüne nişana götür, barda kavga çıkar bu dövsün sen izle. hele o dudaklar o gözler, kalçalar.. john connor akıllı olsun.
  • dizide en cok hosuma giden cameron'in karakter gelisim sureci. yani insan kendisini robotlarla dolu bir gezegene dustugunde nasil hissederse cameron da benzerini hissediyor bunu da pek guzel anlatiyorlar.

amerika'da her yabancinin kendisini az biraz cameron gibi hissetmesinden dolayi da empati yapiyor olabilirim.
  • bu diziye olan sevgimden dolayı geceleri gizli gizli ağladığımı bilirim. yıllar geçti üzerinden hala kabullenemedim. lan olm böyle bir dizi nasıl biter lan. hala aklım almıyor. inanılmaz zengin bir adam olsam ciddi ciddi 1 milyar dolarımı bu diziye yatırır devam etmesini sağlardım.

ulan izlediğim en iyi bilim kurgulardan biriydi. terminatör serisine yapılır mı lan bu?

orospu çocuğusun fox.
hesabın var mı? giriş yap