• öso'ya karşı bir laf eden herkesi esad'cı, baasçı diye damgalayan zihinleri bulandıran ihtimaldir.
  • akla ve mantığa tetristeki uzun çubuk gibi oturan olasılıktır. hal-i hazırda, yapı ve amaç itibariyle dünyanın provokasyona en meyilli organizasyonu özgür suriye ordusu'dur.
  • suriye'nin "soruşturmamız hala devam ediyor, ölenler için başsağlığı diliyoruz" lafını çarpıtıp üstüne bir de olayın seyrini değiştirecek bir videolu kanıtı gözlerini kapatarak "izlemiyorum kiii görmüyorum kiii" diyen zavallıların kabullenemediği durum.

bir de sünni kökenli birinin yazdığına cevap olarak "sünniler katil, evet" falan demiş; en son şahan'ın skeçlerinde görmüştüm "yaa tamam yaaa evet yaaa" diye bağırarak tartışmayı bitirmeye çalışan birini.

vay senin tosununa...
  • kurban keser gibi insan kafası kesen, hastane bombalayan vahşi öso'nun terörizmine "suriye devrimi" gibi komik bir isim koyanların, esad'ı günahı kadar sevmeyen insanlara dahi "esed rejimi yanında saf tutan" yaftasını düşünmeden yapıştırabilenlerin ihtimal vermediği olay.

güzel bir kanıt bulmuşsun, kabul ediyorum ve tebrik ediyorum. şimdi cevaplaman gereken iki soru kaldı küçük sincap:

1. el abyad kentinin büyük oranda özgür suriye ordusu'nun eline geçtiği bilgisi ışığında, oradan atılan havan toplarının ordudan geldiğini nasıl açıklayabilirsin?
    2. kendi iç savaşını bitiremeyen suriye devletinin, tutup da savaşa girmeye can atan ve özgür suriye ordusu'na destek veren bir ülkeye durup dururken havan topu atmasını nasıl açıklayabilirsin?

hadi bakalım. özgür suriye ordusu'ndaki eli kanlı vahşi hayvanlara klavyenle destek veriyorsan, bunları cevaplamak senin için bir zorunluluktur. (ama bu soruları sana soranın esad konusunda bir zorunluluğu, sorumluluğu yoktur. neden? çünkü onun da eli kanlı, onun da canı cehenneme.)

not: özgür suriye ordusu'nun elinde gerçekten 60mm'lik topların olduğunu zannedenler, bu başlığın ilk entry'sinde bağlantısı verilen yazıdaki videonun son saniyelerine bir bakıversin. 120mm mi yazıyor orada? yaa.
  • suriye'nin ne diye kendi içindeki savaşıyla uğraştığı sırada, durup dururken türkiye'ye top atıp türkiye'yi de savaşın içine karıştırma gayretine girebileceğini açıklamadan bol keseden atanların ihtimal vermediği olaydır. buna inananlar arap baharlarının da arapların kendi akıllarına gelen bir şey olduğuna inanıyorlar. utanmasalar "ikinci dünya savaşında hitler türkiye'yi işgal etmişti ama recep tayyip erdoğan hitler'e çaktığı sağlam bir osmanlı tokadıyla düşman güçlerini püskürttü" diyecekler.
  • aklımdaki ihtimaldir. muhtemeldir.

suriye ordusu kendi içerisindeki iç savaşı bitirmeye çalışırken (ve son haftalarda bunu başarıyorken) ne diye iç savaşının karşı tarafına destek veren bir ülkeye sataşsın, savaş çıkarmaya çalışsın?

05 ekim 2012 tarihi itibarıyla ek: bu başlığı açtıktan 25 saat sonra liveleaks'te yayınlanan bir videoyla, bu saldırının öso tarafından gerçekleştirilmiş olma ihtimali %100'e kadar yükseldi:

http://beyn.org/…ale-saldirisi-ozgur-suriye-ordusu/
  • bunun aksine inanan gitsin 11 eylül saldırılarının falan da gerçek terör saldırıları olduğuna inansın. hayat daha kolay. daha yaşanılır.
  • bütün dünya basınında tartışılan gerçektir. batı basını, türkiye ile olası bir savaşın suriye'ye yaramayacağını, türkiye'nin zaten burada uçuşa yasak bölge kurmak istediğini, bu olayla da ellerine fırsat geçtiğini söylüyor. işte olay budur. (bkz: false flag)
  • uluslararası ilişkilerde sorulan ilk soru " bu durum kimin işine yarar ? " sorusudur. bu soruya verilen cevap bu iddiaya da cevaptır.
hesabın var mı? giriş yap