• ezelden beri taş kağıt makas olarak bildiğim oyun. taş makas kağıt derken bile yadırgıyorum. hangisi doğru şimdi? ne önemi var demeyin olm, benim için önemi var!
  • yapilmasi kulfetli, can sikici, utandirici, kisaca istenmeyen bir isi, gruptan kimin yapicagina karar vermek icin oynanan, en adil, en kavgasiz, en super cozum. 3 saniyede simdi ben makas yapmistim ondan bi daha makas yapmiycagimi dusunur ama aslinda benim bir daha makas yapmiycagimi dusundugunu tahmin edip tekrar makas yapicagimi dusunur, ama belki de direk o makas yapip beni sasirtmayi planliyodur ama belki de benim onun makas yapicagini tahmin edip tas yapi....
  • garip bir oyun. ufakken mahallede bu oyunu oynarken bazıları çıkıntılık yapıp taş/kağıt/makas yerine allah falan diyip oyunu kazandıklarını iddia ediyorlardı. hadi matkap, çukur falan diyenleri az buçuk anlıyorduk, adam hiç olmazsa gelişime açık falan diyip bunun üzerine tartışabiliyorduk fakat allah nedir ya? iyi anasını satayım, her oyunu sen kazan. ben makas yapmışım, gelmiş bana allah diyor. mantığı da şu: allah her şeyi yener. ben iki parmağımla makas yapmışım, o bütün ellerini açmış "allah makası kapsar" diyor. senin oynayacağın oyunu s*keyim bağnaz yaratılışlı çocuk.
  • ayfer tunç'un 4 öykü içeren kitabının adı.
  • that 70s show da oynadıkları versiyon, nükleer bomba hamam böceği ve ayaktır. bu versiyonda bomba ayağı yakar, ayak böceği ezer, böcekse nükleer bombayı savruşturur. değişik bir yaklaşım tabi.
  • bu oyunda %100 başarı gösteren bir robot yapılmış: http://www.youtube.com/watch?v=3nxjjztqkty

--- spoiler ---

evet, hile yapıyor.

--- spoiler ---
  • scissor-paper-rock-lizard-spock şeklinde yeni kategoriler eklenerek modifiye edilmişliği vardır.

(bkz: sheldon cooper)
    (bkz: the big bang theory)
  • omaygutnıs! yıllarca boşu boşuna bileklerimizi kızarttırmışız. bu oyunun her zaman kazanılabilecek yolları mevcutmuş.

http://flowingdata.com/…paper-scissors-550x1253.gif
  • bayik araba/otobus yolculuklarinin*** eglence kaynagi. tabi sofor icin bir de vites eklenir buna mecburen. eller bir, ki uc asagi yukari sallanir bu sirada (aman es zamanlilik cok onemli burada) ve ucunden biri yumurtlanir. cok kavga cikar (makas gozu cikarir-tas kafayi kirar-kagit hazimsizliga yol acar). yaraticilik gerektirmeyen bir oyundur.
  • alex kidd'de de her onemli bolum sonunda oynanan oyun . ba$larda cok stres olurdu ama sonradan hep ayni $eyleri yaptigini farkettik bilgisayarin . gec & guc hedesi .
hesabın var mı? giriş yap