• latte42 isimli bir site yapmış, girişimci ruhu herzaman takdir ederim. zuckerberg yaptı ya, neden olmasın. şansını denemesi son derece doğal.

yalnız sub-etha da açılmasıyla kapanması bir oldu. sözlükte yazdığı kadarıyla eleştirlere dayanamamış gibi görünüyor. birebir inceleyelim.

öncelikle kuralları olan bir site yapmış. nedir? küfür yok, argo yok(bkz: #30466156), karması ekside olanlar giremiyor (bkz: #30428759) falan filan. kendi sitesidir, istediği kuralı koyabilir. yalnız kuralı koyuyorsa davet ettiği kitlenin dinamiklerini iyi bilmesi gerekir. argo, sözlük var olduğundan beri mevcut. eksi karmalılar giremez diyor, sözlük eşrafı bunu ayrımcılık olarak algılayacaktır. bir troll uçurulsa bile çokseslilik isteğinden dolayı arkasından ağıtlar yakan bir dolu adam ortaya çıkıyor. kaldı ki karması eksi olanların kötü bir yazar olduğuna dair kesin bir kural da yok. öyle ya düzgün adamdır ama ideolojisi vardır siyasi yazılar yazar, galatasaray'a giydirir, banu güven'in çirkin olduğunu düşünür, şebnem ferah'ı beğenmez. al sana eksi karma. ne demek yahu sen giremezsin. istiyor ki 'sizlerin arasından benim tarzım olan kaymak tabaka gelsin', gerisine 'sen gelme ulan ayı'. biraz kurnaz ama çokça basit bir hareket.

şimdi tekrar ediyorum, kendi sitesidir, istediğini yapar ama kardeşim sen saldın bu siteyi sözlük yazarlarının üzerine. sub-etha'ya eklemedin mi? işin kolayına kaçıp buradaki kalabalıktan medet ummadın mı? tıklar tıklamaz giriş formunun yarısını sen doldurmadın mı? bilmiyor musun buradaki popülasyonun özelliklerini, nelerle karşılaşabileceğini? yayınla siteni bağımsız html olarak, istediğini içeri al, istediğini kendi tabirinle uçur. işin kolayına kaçıp buradaki kalabalıktan nemalanmak istersen millet 'cıh beğenmedim' derse gücüne gitmesin.

diğer konu yapılan bir hatalı moderasyon hareketinde 'moderatörün kulağını çektim' (bkz: #28852041) demek. nasıl bir tabirdir yahu bu? 12 yıldır ssg'den böyle bir üslup görmedim. yaklaşım çirkin. siteyi kapatırken yaptığı açıklamada ''türkiye'de hiçbir başarı cezasız kalmaz'' demiş. türkiye'de fenomen site yaptı da biz mi kaçırdık? ve son olarak bütün hesaplar ve bilgiler uçurulmuştur diyor. - selam sana büyük admin. uçur hepimizi. yüce gücün karşısında saygıyla eğiliyorum.

girişimciliğini takdir ediyorum ama gossip girl'cülük oynayacaksa yanlış yer seçti, olay bu.
  • herhangi bi yalnışım olmamasına rağmen beni latte42'den banlayan über yazar. erkek popülasyonunu düşürüp manita yapacak herhal. keşke mesaj atsaydı nevizadede bikaç bira ısmarlar istemediği kadar karılı kızlı ortama sokardım.
  • tachikoma'ların bellekleri 1. sezonda kendi üstlerideki chiplerdedir. birinin bellek chip'i, batou'nun verdiği doğal yağdan etkilenir ve o tachikoma'nin ai'si farklı çalışmaya başlar. devamlı birbirleri ile bağlantı kurup senkronize olduklarından sonuçta hepsi normal ai'nin sınırlarını aşar. ancak bu yeni durum sonucunda bazı emirlere uymama veya kendilerine göre yorumlamaya başlarlar. sonuçta 1. sezon sonunda hepsi lab.'e geri gönderilir. (finalde ne olduğunu yazmıyorum...)

2. sezonda tachikoma'lar geri döner. ancak bu kez bellek chip'leri yoktur. ai uyduda tutulmaktadır. bu nedenle senkronize için fiziksel bağlantıya ihtiyaçları kalmamıştır. (finalde ne olduğumu gene yazmıyorum.)

2. sezon sonunda gösterilen yeni modellerin ismi fuchikoma'dır.
  • hayallerimdeki taşıt!
    beraber kız tavlamaya çıkıcaz onunla... biyolojik yağlarla besliycem onu...
  • istanbul trafigiyle basa cikabilecek tek tasit.
  • sedat bu arkadaşı banlar mısın formatlı bir yazarmış ehasdlfsd. daha kendisi karma sahibi olmadan eksi karmalı yazarları latte42'dan banlaması hala gözümde bir numaralı eylemi ama.
  • küstüm oynamıyorum diyebilen pms'li yazar.
  • vefalı, fedakâr, bir o kadar da naif, pamuklara sarılası 10 numara ai. batou için gözü kapalı ölüme gider...
    serinin en çok hüzünlendiren karakteridir.

tachikoma-kun anısına; (bkz: bir sana bir de bana).
  • solcudurlar bunlar ezelden... *
  • her bölümün sonunda bonus niyetinde 1-2 dakikalık eğlenceli görüntüleri yayınlanır. bölüm içinde geçen önemli bir olayı konu alırlar ve olayla ilgili parodi yaparlar. kendilerine "yahu onlar sadece makine" denildiğinde insanları ırkçılıkla suçlayıp sözlerini geri almaları gerektiğini söylerler. olaylardan bihaber ve şamatacı davranan teknolojik yaratıklardır.
hesabın var mı? giriş yap