• bir ikiz eşi olarak sıkça sorulan sorulara cevaplar :
    1 - hayır efendim, burama dokununca o da hissetmiyo.senin aklın alıyor mu kuzum öyle birşeyi?öyle birşey var olsaydı seks hayatımız çok daha renkli geçerdi
    2 - evet birimiz hastalanınca diğerimizin de hasta olması büyük ihtimaldir.ama 24 saatini hasta birisiyle beraber geçirsen sen de hasta olursun
    3 - evet karıştıran çok oluyo, ama insanın sevgilisi buna dahil değildir, öyle olsaydı sevgili olmazdı onun adı,başka birşey olurdu.şimdi söyleyemem ama çok ayıp
    4 - ikiz olmak nasıl birşey diye soruyorsunuz.ne bileyim ben?normal kardeş olmadım ki ben.ama şöyle anlatabilirim; küçükken hiçbirzaman oyun arkadaşı aramak zorunda olmazsın. durmadan aranızda karşılaştırma yapıldığı için aranızda sürtüşmeler olabilir. ikizler iyi geçinmek zorunda değildir. insanlar bazen aynaya bile bakmaya dayanamazken biz heryerde kendimizi görüyoruz.
    5 - hayır hiçbirzaman birbirimizin sınavına girmedik bu ahlaksızlık olur. zaten ikiz olduğunuzu öğrenen hocalar genelde bırakın öğrenci kimliğini nüfus cüzdanına bile bakarlar.
    6 - sevgili ilkokul öğretmenim. kabul edin artık kopya çekmediğimizi, sınıfın öteki ucundaki adamla aynı şeyleri yazmamız sadece şans işi, kurcalamayın artık
    7 - bir olay karşısında farklı zamanlarda veya birbirimizden habersiz olarak aynı tepkileri vermemiz, aynı kelimeleri kullanarak cevap vermemiz beraber büyüdüğümüzün bir işaretidir, telepatik yeteneğimizin değil. öyle birşey olsaydı şu anda dünyanın en başarılı adamları ikizler olurlardı
    8 - hayır dedim. orama dokununca o da hissetmiyo
    9 - bizi ayırt etmek çok kolay. bi kere isimlerimiz farklı, bunu deneyin
    10 - evet çok kastırmadıktan sonra telefondakinin hangimiz olduğunu bilemezsin ama bunu seni korkutmak için söylemiyorum,bilgin olsun diye söylüyorum
    aslında dha yazıcak çok şey var, şikayet edicek çok şey var..bu milletin eğitilmesi gerekiyor arkadaşlar. ikizlik öyle pek te ahım şahım bişey değil.sana benzeyen kardeş işte o kadar
    ayrıca
    keske dorduz olsaydik okula bi gun onlar giderdi bi gun biz
  • haziranda ve doğum günümde kucağıma aldığım kuzular. üstelik analarına değil bana benziyolar. bir de doğal olarak aşmış şekilde birbirlerine benziyorlar. üçüz gibi dolaşıyoruz.
  • ender rastlanması insanlık için iyi bir şeydir. ya yıldız tilbe den iki tane olsaydı?..
  • kız arkadaşım ve kardeşidir.

telefonda veya aynı saç & elbiseyle ayırt etmek cidden imkansız. ilk başlarda zorlansam da artık alıştım diyebilirim. asıl merak ettiğim ikizinin evlendiği adamın kim olduğuydu. neticede benim sevip aşık olduğum kızın aynısına aşık olmuş bir adam bu, yani benim gibi biri olmalıydı.. tanıştıktan sonra fark ettim, aynı benim kafada bacanak, çok ta keyiflendim. tamamen alakasız biri çıksaydı muhtemelen ikimizden birinin hata yaptığını düşünebilirdik. ama öyle olmadı.
  • vardı okuduğum lisede böyle bir kız çifti. hatta ikizlerden biri okuldan bir çocukla çıkıyordu. o çocuğa sormak istiyorum: hangisini seçeceğine nasıl karar verdin? neydi birinin diğerinden farkı? biri kabul etmese diğerine mi teklif edecektin yoksa?

