• suna yıldızoğlunun sadettin erbil e "sen bayağı bayağı birinci sınıf godoş olmuşsun" dediği film.
  • yadigar ejder'in mahalleliyi piknik alanından kovan serserilerle kavgaya giderken ''benim adım bitirim söker söker dikerim'' dedigi film.

piknik alanında zengin bandanalı, gözlüklü ve deri ceketli arkada$ların futbol oynaması film'e orjinallik katmı$tı. serseriler arasında cıkan kavga ise nefistir.

-hakem: penaltı
    -yuh bu da penaltıysa ben de e$$ole$$egim.
    -öylesin zaten
    -hadi lan
  • en en komik sahnelerinden biri rıfkı'nın emniyet müdürlügüne içi eroin dolu bir cantayla gönderildigi sahnedir.

[rıfkı komiserin yanına girer]
    -rıfkı: ben eroin-saf holdinginin tek yetkilisiyim.
    -komiser: eroin-saf mı?
    -rıfkı: evet, polis te$kilatının kurulu$ yıldönümünde yeni mamülümüz, insan vucudunu geli$tiren, insan kafasını kuvvetlendiren cok cok faydalı olan eroin-saf'ın tanıtımını yapmak üzere geldim
    -rıfkı: i$te ilk defa tadına bakmak $erefini size veriyorum, tadı nefistir kokusu latiftir ve hepsinden önemlisi saftır.
    -komiser: bu eroin yav!
    -rıfkı: tabi eroin! inanın efendim bu güzel mamülümüzün tiryakisi olacaksınız, tabi ba$ta siz.
    -komiser: tutuklayın $u adamı!!
  • mafya elemanlarının(biri dinçer çekmez) tarzan rıfkı'yı arabayla aldıkları sahne yeşilköy'de, şimdilerde polat renaissance'ın bulunduğu köşede çekilmiştir.
  • kemal sunalın diğer filmlerinin yanında pek dikkat çekmese de, kesinlikle en kopuk filmlerinden biri.
    rıfkı ile kız arkadaşının kardeşi arasında geçen diyalog:

-jale, ablan ne yapıyor?
    -evde oturuyor rıfkı abi, hiç bir tarafa da çıkmıyor.
    -beni düşünüyor mu?
    -tabi düşünüyor rıfkı abi.
    -nasıl düşünüyor?
    -seni düşündükçe çıldırıyor.
    -aşkından mı?
    -hayır, sinirinden; seni gördüğü yerde öldürecekmiş...
    -sen beni görmedin, tamam mı?
    -görmedim rıfkı abi.
  • ye$ilcam'ın tum karakter oyuncularının kemal sunal devreye girene kadar mukemmel bir oyunculuk sergiledikleri 1986 yapımı film.

tarzan rıfkı'nın belgrad ormanı'nda ''aslaaaan geeeeaaaallllllllllll'' diye bagırması ile aslan cagırması ile akıllarda yer etmi$ti.
    ayrıca dincer cekmez ve saadettin erbil'in oyunculıkları takdir-e $ayan'dır.
  • araplarin her yeri istila etmesi konusuna yillar once deginmis film. rifki ev bulamazken bundan yakinir, sonra da tarzan oluyor haliyle.
  • rifki caycilik yapar:
    "ayran istersiniz cay getirince bozulursunuz, icin lan gazozlarinizi"
  • manyak film
    saadettin erbil'in dümene geçtiği dinçer çekmez in döktürdüğü kemal sunal'ın peter sellers a göz kırptığı , palabıyık rockyler kerpeten hüsnüler melahat yenge aslan geeeel ler hey gidi hey.

çoktandır dövüş istiyorduk demek kısmet bugüneymiş
    benim adım bitirim söker söker dikerim uaangh
    hıeeeeyt bakın ulan buraya!
    plastik topla mahalleliyi rahatız eden serseri : bizimi döveceksiniz ?
    baykal kent : kim söyledi allah aşkına kim söyledi ?
    gibi oturup düşünsen yazamayacağın bir sürü komik diyalog var bu filmde
  • saadetin erbil’in kemal sunal’dan daha fazla güldürdüğü film.
hesabın var mı? giriş yap