• pilli piç.
  • ilkokul yıllarımın kabusu. neden mi?

ilkokul 5. sınıfta sınıf öğretmeni olan annemin okul değiştirmesiyle beraber ben de yanında onun çalışacağı okula geçtim..

o yıllar tamagotchinin herkesin eline düştüğü yıllardı. fakat çocuk kafasını karıştıracağını, tamagotchisi olmayan öğrencilerin veya ne bileyim işte çeşitli sebeplerden dolayı annem, bir kaç kere okula getirmemeleri için uyardı fakat beslemezsem ölür mantığıyla insanlar okula getirmeye devam etti. sonunda bu durumun engellenememesi sonucu bir gün bütün sınıftaki tamagotchileri toplamakta ve dönem/yıl sonunda geri vermekte buldu çareyi. ee bunları anlattım ama sonuç?

arkadaşlarımın ısrarı ve yalvarması sonucu evde beslemem gereken 12 tane evcil hayvan/bebek. o yaşın getirdiği sorumlulukla ve abartma huyumun sonucu olarak bütün bebek ve hayvanlar obez veya damızlık olarak geri teslim edildi.

bu da böyle bir anımdır. tatile gidecek veya muhtelif sebepler dolayısıyla bakamayacaklara duyrulur.
  • bi keresinden bi aile dostumuzun evine yemeğe gitmiştik, deli gibi kar yağıyordu. kar topu oynamak için aşağı indiğimizde evin kızının sanal hayvanı acından ölmüş. eve döndüğümüzde annesine "anneeeaaaaa yemek yedirmeyi unutmuştum, ölmüüüaaaaaşşşşşş" diye zırlarken annesi "offf iyi olmuş. yemek yememek nası bi şeymiş gör işte. neler çekiyorum sana yemek yedirmek için. ne güzel olmuş sana, offfff" demişti, altıma sıçmıştım gülmekten.
    hala nerde birisi sanal hayvan dese aklıma ilk bu gelir.
  • sanal hayvanlara verilen ad.beslemezseniz ölür bunlar.tipki sanal a$iklar gibi.buraya yazan cogu insanin sanalda a$ik oldugu düsünülürse tamagotchi rolünü bugüne dek üstlenmemis insan yok demektir.sanalda a$ik olan ki$i ekrana bagimli ve 'user is online' anonsunu (bkz: user is online) bekleyerek geçirir ömrünü.bir nevi tamagotchi olur.yalan mi babalar ?
  • uzerine oturmak suretiyle yasamina son verdigim, kendimi akrep nalan gibi hissetmeme sebep olmus japon icadi
  • bunlarin bokunun ciktigini anlamam bir kizda "tamagotchi sevgili" gormemle gerceklesmistir. o minik aletin icinde dijital bir erkek sevgili vardi ve olmemesi icin yemek yerine cicek vermek, ilgi gostermek gerekiyordu.

(bkz: birini tamagotchiyle aldatmak)
  • öldüğünde kardeşimin üç gün kendine gelemediği oyuncak. yeniden başlat bak canlanıyo demelerim "hayııır o öldüüğee yeni doğan o olmicakkiieee böööeeeağ" cevabıyla geçersiz kalmıştı. o kadar çok ağlamıştı ki dayamayıp duvara fırlatıp parçalamıştım. pişman değilim, yine olsa yine yaparım ama o olaydan sonra da artık iki gün susturmak mümkün olmamıştı, annemden de esaslı bir fırça yemiştim*
  • japonların işin bokunu çıkartıp öldüklerinde gömecekleri toplu mezarlıklar yaptığı oyuncak..ee yenisini aldıklarında eskisinin tuşları sızlamıcak mı? la havle...
  • japonca tamago (yumurta) ve tomodachi (arkadaş) kelimelerinin birleştirilmesinden oluşturulmuştur.
  • bir zamanlar bununla oynamış nesil şimdi ekşi maya yapıyor. aynı mantık
hesabın var mı? giriş yap