yalnız bu tek yumurta ikizlerinin yapabilecekleri atraksiyonlar da hayal gücüyle sınırlı ciddi ciddi.
  • zeynep şirin'in sınıfına yağmur ve damla isminde tek yumurta ikizleri başlamış. onlara yağmurlar diyor. birden fazla yağmur var o zaman yağmurlar. ne zarif bir bilme biçimi.
  • tek yumurta ikiziyim, tip olarak on yaşına kadar birbirimize cok benziyorduk, hatta gecenlerde ilkolul bir de cektirilmiş bir fotografı buldugumda fotoda ki kişi ben mi o mu karar veremedim. ikiz oldugumuzu bilmeyenler on kere de baksalar aynı kişi sanıyorlar, tip olarak bu kadar benzediğimiz halde, karakter ve yapılarımız o derece zıt,cevremdeki insanlar beni biraz daha fırlama, ve hiperaktif olarak değerlendirirken kardeşimi biraz daha sakin ve sessiz bir insan olarak tanımlıyor.
    komik olan bazı şeylerde yok değil, mesela hanginiz büyük diye bir soru soruldugunda, onbeş dakka ben daha büyüğüm derim istisnasız bu cevaba herkes güler, gülmeleri bana her zaman tuhaf gelmiştir, simdi pek sallamıyorum. bide hanginizin x hanginizin y oldugunu nasıl anlayacağız gibi bir soru sorduklarında, cok kolay ben daha yakışıklıyım gibi bir cevap vererek megolamanlıgın kralını yapıyorum. o da bu cevaba karşılık, ressamlar muhteşem bir sanat eseri yapmadan önce kaba bir taslağını yaparlar, türünde aptalca bir argümanla cevap veriyor. iyi yönleri de kötü yönleri de olsa da iyi birşey bence.

not: sevgililerimiz birbirimizi ayırabiliyor cok sükür.

edit: unutmuşum. ortaokul 2. sınıfta tarih dersi zayıf oldugu icin kalacaktı, son bir sınav acıldı, ona ben girdim, ve sınıfı gecti, allah'tan aynı okulda okumuyorduk, yoksa yemezlerdi.
  • bilim insanları için büyük bir nimet. birebir aynı dna'yı taşıyan iki insan, haliyle, genetik etkileri göz ardı edip çevresel faktörlerin etkisini gözlemek için mükemmel bir fırsat oluyor. az önce bir haberde duydum ki uzay da kalmanın etkisini bu şekilde gözlemleyeceklermiş. ikizlerden biri bir yıl uzayda kalacak, bu arada diğeri dünyada normal hayatına devam edecek. müthiş bir şey bence böyle bir deneyi yapabilmek. tabii bir kere de şöyle bir haber okumuştum; avrupa'da bir yerde hatun sevgilisini ikizi ile aldatıyor ve bu arada hamile kalıyor. ve çocuğun kimden olduğunu bilme şansları asla yok, çok fena. aslında genetik anlamda çok önemli değil hangisinden olduğu tabii ama adamlar için önemlidir herhalde.
  • kendilerini anlamakta gucluk cekiyorum. neden ayni boy ayni kilo ayni sac modeli ayni tarz kiyafetler neden boyleler. mesela karsi odamda yasiyolarmis. ilk defa bugun ikisini yanyana gormemle dumur oldum resmen. ikisini de ayni kiz saniyomusum ben megersem. dusunebiliyo musunuz yasadigim travmayi. zaten kizin bir gun pembe pijamasini giyip ertesi gun yesili giydikten sonra yine pembeye donmesi dikkatimden kacmamisti.
  • bizim okulda bir örneği var bu insanların, aynı bölümdeler, yurtta aynı odada kalıyolar, aşağı yukarı aynı puanı almışlar üniversite sınavında, ikisi de çok iyi ve aynı tarzda basket oynuyor. bilemiyorum aslında düşününce mitoz da olabilirler.
hesabın var mı? giriş yap