• tektaş bir klasik ama baget de çok estetik. zor bir karar. allah dert vermesin.
  • bir erkek olarak baget çok kıro duruyor gözümde, aç gözlü insan nesnesi gibi.

tek taş da enayi yerine konulmak gibi ama zarafeti, estetiği daha başka.
  • tektaş zarafettir, baget aksesuarcıdan alınan 5 liralık takı gibidir.

baget yüzük kadar estetikten yoksun bir takı görmedim ben.
  • tabiki tek taş.. adı üstünde o kadar kıymetliki sadece minicik bi taş halinde yontulup işlenebiliyor,
    ama baget öylemi; nal gibi baget yüzük ışıl ışıl parlıyor, montürü filan modern dizaynlarla parmakları süslüyor.. halbuki zevki, kültürü, statüsü olanlar bilir ki klasik dört tırnaklı temiz ve parlak bir tek taşın yerini de pahasını da tutabilecek hiç birşey yok..
  • tam turun eksik kaldığı versus.
  • (müstakbel) hanım rapper değilse tek taş.

tektaş yazmaya elim varmadı zira bitişik yazılmasını gerektiren bir durum yok aslında dilbilgisel açıdan.

t: fikir almaya yönelik bir kıyas
  • o kadar uzağım ki bu konulara baget yüzük ne amk diye baktım.. sonra anladım ki hakikaten baget ekmeğe benzeyen yüzüklere öyle diyorlarmış.

bana çok taş pırlanta demek daha mantıklı gelmişti.
  • açıkçası ikisi de demode oldu artık. eğer şöyle dişe değer göze gelir bir tektaş alamıyorsanız, hiç bu işlere girmeyin. daha farklı yüzükler bakın, özelmiş tasarımmış der yırtarsınız.
  • baget yüzük yeni moda bir itemdir, sümeyyeler çok sever. ne zaman bir sümeyye parmağında görsem allah yazdıysa bozsun derim. bu ikisi arasında tek taş açık ara öndedir o yüzden benim için ama ben sevdiğim kadına vintage bir şey yaptırdım, çünkü o, bunların ikisini de seven biri değil.
  • prenses kesim tektaş diyorum. baget bana ne yazık ki fazla kokoş :(
hesabın var mı? giriş yap