• konya karaman gaziantep triosundan gelen atletli işgalcilere evsahipliği yapan yer
  • 15 gün öncesine kadar denizi tertemizdi.. (hatta sahili de daha uzundu, benden sonra çok bozulmuş oralar demek ki..)

eğer beklentilerinizi çok yüksek tutmazsanız, antalya - bodrum ile kıyaslamazsanız güzel bi' tatil beldesidir.. (kimisi köy, kimisi kasaba demiş burası için, ben de ne diyeceğimi bilemedim)

buranın en büyük problemi eğlence mekanı bulunmaması.. hayır bar, disko, reina aramıyoruz lakin kız arkadaşınızla oturup sohbet edebileceğiniz bir yer de yok.. daha doğrusu sahilde bi' tane var, orası da gündüz kıraathane, gece aile çay bahçesi rolünü oynuyor..

ayrıyetten silifke'den mersin'e giden araçlara binip cennet-cehennem'e gitmeye kalkmayın.. anayolda inip 1,5 kilometre yürümek zorunda kalırsınız, cennet-cehennemi gezmeye mecaliniz kalmaz.. onun yerine saat 14:20 civarında silifke'den kalkan kırmızı köy minibüsüne binin.. o tarafa giden tek araç budur.. buymuş.. bu..
  • sahilinde voleybol oynayan gençleri aşırı derecede edepsizler.. hepsinin gözünün içine baktım beni de aralarına alırlar mı diye ama ıhhh.. hatta bi' tanesini göbeğime bakarken yakaladım.. çok kırgınım..
  • çocukluğumun geçtiği, son 15 yılda nasıl böyle anası sikildi anlamadığım, mersin'e bağlı tatil beldesi.

tatil beldesi dediğime bakmayın. bildiğin denize kıyısı olan sikko mu sikko bir ortadoğu kasabası. gözünüzü kapatın ve plajı olan bir akdeniz beldesi nasıl olur, ne tarzda insanlar görürsünüz bir hayal kurun, sonra bu hayalin tam tersini düşünün. hayatınızda hiç göremeyeceğiniz kadar barzo, kıro, at hırsızı kılıklı (gerçek mesleği de hırsızlıktır belki) herifi bu beldede görürsünüz. altışarlı yedişerli gruplar halinde gezerek milleti rahatsız eden beyaz atletli hayvanlar arasında buraya bir daha gelenin ta a..na koysunlar dersiniz. çok uzun ve mükemmel bir kumsalı olmasına rağmen güneşlenen kadın yoktur, zira tecavüze uğrayabilir. on binlerce kişinin bulunduğu sahilde gün boyu kitap okuyan bir tane allahın kulunu göremezsiniz. buraya gelen insanlarda deniz kültürü, tatil kültürü, hele hele akdeniz kültürü hiç yoktur. yedikleri yiyeceklerin çöpünü kumsala atarlar ve bu susanoğlu için o kadar normaldir ki hiç kimse uyarmaz. uyaranı da zaten oracıkta bıçaklayabilirler. plajın yarısı kıyafetleri ile denize girer. sürekli yeşil alan azalır yerine dandik dandik siteler yapılır. siteleri akademisyenler, doktorlar doldurmaz. 21, 63, 47 plakalı araçları olan, o araçlara 9-10 kişi binebilen, komşuluk müessesesini siklemeyen yamyamlar doldurur. deniz kıyısındadır ama balık kültürü yoktur. bir lokantaya gidip deniz ürünleri salatası isteseniz muhtemelen batmanlı garson tarafından kovulursunuz. gençlerin adam gibi vakit geçireceği bir mekan yoktur. yanlış duymadınız yaz aylarında il kadar nüfusu olan yerde gençlerin vakit geçireceği cafe yoktur. gerçi hoş vakit geçirmek isteyen genç var mı bilmiyorum; çünkü gençleri akşama kadar sıkma yer çekirdek çitler. nerde benim çocukluğumun geçtiği, en görgüsüz olanların almanya'dan gelenler olduğu susanoğlu, nerde şimdi ortadoğu'ya benzeyen fosseptik çukuru susanoğlu.
  • adana ya da mersin'de yaşamış gençlerin yüzde sekseninin muhakkak anısının olduğu,kumu güzel,koyu güzel güzide bir tatil merkezidir.
  • öyle çok fazla tatil yapan biri olmasam da geçirdigim en güzel ve en hesaplı tatillerden birine ev sahipligi eden şehir.

bi kere kumsalı çok tatlıydı.
    sonra çok fazla yabancı akımına ugramamıştı.
    gayet yüzmeye müsait bi denizi vardı.dipte kaya falan yoktu yani.

5-6 kişilik,klimalı,denize sıfır bir oda 50 ytl idi geçen sene.
    bildigin 50 ytl
  • turkuaz rengi ve soğuk sıcak su karışımıyla orjinal bir koya sahip küçük yerleşim yeri. denize girmek için en uygun yer sanırım bu yapraklı koyu. çünkü plaj kısmında bir yanınızda kutu kola diğer yanınız da pipet yüzebiliyorsunuz. yemekler ve kalacak yer fiyatları görece hesaplı olmasına rağmen hemen hemen hiçbir yerde kredi kartı geçmemesiyle insanı ışınlandım da 1980 lere tatile mi geldim acaba diye düşündürten bir yer.
  • çocukluğumun geçtiği tatil beldesi. enes amca' nın yeri vardı burda, çok güzel denizi ve uzun kumsalıyla oldukça keyifli tatil geçirirdik. deniz bisikletiyle açılıp, caretta carettalarla (çok yakın olmasa da) yüzerdik. babamın nostalji isteğiyle bu sene tekrar geldik. enes amca' nın yeri kapanmış, buralara hep oteller, siteler yapılmış. deniz ve kumasal aynı güzellikte ama caretta carettalar da yoktu. her ne kadar tam anlamıyla nostalji olmasa da keyifli bir tatil sunduğu kesin. hele bir de doğa harikası (bkz: yapraklı koy) var ki zaten bunu ikiye katlamakta.
  • rastladığınız üç kişiden birinin gaziantep'li diğerinin adana'lı olduğu tatil köyü. hem yakın olması hem de sakin tatil severleri ağırlaması bakımdan çekici geliyor sanırım.
    diğerleri de soli’dedir zaten.
  • wellcome to barzoworld bir yerdir. beyaz atlet giymeyenleri dövüyorlarmış.
    valla diyorum.
    ben erkek başıma tırstım.
    üçerli beşerli erkek gruplarının yanından geçerken bir şey yapacaklar diye.
    bir an ben acaba başka bir ülkeye mi geldim diyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap