• eskilerden kalma çok ayrı bir tadı var damağımda. ifade etmesi zor. şimdi düşününce "psikoloji mi bozuyordu acaba?" diye sorguluyorum.

o acayip karanlık mekanlar, buz gibi duran elemanlar, yavşak yavşak koşan karakterler, kırılan camların sesleri, karakterlerin ölüm anları, şokla cayır cayır yakılan düşmanların haykırışları, görevin ne olduğunu bulamamalar, üçgene basıp eğilerek brifing almalar, gabe'in ses tonu, hepsi topluca içten içe gerilime neden olan psikopat bir oyunu meydana getiriyordu.

hatırlayınca ilginç bir şekilde mutlu oluyorum. özellikle de hikayesiyle ayrı bir güzelliği olan 2. oyunu...
  • efsane psx oyunlarından bir tanesi. gabe'in koşu stili olsun, headshot mantığı olsun, danger ve çelik yelek sistemi olsun hep ilktir, o dönem oyunları için. duruma göre yüksek hızlı aksiyon, duruma göre stealth öğeleri barındırır.

ve evet itiraf ediyorum, gabe gibi koşmaya çalışırdım o zamanlar sonra baktım çok ibnemsi duruyor, millet garip garip bakıyor, vazgeçip solid snake duvara yaslanmasına ağırlık vermiştim.
  • logan' ın koşuşu anormal ve adamı bir araba modeller gibi yapmışlar; hızlı koşarken hızınızı alamayıp döneceğiniz yeri kaçırıp savrulma tehlikesi yaşarsınız, bu yüzden zamanlamaları iyi yapmak lazım. biz yılların gran turismo oyuncusu olduğumuz için sorun yok tabi.
  • playstation 1 oyunumdu. biri yeşil, biri pembe iki cd vardı. pembe olanı ikinci cd idi. bir türlü ikinci cddeki ilk bölümü geçemezdim.

düzeltme: imla
  • ilk oyunda gabe logan'da özel * bir taser bulunmaktaydı; öyle fantastikti ki zeminden bir binanın çatısına kadar yetişebilen, neredeyse sınırsız uzunlukta bir kablosu vardı. bunun da ötesinde, kurbanın şoklandıkça alev alması ve sonunda kömürleşmesiydi. *
  • çocukluk yıllarımızın unutulmaz ps1 oyunu, o yıllar için fazlaydı, ps1 in limitlerini zorlayan bir oyundu. hey gidi eski günler hey
  • universiteye hazirlandigim yillarda psone'da muthis bir keyifle oynadigim, adami zamaninin teknolojik imkanlari dahilinde ajan triplerine sokan baba oyun. hele smokinle stealth takildigimiz bolum efsaneydi. metro ve labirent bahce bolumleri de sahaneydi.

yillar sonra psp'de tekrar can buldu bu seri, ki bu platformda cikan iki oyun da enfestir. bugunlerde ps3'e bir sf cikacagina dair soylentiler yayiliyor zaman zaman, ama henuz dogrulanmis bir haber yok. olsa da yesek diyorum...
  • teknolojinin de bizimle büyüdüğünün farkına vardığımız yıllarda keşfettiğimiz efsane ps oyunu. rüyamıza girerdi. bir gün bitirmiştik de çocuklar kibin sevinmiştik. -zaten çocuktuk- sonra ps 2 çıkınca biraz uzak kaldık. ama geçtiğimiz yaz logan's shadow'u bularak beni tekrar bir süreliğine de olsa müptelası yapmıştır. bir ay önce de dark mirror'u bulup tekrar o günlere geri dönmemi sağlamıştır. keşke yenileri çıksa. ilk oyunu hiçbir yerde bulamadım. bulursan haber ver, aklında olsun sözlük..
  • neden yeni nesil konsollara yapılmadı olacak iş değil ps4'e gelse olay olur
  • ayrıca zor bir oyundur daha 2. 3. bölümlerdeki stealth görevleriyle öyle öldürüp geçeyim oyunu olmadığını gösterir. oyunda hatırladığım kadarıyla zorluk seviyesi de yok ve oyun oldukça zor. internette aşmış oyuncuları da vardır eğer özleyenler varsa şurdan izleyebilirler tam çözümü.

http://www.youtube.com/watch?v=isbqrnbkrrm
hesabın var mı? giriş yap