• ufacık hazırlık öğrencileriyken go isimli ingilizce kitabımızın bir ünitesi olduğu için işlediğimiz ,kuruluş hikayesini öğrendiğimiz gruptur take that.
    ünitenin başında kocaman resimleri,altında isimleri vardı.kimimiz "ay bu robbie çok yakışıklı",kimimiz ise " ay inanmıyorum bu jason nasıl hoş bir çocukmuş" diye hayretler içinde kalmıştı.tabi erkek arkadaşlarımız "bunların neresi yakışıklı,siz kızları anlamak ne mümkün","gaydir kesin bunlar" diyerek klasik açıklamalar yaparak bizi şaşırmamıştı.
    bize resmen ingilizceyi sevdirmişti bu unite,hani "öğrenin bu dili gidin ingiltereye,ingilizler böyledir işte,turkiyede bir tane bulamazsınız ama alın size 5 adet taş" demişti sanki.
    neyse efendim daha sonra göremedik onları fazlaca,arada bir şanslıysak eğer vh1da yağmurda dans ederken,romantik romantik "babe" derken yakaladık...
    şimdilerde ise patience isimli şarkıyla geri dönmüşler,hoş gelmişler...
  • ne gary ne mark, ne de robbie, take that'teki en hos iki erkek kesinlikle jason orange ve howard donald idi.

howard; gencken de, orta yaslarinda da, bugün de inanilmaz cekici görünür.

jason icinde ayni sey söz konusu; gencken, orta yaslarinda da ve bugün de feci hos bir erkektir.

saka maka ingiliz erkekleri bir baska oluyor. elizabeth'cim hic alinmasin ama tanri kralice yerine asil ingiliz erkeklerini korusun!
  • wembley stadında bu ay başında verdikleri 8 konserde toplam 623,737 kişiye çalmışlar ve 61.7 milyon dolar kazanmışlar. yuh!
  • hayatımın daha yeni yeni kendimi bilmeye başladığım en körpe dönemine damgasını vurmuş olan topluluk... orta okul yıllarından liseye dek her türlü poster, röportaj, resim ne varsa arşivlemiş, her ay düzenli olarak ingilteredeki fan clublarına kafa ütüleyici bir dolu mektup yollamıştım... sonra da dayanamayıp mark owen bişiler yollamıştı, hala saklarım *.

grup olarak çok başarılıydılar... herkes gary barlow un yeni george michael olacagını düşünür ve sen yalnız takılmalısın, senin kapasiten çok daha fazla diyerek gaz verirdi adama... e sonra nooldu, grup dagıldı, gary elle tutulur hiç bişey yapamadı * ve grupta sürekli çatışma halinde oldugu robbie parsayı götürdü... olansa diğer güzel elemanlara oldu sanırım... zavallı mark müzik hayatındaki birkaç başarısız denemenin ardından kendi köşesine çekildi... howard dj olmuştu, jason ise gezgin * . benim için çook özel bir topluluk take that! dağıldıkları gün neler hissetiğimi, nasıl ağladığımı hala hatırlarım...

edit:bu entry nin ardından süre gelen günlerde gaza gelip birçok take that videosu indirdim, izledim, içim bir tuhaf oldu sanki... 90 lı yılların başlarında benim o dönemlerde bu videoları izlerken hissettiğim hayranlık birden depreşti... o zamana geri döndüm sanki... ve bir kez daha hayran oldum... ve anladıgım şudur ki take that, beatles dan sonra gelmiş geçmiş en başarılı ve en kaliteli boybanddi. gerek besteleri gerekse sahne şovları kesinlikle dinlenmeye, görülmeye degermiş o zamanlarda... artık böyleleri yok... olsa da artık ergenlik çagını aşalı yıllar oldu o yüzden hiç işim olmaz zaten ama hakkaten yok *... kıyaslanamaz bile... backstreetmiş, blueymuş, nsyncmiş hikaye pazarlama harikası onlar * ama bu adamlar hakkaten eglenmiş, bu işi çok sevmiş ve ortalığı cidden dagıtmış... hem sahneleri hem müzikleri hem de görüntüleriyle...
  • howard isimli rastali sacli afetin iki gun oncesinde fanlarindan biri oldugum grup.. ben ortaokulun ilk yillarindayken vardi bu grup. o siralar pek severdim, hastasiydim.. jason un ozellikle ama buyuyunce insan akillaniyor, howard 50 basar..
  • robbie williamsın da katılmasıyla tamamlanan grup progress adlı albümü çıkartmıştır. the flood şarkısının klibinde adamların ne kadar yaşlandığı görülse de bazılarına yaşlanmak yakışmıştır (bkz: robbie wiliams) (bkz: howard donald).
  • an itibari trt2 de devam etmektedir. insan kıskanıyor be. ulan şu sahne tasarımı, şu ışık oyunları, kostümler dahası şu derecede kaliteli sanatçıları bu topraklar ne zaman görecek.tarkan, ajda pekkan vs ayrı tutuyorum.

t: 90'lı yılların gençlik gruplarındandır, severiz.
  • o değil de bir kere olsun görmek istediğim gruplardan biriydi. yeni albüm bahanesiyle ekimde görcem bakalım heyecanlandım. 3 kişiler 5 kişiler fark etmiyo. take that konserine gittim derim abi. bi bakıp çıkmış olcaz sonuçta en kötü.
  • t: an itibariyle manchester konseri trt 2’de yayınlanan grup.
  • her bir üyesi ayrı ayrı seksi. her izlediğimde heyecanlanıyorum. koskoca take that grubuna bu kadar yüzeysel bir yorum yaptığım için de kendimden utanıyorum.
    dinleyin. sigma ft. take that - cry
    https://www.youtube.com/watch?v=w-1lbovnfy8
hesabın var mı? giriş yap