• tophane'nin (sözümona) ağır abilerinin 6 temmuz 2013 taksim olaylarıyla ilgili kendileriyle yapılan röportajda söyledikleri iştah açıcı (!) sözlerden bir tanesi. röportajdan diğer satır başları ise şöyle;

- biz allah’a inandığımız gibi bu davaya (akp’ye) inanıyoruz. burada kendimizi zor tutuyoruz. gençleri zor tutuyoruz. tayyip bir desin ki “çıkın” var ya taksim’i dağıtırız. biz ona biat ettik. tayyip bizim “emir ül müminin”imiz.

-erdoğan’ın geri adım atmaması doğruydu. sonuna kadar destekliyorum. bundan sonra da geri adım atmasın, biz ondan memnunuz.”

-türkiye’deki yabancı şirketlerin genç ve güzel kızlarına talimat verilmiş, ‘yanınıza türk erkeği alın, eylemlere onlarla katılın’ diye. çok sayıda yabancı kadının, türk erkekleriyle el ele eylemde gördük.

aynı zaman diliminde yaşadığıma lanet ettiğim bu insanların röportajının tamamı için

http://t24.com.tr/…n-desin-taksimi-dagitiriz/233843
  • tayyip için chp ve mhp çocuk oyuncağı. sırtını yasladığı kontrol edilebilir muhalefetimsiler. bir de her an bir çıkış yakalama tehlikesi olanlar var ki tayyip'i asıl tedirgin edenler onlar. hasparti ve süleyman soylu örneklerinde görüldüğü gibi anlaşabildiğiyle anlaşarak, anlaşamadığına ise elindeki gücü alabildiğine gayrımeşru ve hukuksuzca kullanmaktan çekinmeyerek tüm muhalefet ümitlerini yok etmek üzerine bir stratejisi var tayyip'in. geriye, kılıçdaroğlu'yla ve bahçeli'yle gevrek gevrek atışarak dostlar demokrasicilikte görsün oyunu oynamak kalıyor.

tayyip'in, taksim'i toplumsal muhalefet merkezi olmaktan çıkarmak istediğini, saçma sapan yalanlarla yutturmaya çalıştığı 1 mayıs yasağıyla görmüştük zaten. şimdi de görünen o ki ya tophane sakinleriyle, ya taksim çevresi esnafıyla, ya da ramazan'da belediyenin kurması muhtemel bir iftar çadırıyla, gezi direnişçileri'nin çatışmasını sağlamak için elinden geleni yapıyor. bu şekilde direnişçilerin meşruiyetini zedelemeyi umuyor.

artık halk tayyip için, kumarda riske edilebilecek, üç-beş tanesi kaybedilse de önemsenmeyecek oyun fişlerinden başka bir şey değil. kendimi bildiğimde başbakan özal'dı. şimdiye dek türkiye'nin her ferdine tek tek değer veren bir başbakan gelmiş midir, meçhul. ama açık açık halkını masaya koyarak böyle delicesine kumar oynayan bir başbakan ben ilk kez görüyorum.

işte böyle bir cenderede tayyip'in istediği refleksleri göstermemeliyiz. meşruiyet kaybına sebep olabilecek davranışlar konusunda çok uyanık olmalıyız. reflekslerimiz bizi yönetilebilir kılar. sonumuzun hayırlı olup olmayacağı reflekslerimize mukayyet olmamıza ve tayyip'in tüm zulmüne rağmen aklı başında bir muhalefeti bir an önce inşa edebilmemize bağlı. özünde erdem olan muhalefet gibi bir kavrama en ufak bir toz konmaması için herkes elinden gelen hassasiyeti göstermeli.
  • o kadarla kalmaz. bu babadan şiddet gören arkadaşlar çok korktukları baba figürünün (hakaret olarak söylemiyorum) testislerini bile yalarlar.

küçük bir çocuğun evde bakıcısı annedir ama koruyucusu babadır. baba da çocuğa kötü davranırsa çocuk koruyucu olarak kötüyü seçer. olay bundan ibaret. tabii bu kadar kısa yazılmamalı ama psikolojik olarak sorunlu olduğu sanırım anlaşılabilir.

tencere tava çalıyoruz. gururlarına dokundu. sen de flüt çal. niye kaba kuvvet? efendini ezdik diye mi? baba modelini, koruyucunu ezdik diye mi? şiddetle gelen azınlığı takmayın. insan maymuna yenilmemeli.
  • tophane denilen semtin sözde temsilcilerinin maksadını aşan atarlanmaları.

delikanlılıkları kızlara arkadan uçan tekme atmakla sınırlı bu kifayetsiz elemanlar, palasız höt deyince al sana göt diyecek yaradılışta olduklarından kendilerini fazla siklememek gerekir. az siklemek gerekir.
  • " top " hanenin, " ağır " abilerinin tiplerine bakınca;
    " dağıtan dağıttı, siz bir ara gider toplarsınız babam " şeklinde yorum yapılabilir...
    (bkz: deh de gidelim, çüş de duralım...)
  • bir de tophane'nin temizlenmesi var.

kilit cümle : ezilen kalkın öfkesi büyük olur.

bu aptallar yaşadıkları yüz yıldan habersiz.

bir sike sürülmeyecek kafa yapılarıyla , helikopterlerden özel araçlara suikast düzenleyen düşmanlarını , uzay çağını, interneti , götüne çubuk sokulan rahmetli kaddafiyi bildiklerini sanmıyorum.

yasa senin arkanda. dalkavukluk karlı . bu uğurda palalı kahraman olup memleketin mahkemelerinden salıveriliyorsunuz.

tayyip nasihat veriyor ya mursi taraftarlarına;'geçmişten ders alın, türkiye'nin yakın geçmişinden.

80 öncesi komandolarının da sırtı sıvazlanıyordu öldürdükleri her solcudan sonra. 80 de darbe olmasaydı , devrim olacaktı.

batman'da bu dalkavukların hizbullahı vardı. onların da tanrısı bizim allahımız değil, jitem komutanlarıydı. zalimdiler firavun kadar.
    ama kürt özgürlük hareketinin sillesini yedikten sonra , dağıldılar gittiler.

kıssadan hisse: tornistanı kuvvetli bu i.netorlardan değil diktatörlerin sinsiliğinden korkmak gerekir.

bu ve bunun gibi dalkavuklar yüzünden benim 90 nesli bir gencimin kılına zarar gelse telafisi yok bunun.
    halk istedikten sonra ne tophane kalır ne dehak ne firavun ne de tiran führer kalır.
  • tehditvari biat cümlesi.

fotoğrafta bulunanlar anca piştide kağıt, okeyde de taş dağıtır.
  • taksim ruhu tophane'yi dağıtsa iyi olacak, onu anlamamızı sağlamış beyan. şöyle uygar semtlere üçer beşer aile olarak tanzim edilirlerse onlar da serpilip gelişir.

tehlikeli bir yığınlaşma olmuş orada.
  • "-türkiye’deki yabancı şirketlerin genç ve güzel kızlarına talimat verilmiş, ‘yanınıza türk erkeği alın, eylemlere onlarla katılın’ diye. çok sayıda yabancı kadının, türk erkekleriyle el ele eylemde gördük"

lan bu dallamlar benden bahsediyor olabilir. esim yabancidir evet ve el ele tutusup parka gittik bir kac defa.
  • vakti zamanında* ruma ermeniye levantene tecavüz eden öldüren evini gaspeden hırsız ve yağmacı orospu torunlarının zırvası. oku bunu da iyice kudur hırsız.
hesabın var mı? giriş yap