• "bingöl'den hikâyeler" diye çevirince gülümseten kelime öbeği.
  • transpozisyon hadisesinden bolca yararlanılmış olmasına rağmen gaz vericiliğini buna borçlu olmayan süper albüm. elegy olmasaydı amorphis'in en iyi albümüydü.
  • bir cok kisi gibi, amorphis'in ilk dinledigim ve en sevdigim albumu. epik ve coskulu atmosferine yeryer 70'ler hissiyati karistigi icin vazgecilmezler arasindaki yeri daha bir katmerlenmistir.
  • göller ülkesinin kadim grubunun kadim albümü.
  • 23 sene geçmiş ve ben albümü aldığımı daha dün gibi hatırlıyorum.
    hammer müziğin kataloğundan seçip istemiştim. 1 hafta sonra gelmişti postayla.
    o zamanlar nerde böyle bolluk.
    bak şimdi açtım dinliyorum sabah sabah ve nasıl güzel gidiyor...
  • apaçi ayhan'ın bingöl efsaneleri olarak yorumladığı enfes amorphis albümü.
  • fin ekstrem metalini tek başına var eden albüm denebilir. dünyada insanların "finlandiya'da metal yapılıyormuş lan" demesini sağlamıştır, şimdi günümüzde müzik yapan fin metal gruplarının alayı bu albüme çok şey borçlular. kendi müzikal kültürünü metalin içine yedirip piyasada bir isim yaratma adına da bir çok ülkeye örnek olması gereken bir albüm bu. death metal tarihi adına da geleneksel fin müziği esintilerinin yanı sıra psychedelic rock etkileriyle de benzersiz bir albüm. yani neresinden bakarsan bak bildiğin bir dönüm noktasıdır bu albüm metal adına. saygıda kusur etmemek lazım gelir.
  • albümdeki 7. şarkı olan in the beggining için bile dinlenmesi gereken albümdür, black winter day ise amorphis'in en klasikleşmiş parçasıdır zaten, fazla söze gerek yok... eğer amorphis'i yeni keşfettiyseniz ve sadece yeni şarkılarını biliyorsanız mutlaka bu albümü dinleyin
  • kanımca en şahane amorphis albümüdür. dinlemekten bıkılmaz, yıllar geçtikçe nostaljisi artan kasedi bir ömür saklanır. tek kelimeyle lezizdir.
  • amorphis adlı grubun ilk albümünün adı. harika bi albüm olmasının yanısıra kalavela destanını anlatır.
hesabın var mı? giriş yap