• avrupa yakasi'nda artik izleyemeyecegimiz, ozleyecegimiz, saygiyla ama bir o kadar da gulumseyerek anacagimiz karakter. mekanin cennet olsun gazanfer ozcan. avrupa yakasi olmasaydi belki de gidisi daha az ses getirecekti bu nankor piyasada. yine omrunu tiyatroya vermis suna pekuysal'i fazla bekletmedi, artik cennette de bir sahnemiz var..
  • sütçüoğlu rezidansı 'nın en inandırıcı karakteri. sıfır abartı, sıfır büyük büyük oyunculuklar. küçük ayrıntıları öyle güzel yakalamış ki sanki gerçekten tık tık tık başlıyor yine. sinirlenince kaşlarını çatıp ağzını çarpıtması, neşelenince dilini çıkarıp dalga geçer gibi yapması, kahvaltı sofrasında sinirlenip "ne demek oluyor ifo" demesi, panikleyince kekelemesi harika.
    tatlılara vanilya kullanılmasına katlanamaz, iffet'i tavlamak için intihar etme numarası çekmiştir, pintidir ama karısı pinti adam hiç sevmez efendim.
    kira zammından kaçmak için türlü taklalar atan burhan altıntop'un deyimiyle de "ehtüyar".
  • çok iyi yazılmış bir karakterdir. bir kere çok baskıcı bir baba değilse de geleneksel yanları da vardır. otoritesi yüz yüzeyken karşısındakine karşı muhakkak vardır ama arkadan çevrilen işleri pek anlayamaz. pinti değildir ama tasarrufludur, romantik değildir ama gönül almasını bilir. tatlı serttir. şehirli baba figürünün gerçek bir örneğidir.
  • vanilya'dan nefret eder.
  • bugün doğum günü olan babişimiz.
  • bir bknz ile denk geldim, allah nurlarda yatırsin cok güldüğüm ve zannediyorum gazenfer özcan'i yeni nesile aktaran en iyi karakterdi ki zaten karakteri devlestiren oydu.

ayrıca bildigim kadariyla kendisinin oynadığı bir çok sahnenin doğaçlama olduğu.

en çok güldüğüm bölüm de eski nişanlısı rolünde guven hokna'nin geldiği ve tahsin beyin ali al moru mor halleriydi.

deli melahat ve tahsin bey
  • latincesi biraz zayıftır.

ayrıca parklarda pek şey yapmamıştır.

allah rahmet eylesin.
  • eşine amacım diye seslenir. çoğu konuda ılımlı olup para konusunda baya cimridir. masrafları kısmak adına çevreci olmuşluğu vardır.
  • gelenekçilik ve nezaketi tek potada eritmiş tam bir eski istanbul beyefendisi. tontonluğu, panik olunca kekelemesi ve atasözleri ile ünlüdür.
hesabın var mı? giriş yap