• hadi. götü yiyen gelsin de yıksın.
  • sayın! bakan bu parktaki ağaçlar için "evet ağaçları keseceğiz ama hepsinin yerine yeni ağaç dikeceğiz" açıklaması yapmıştır.
    hey rabbim şunun canını alırsan söz veriyorum yerine çocuk yapacağım!

edit: eksileyin eksileyin, bakın bakayım umurumda mı? sizin gibi yalakalar yüzünden eylemlerde gazlanıyoruz da eksilenmişiz koyar mı???
    edit2: defalarca zö olmasına rağmen dünün en beğenilenler listesine girdiğini görmek gurur verici. yaşasın milyonlarca ayyaş!
  • gezi parkına gitmeyenlerin savunmaması gereken parkmış.

doğru misal dünyadaki milyonlarca çevreci kutuplarda yaşıyor ya o yüzden kutupların erimesine üzülüyor. ya da pandaların soyu tükenmesine niye üzülüyosun ki kaç tane panda gördün? yağmur ormanları yakılıyor kesiliyor niye derdine düştün kaç kere yağmur ormanına gittin?

bu tarz düşünen adamların evini yıkmazsan ses çıkarmaz. mahallesine gireceksin evini yıkacaksın anca o zaman klavyesinden başını kaldırıp 'ne oluyo' der.

orda bir gezi parkı var uzakta, kars'taki duyarlı vatandaş da bırak gezi parkını görmeyi ankaradan batıya geçememiş binlerce insanın da kalbi orda atıyor.

bir dozerin yemyeşil bir ağaca saldırdığı bir görüntü gördüm bugün. ağzı yok dili yok ama o her sallanışında sanki can çekişiyordu, benim boğazım düğümlendi.

bir tanesini daha yok etmelerine engel olmak için kim ne yapıyorsa elini öperim.
  • görsel

allah savunanlardan bin kere milyon kere razı olsun. gerçekten çok ileri görüşlü insanlar, iyi ki varsınız.

sizin sayenizde taksim betonunun sıcağından bunaldığımızda gölgesinde oturup serinlediğimiz bir kaç ağaç kaldı. fahiş fiyatlarla yemene içmene bile gerek yok. zaten o dükkanlar bizim için değil turistler için var. al yiyeceğini içeceğini otur, serinle, sakinleş.

bak cafeler kapalı. insanlar sefil gibi meydanda betonda bir şeyler atıştırmaya çalışıyor. ama buraya gelen mis gibi oturuyor banklara ya da genişçe çimenlere yemeğini yiyor ve dinleniyor.

geniş betonlar burada da sıcağı yansıtsa da ağaçlar sayesinde yaşadığını hissediyorsun.

ben de zamanında omuz omuzaydım. ama benden daha inatçı, benden daha cesur insanlar sayesinde insan gibi nefes alacak alanımız oldu.

buraya her geldiğimde sizi minnetle anıyorum.

edit
    görsel eklendi
  • simdiden efsane olmus bir parktir. oyle bir efsanedir ki kendisi icin yapilan olaylarin uzerinden aylar gecmesine ragmen bir ulke basbakani hala kendisini yad ederek yalanlar soylemeye devam etmektedir.

avm yapacagiz, tarihi dokusuna uygun bir eser koyacagiz, barok stili birseyler yapacagiz, park olarak kalacak birsey yapmayacagiz, camide icki ictiler, turbanli bacimin uzerine isediler, ikiseryuz lira aldilar, darbe yapmak istediler, turk bayragi yaktilar derken ahmet kaya'yi bunlar protesto ettiye kadar geldi. bir basbakan daha ne kadar kiviracak, yalanlar soylemeye devam edecek kendisi uzerinden bakalim.
  • koşa koşa gidin. becerebiliyorsanız uçun ama orada olun. gezi parkı son yıllarda kaybettiğimiz her şeyi bize hatırlatan bir sembole döndü bir anda. onu da yağmacılara, gözü dönmüş iktidar sahiplerine yem etmeyin.
  • parkın salaşlığından, yıkık dökük halinden lafa girip eylemi aşağılamaya kalkan dombilidir, tayyibimsidir.
    lan zaten gittiğiniz yoktu ki, şimdi mi kıymete bindi diye yazanlar, o boş beyninize bacağım girsin, şu hayat size bunca yıl bi bok öğretememiş.

"karayılan karayılan olmazdan önce...." var sen getir gerisini. her karayılan karayılan olmazdan önce bir tarla faresi gibi korkak ve eziktir. ama bir şey olur ve "gayrı yeter" der.

bu park şimdi, şu anda, pek çok insan için gül dalının ardında saklanan karayılana ibret olan vurulmuş yılandır.

bir küstah başbakan meydan okudu halkına. bu halka düşen o küstaha o lafını yedirmektir.
  • bir ankaralı olarak bozkırda -bir tane bile olsa- ağaç kaybetmenin ne demek olduğunu iyi biliyorum. atatürk orman çiftliği 1960'lardan beri talan ediliyor ve şu anda da gökçek sağolsun son kalan arazileri de katletmeye devam ediyor. o yüzden bu direnişi çok çok iyi anlıyorum. bizim de burda canımız yanıyor. keşke orada olabilsem ben de. diren gezi parkı. verme kimseye ağaçlarını.
  • seni avm yaptırmadı cesur aydın özgür gençler, huzurla dinlen.
  • sembol olmustur. zulfiyare dokunur, yikilabilecegini sanmiyorum. bu topraklarin en ciddi katilimli-silahsiz direnisinin sembolu olmustur.
hesabın var mı? giriş yap