• yanılmıyorsam, ne yazık ki böyle bir ifade yoktur. tıpkı jesse pinkman'la özdeşleştirilen "science, bitch!" repliğinin gerçek olmaması gibi. fatih terim, "topu alınca da ileri, bam bam bam bam, oynayacağız" ya da ona benzer bir şey söylüyor. "taktik maktik yok" diye bir kısım duymadım ben konuşmada. ha bu replik soyunma odası konuşmasından değil de başka bir yerdense orasını bilemem.
  • feci şekilde dillere pelesenk oldu. herşeye uyguluyorum.

- akşam ne yicez?
    + yemek memek yok bam bam bam !

- haftasonu napıyosun ?
    +plan mlan yok bam bam bam !
  • ""ofsayt taktiği diye bir şey yok" ve "ileri çıkınca da bam bam bam oynayın" diyor.

ee bu lafaların özeti nedir?"

turkiye'nin pisa test sonuclarinda yerlerde olmasinin kaniti niteliginde sorular sorduran uyduruk alt yazi cumlesi.

sanki dunyadaki tek taktik ofsayt taktigi de "ofsayt taktigi diye bir sey yok" ile "taktik maktik yok" ayni seyler...

arsenal'in o donem ileri ucunda henry ve overmars gibi kosmayan, adeta ucan adamlar var. sen bu adamlara ofsayt taktigi yapmaya kalksaydin 30'uncu dakikada 4-0'la televizyonu kapattirirdin tum ulkeye.

bu adamlar galatasaray'in o maca hazirliginin sadece mactan 5 dakika oncesinde yapilan ve tum amaci adrenalini artirmak olan bir pep talk oldugunu saniyorlar ya, bu iste cehaletin daniskasidir.

ne motivasyon konusmasiymis ki, son 20 dakikasi 9.5 kisiyle oynamak zorunda kalacak takim arsenal'e 120 dakikanin buyuk kisminda kafa tutmus, neticesinde de adamlarin elinden ulkenin futboldaki ilk avrupa kupasini almistir. ayni takim ulke icinde alinacak butun kupalari da toplamistir o sezon.

bu kendi soyledigi yalanlara inanan mal nesil kacirdi her seyin tadini her yerde...
  • eğlenceli bir caps fakat gerçek olmayan bir ifade. malum videoda söyledikleri

"hiç riziko yok, ofsayt taktiği diye bir şey yok, kadememiz tamam. ileriye gittiğimiz zaman da hep beraber topa doğru bam bam bam gidecez ve oynayacaz, oynadınız".

şimdi buradan ofsayt taktiği yoktaki taktiği alıp, ileride hep beraber topa doğru pres yapacağız manasında söylediği bam bam bam lafını alıp ortak cümle de "taktik maktik yok bam bam bam" gibi komikli bir caps yapılmış. sonuçta fatih terim, bu ifade ve oluşturulan caps komik olmuş.

hasılı, olmayan bir cümleden oluşturulmuş caps'e konu olan hayali cümle.
  • bu sikko söylemi kim çıkarttıysa ağzına kürekle vurmak istiyorum. referans noktası fatih terim'in uefa finali öncesi yaptığı soyunma odası konuşması ancak orada geçen lafın orijinali: "ofsayt taktiği diye bir şey yok, ileri gittiğimizde de bam bam bam bam oynayacağız ve oynadınız.."

o kadar yerleşti herkes o kadar kabullendi ki sanırsın adam o konuşma ve öncesindeki maç hazırlığında hiç taktik vermemiş, allah ne verdiyse kafanıza göre takılın demiş gibi bi sanrı peydah oldu.
  • her işimizi nasıl yaptığımızı özetleyen cümle.
  • tomografinin bir şey vermediği akut batın ameliyatına girerken yaptığımız şaka, istisnasız yarılıyoruz.

tabi anestezi bize gözlerini yana devirip tiksinerek bakıyor ama olsun.
  • fatih terim'in hiçbir zaman söylemediği söz. ileride alan presi yapıp bambam basacağız demiştir.
hesabın var mı? giriş yap