• sözlüğe genelde kafa dağıtmaya girerim. bazen saçmalarım, bazen puştluk yaparım, bazen de iyi kötü bildiğim şeyleri belki bi bilmeyen olur diye paylaşırım. siyasetmiş ekonomiymiş, yok falanca vekil şöyle demiş, yok bilmem ne bakanı böyle kapak yapmış.. yıllardır zerre ilgimi çekmedi böyle konular, bundan sonra da çekmeyecek. niye? çünkü görüyorsunuz; bir sike yaradığı yok.

ama böyle bir gündemde de iki kelam etmeden duramadım.

olm ne yaparsanız yapın, eğitimsiz cahil kitlelere bir şey anlatamazsınız. onları aydınlatamazsınız. çünkü onlar için asıl cahil sizlersiniz. ne deseniz de ne anlatsanız da kafasında sadece şunlar dönüyor: "bu adam cahil. bu adam bilmiyor. gerçeği sadece ben bilebilirim." öyle kodlanmış zamanında hepsine. çok da güzel kodlanmış.

bakın her millet layık olduğu şekilde yönetilir. bu gerçeği ne yapsanız da değiştiremezsiniz. bu ülke insanını komple alıp yerine sıfırdan başka insanlar koymadığınız sürece bu ülke aynı çizgide devam edecek. ölse bile yine onun gibi birini bulup onu seçecekler. bu adam sebep değil sonuç, anlayın artık sevgili kardeşlerim.

kendinizi daha fazla heder etmeyin buralarda, saç baş yolacağınız vakti kendinizi geliştirmeye harcayın. dil öğrenin, program öğrenin, bilime-teknolojiye yönelin. inanın hayat sizin için çok daha güzel olacak. bırakın toplumun genelini, siz kendinizi düşünün.

geri kalan herkes için: svihs
  • bu ne lan deyip tıklayanların yüzünde tebessüm oluşturan kısaltma
  • "getirilen ek vergi ve zamların ülkenin yarısı tarafından ''oh olsun'' diye, diğer yarısı tarafından da ''feda olsun'' diye desteklendiğini fark eden hükümette yüzler gülüyor..."

zaytung
  • bugün bir avmye *yemek yemek için gittim. kasa sırası beklerken üç tane iss üniformalı temizlik görevlisi geldi. en ucuz menüye filan baktıklarını gördüm, içimden geldi, paylaşım olsun diye üçüne de yemek ısmarlamak istedim ve bir tanesine yöneldim. aramızda şöyle bir konuşma geçti:

kkszv: merhaba, burada mı çalışıyorsunuz? (lafa giriş için cevabı bilinen soru)
    görevli: hayır!
    kkszv: nerede çalışıyorsunuz?
    görevli: burda çalışmıyom, sana ne nerde çalışıyosam!
    kkszv: merak ettim?!
    görevli: çalışmıyom burda! sana ne diyorum hala sorup duruyosun! işine bak!

işte dostlar, bu gibi durumlarda söylenecek sözün kısaltması svihsdir. su veren itfaiyenin hortumunu sikeyim...
  • daha organize olmalıdır...
  • güzel bir (bkz: bakınız) dır. türkiyede yaşanan ve yaşanacak olan çoğu olayda,haberde,davranışta vb. şeyler de kullanılır.
  • svihs otel lobisidir.
  • akp destekçilerinin türkiye'ye karşı 16 yıldır takındıkları tavır.
  • mesela kardeşinle tartışıyorsun,

babanın çalışmadığını ve iş aramadığını, evde yiyecek ekmek, içecek su olmadığını söylüyorsun. annenin hastalığından ve ihtiyacı olan ilaçlardan bahsediyorsun.

kardeşin ise babanın sizden aldığı borç parayla evin parkelerini nasıl yenilediğini, klozet kapağını nasıl değiştirdiğini anlatıyor. sonunda da nankör ve hain olduğunu söyleyerek uzaklaşıyor. annen de yattığı yataktan kardeşinin haklı olduğunu savunuyor.

işte öyle bir şey.
hesabın var mı? giriş yap