• bu filmde tarkan'ın ilk yaşını doldurması sebebiyle yapılan eğlencede hun türkleri "gurbette yorgun düştüm be ceylan" dinleyerek coşmaktadırlar. tarihle ilgili bildiğimiz tüm şeyleri değiştirebilecek bir olaydır.
  • koskoca altar'a "işkence yaptılar bana,galiba ayaklarım da kırıldı" dedirttiler ya son noktadır gözümde.

(bkz: sen de artık herkes gibisin)
  • geçenlerde kanal 7 tarafından sansürlenerek gösterilen film. büyücü sarışın kadının (bkz: eva bender) atın üstünde çıplak gezdiği sahneyi rötuşlamışlar. hunlardan daha geri bir noktada bulunmamız üzdü biraz.
  • --- spoiler ---

olayın altar'ın yiğitliği, tarkan'ın muhteşemliği, kurdun köpekliği ile alakası yoktur. bütün sıkıntı, gosha ile kostok arasındaki kısır çekişmeden kaynaklanmaktadır. meşhur sahneyi bilirsiniz, gosha ile kostok at üzerinde giderler;

gosha: tan'ı kendime köpek edeceğim.
    kostok: ben de altar'ı.
    +tan'ı suya götürüp susuz getireceğim.
    -ben de altar'ı.
    +tan benim olacak.
    -altın eğer de benim.
    +tan'ın canını alacağım.
    -babasının canını da ben.
    +tan'ı yalayacağım.
    -ben de alt.. hösst.

gibi bir şeydi işte. özetle bütün teşkonun sebebi bu iki ruh hastası. böyle gereksiz bir hırs ve öfke kontrolü sorununa bir de genseriko'da rastlıyoruz.

(bkz: hain kostok)

--- spoiler ---
  • en sevdiğim repliği;

- gümüş eyer zaten benim, ben senin canını almaya geldim.

olandır.
  • içinde ilginç diyaloglar barındıran filmdir. örneğin:

kostok: burda benim borum öter!
    altar: her yerde benim borum öter!

veya;

tan: her şeyi senin yüzünden kaybettim. nerdesin kostok!
    kostok: (hemen akabinde) burdayım tan! burdayım altar'ın oğlu!

veyahut;

kostok: gelme, gelme peşimden artık. her şeyimi sana bıraktım. gümüş eyer de senin olsun.
    tarkan: gümüş eyer zaten benim. ben, canını almaya geldim!
  • game of thrones'un yillar evvel denenmis ejderhasiz versiyonu.

jon tarkan, lord eddard altarin oz ogludur. ulu kurt armali bu hanedanin son kisisidir.

babasinin intikamini joffrey kostoktan almaya yemin eder. zira kostok yillar evvel sur'a dayanmis ve tum sulalesini kilictan getirmistir.

melissandreden hallice afet buyucu ablayla birlikte kostok da savunma moduna gecer.
    tarkanin dadisi veya sut annesi ramsey tam bi psikopat oldugu icin kendini kurtlara yem olarak atarak ramsey bolton'a selam cakar.

filmde amator de gorunse sansursuz izlendiginde, bolca siddet, ciplaklik-erotizm,dev bile vardir

"hakkini helal et" diyen basortulu bacimiz olan anne de, yillar sonra gececegimiz dine sinyal cakmistir.
  • arzu film prenses goşa'nın acayip ayinini ayrıca yüklemiş. bu film en son ne zaman televizyonda gösterilmiştir, filmler ne kadar tıraşlanmaktadır allah bilir
    https://www.youtube.com/watch?v=clj_yiipnde
  • "alacağın olsun kostog bunu yanına koymayacağım" özdeyişinin altar tarafından dile getirildiği erotik komedi.
  • tarkan'in tarkan olusunu anlatan macerasidir. filmi bosverilip, cizgi romaninin okunmasi ve sezgin burak'in bilhassa cizim ustaligina hayran olunmasi tavsiye edilir.
hesabın var mı? giriş yap