• (bkz: opet)

uzun yolda durursun, gaz-benzin falan alırken bi elimi yüzümü yıkayım dersin, tuvalete bi girersin, mis gibi! insanın sıçası yoksa sıçası gelir.
  • burger king ve mcdonalds tuvaletleri en temiz olanlardir, zira surekli temizlik nedeniyle kapalidirlar.
  • nişantaşı'ndaki "so?!" cafe.. klozetin üzerine serilen kağıt olayını aşıp onun otomatiğini kullanıyorlar. düğmeye basınca kağıt kendi değişiyor..
  • okullardaki kültür aktivitelerinin olduğu binalar.
  • tuvaletlerine gösterdikleri hijyenik hassasiyetin yanı sıra, söz konusu bölümün dekorasyonuna ayırdıkları ekstra bütçe ile mekana artı puan kazandırmayı bilen modern işletmelerdir.
    (bkz: sardunya restaurant fındıklı)
    (bkz: taksimoda)
    (bkz: vogue)
    (bkz: lacivert)
  • hiç birisi kendi evim gibi olmasa da takdir ettiğim mekanlardır.
    (bkz: kayseri kaşık-la)
    (bkz: ortaköy house cafe)
    (bkz: aşşk cafe nişantaşı)

hijyen manyağının hayatta kalma rehberi sayfa 33. *
  • bu opet benzinliklerinin belli bir standardı var sanırım temizlik konusunda. ben ki bırakın dışarıyı başkasının evinde bile tuvalet kullan(a)mayan bir insan, ümitköy opet'te 4-5 kere tuvaleti kullanmak zorunda kalıp gönül rahatlığıyla işimi görmüştüm. adamların tuvaleti ciddi anlamda tertemiz, hijyen açısından tuvalette herşey var zaten, oraya buraya temas etmek zorunda bile kalmıyorsunuz. çayyolu taraflarında ne zaman bir yere gitsek, ardından turkuaz'da, efe erel'de dışarıda içmeye devam ediyoruz. dışarıda duruyoruz, hava da soğuk olunca normal olarak insanın tuvalet ihtiyacı geliyor belli bir süreden sonra. işte bu noktada bu opet benim kurtarıcımdır, atlıyorum arabaya mesafe farketmeksizin gidip geliyorum tertemiz. o tarafta oturmadığımdan benzin bile almıyorum, adamlara hiçbir faydam yok diye de üzülüyorum aslında ama zamanında park caddesi'ni falan bırakın çayyolu'nda doğru düzgün market bile yokken biz geceleri buradan 2-3 yıl boyunca her cuma-cumartesi 2-3 şişe vodka alırdık. onlara sayıp haklarını helal etsinler artık.
  • (bkz: dorock xl)

not: konser sonralarından bahsetmiyorum tabi ki...
  • daha önce yazılmış ama benim için (bkz: opet) 1. sırada gelir.
    ben uzun yolculuklarda sırf tuvaletleri çok temiz diye opet istasyonlarında dururdum ( shell'den yakıt almama rağmen ) kimsenin gıkı çıkmadı. sonra durdukça utancımdan biraz yakıt almaya da başlamıştım. sonra ne zaman ki çanakkale'de opet'in yaptığı temizliği ve çevre düzenlemesini gördüm birdaha başka istasyondan yakıt almadım.
    bir mekana sadece wc için bile gidilecek ise işte orası opet'tir.
hesabın var mı? giriş yap