• bu ülkede kürtlerin neden kaybettiğinin ve halkın geneli tarafından sevilmediğinin birebir göstergesidir. toplum tarafından nefret edilen apo piçini, böylesine güzel bir sivil direnişin yarattığı ortama sokarak, bu barış ortamında bile bölücülük yaptılar ya denecek birşey yok. gidip uyaran insanı da topluca dövmüşler. daha ne denir ki. o posterleri kürt kardeşim gidip onlara anladığı dilden aktarıp indirmezse bu rüya gibi direnişimiz biter evlere dağılırız ve bdp den biraz daha fazla nefret ederek yaşantımıza devam ederiz.
  • kabul edilemez bir durum.

kesinlikle akp'nin yardımına koşan pkk tanımına +1 imle katılıyorum.
  • ya ne aptal herifsiniz, "kürt hareketi de yanımızda demek ki taleplerimiz ortak" diyeceğinize, zırlıyorsunuz. üç gün istanbul'un tam ortasında, ankara'nın göbeğinde ve hatta daha pek çok yerde polis, insanların evlerine saldırdı, kask numaraları gizli polisler sokağa salındı, insanlar dövüldü, gaz bombaları mermi gibi kullanıldı medyadan tek bir haber göremedik. şimdi oturup "ulan batıda bunlar oluyor ve vermiyorlar, acaba kürtlere neler yaptılar da yayınlamadılar ki adamlar silahlı mücadeleye başladı" diye düşünmek de mi zor geliyor?
  • orada örgütsüz bulunan halkın arkasına örgütlü bir şekilde sığınarak hem direnişe gölge düşürmekte hemde ilk günden beri orada direnen çoğu insanın meydandan soğumasına sebep olup, halkın bu direnişçilere terörist gözüyle bakmasına sebep olmaktadırlar. omurgasızların yapacağı iştir.
  • gordugumde sinirlerimi bozan yavsakca hareket. bebek katiliyle ayni dusuncede miyim ben simdi diyerek vicdan yaptirir. bi siktirin gidin, bi huzur verin amina koyim be.
  • kesinlikle hoşgörü gösterilmemesi gereken bir hareket.

abdullah öcalan (isterseniz terörist deyin isterseniz özgürlük savaşçısı) silahlı ve de şiddet kullanmaktan, kan dökmekten asla çekinmeyen bir örgütün kurucusu ve yöneticisidir. türkiye'de (ve de dünyada) yaşayan herkes için ismi ve kurmuş olduğu örgüt (bkz: pkk) şiddetle özdeşleşmiş bir örgüttür. isterseniz pkk'dan ölesiye nefret edin, isterseniz pkk sempatizanı hatta elemanı olun durum budur.

bu direnişin en önemli vasfı ise şiddet barındırmayan bir direniş olmasıdır ve bu asla ve asla lekelenmemelidir.
  • bakın hadi diyelim meday bunları yanlış gösterdi ve bir şekilde açıldı bu bayraklar. diyelim buna lafım yok. ama bugün şöyle bir durum yaşandı. kendi entrymdir olayın olduğu sıralarda (saat 23:50 gibi):

"apo bayraklı bir bölge kurmuşlar, bdp bayrakları da var. zannedersem oradan geçen biri laf etti, sonra ona yüzlerce kişi biji serok apo diyerek ölümüne daldı. gezi'nin taksim tarafından giriş kısmında. moralim.bozuldu, şu güzel ortamda olay çıktı."

bir kürt kardeşim bana bunu izah etsin. sonra haklısınız diyeyim, tepki göstermeyeyim.

edit: zarar verici dezeformasyon denmiş de yemin ederim gözlerimle gördüm doğru bilgi. zarar verecekse silinebilir tabi de, yalan değil bu söylediklerim.
  • dün fenerbahçe yürüyüşü sonrasında istiklal marşı söylenirken türk bayrağına saldırmışlardır. olay daha fazla büyümesin diye türk bayrağı apar topar toplanmış oradan uzaklaştırılmıştır. şunu açıkça söylemeliyim ki, gezi parkının içi ne kadar barışçıl ve sağduyulu ise, taksim meydanı da o kadar marjinal ve tek taraflı düşünceye emanet. meydan tek kelimeyle hükümet karşıtı, gezi parkı içi ise proje karşıtı. o yüzden taksim meydanı provokasyona o kadar açık ki, gezi parkı direnişinin ayağına bunların kurşun sıkacağından korkuyorum. bundan dolayı gezi parkı direnişinin başarılı olması için en kısa zamanda bu tür bayrak ve poster açan gruplar taksim'den uzaklaştırılmalıdır.
hesabın var mı? giriş yap