• ing. tarz sahibi, kendi tarzını oluşturmuş kişi. fiyakalı.
  • asp.net core'da mvc tabanlı yazdığım api'yi dokümante etmek ve kolayca test edebilmek amacıyla kullandığım açık kaynak framework. şöyle ki size birçok fayda ve kolaylık sağlıyor.

--> api'nizi test etmek için postman'e girmenize gerek kalmıyor direkt apinize bir arayüz ekliyor ve oradan get, post, put, delete gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

--> apinizin tüm şemasını çıkartıyor ve önünüze koyuyor.

--> xml ve json formatlarının konfigürasyonunu burası üzerinden kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

uzun zamandır tanım girmeyeyim girmeyeyim diyorum ama sussam gönül razı değil, konuşsam tesiri yok. çok sevdim arkadaş ben bu swagger'ı ya...
  • swagga yani havalı, cakalı demek, ti'ın paper trail albümünde kanye west, jay-z & lil'wayne ile söylediği "swagga like us" diye de bir şarkı vardır
  • ing. kasıntı kasıntı yürümek, kabadayılık etmek, hava atmak, horozlanmak, dayılanmak.
  • restful servisler için bir dökümantasyon aracıdır. swagger, controller ve modellerin bilgilerini oluşturduğu bir json ile aktarır. swagger-ui ile dökümantasyon için işlevsel bir arayüz, swagger-codegen ile oluşturulan dökümantasyona göre kullanıcı tarafından belirlenen başka bir dilde modelleri ve controller'ları otomatik oluşturabilirsiniz. swagger2 clojure, go, java, javascript, .net, node.js, perl, php, python ve ruby dillerini güncel olarak desteklemekte. swagger1 ile coldfusion, eiffel, groovy ve scala dilleri de kullanılabilir.

buradan ve buradan incelenebilir.
  • rest servisler için açık kaynaklı dizayn, build, dökümantasyon aracı. soapuı gibi bir projeye sahip olan firmanın, smartbear'ın projesidir.
  • 1994'te piyasaya çıkan ilişki, ayrılık, terkedilmeye dair parçaların ağırlıklı olduğu ve gelmiş geçmiş en başarılı word upyorumunu da içeren gun albümü. albümdeki parçalar:

stand in line
    find my way
    word up
    don't say it's over
    the only one
    something worthwhile
    seems like i'm losing you
    crying over you
    one reason
    vicious heart
  • kevin durant'in hayatını konu alacak olan, apple'ın sipariş ettiği dizi.

swagger olmaktan fersah fersah uzak olan adamın kendini anlatacağı diziye verdiği isim de eziklik göstergesi olmuş tam. lebron james bile film işlerine girmek için cleveland'a dönmeyi beklemişken yaptığı tam salaklık. kimsenin izleyeceğini falan da sanmıyorum.
  • apple tv+’ın yeni dizisi. 3 bölüm birden yayınlandı.kevin durant’ın hayat hikayesini konu ediyor.aslında dizinin ilk bölümü fena değildi.böyle dram/spor/biyografi türü anlatımlı pek dizi çıkmıyordu.diğer 2 bölümü de izlemeden net birşey yazmam anlamsız.lakin imdb tarafından bakınca pek beğenildiği söylenemez.
hesabın var mı? giriş yap