• henüz fii tarihinde beni benden alan götüren gruptur.şöyleki izmirde öğrencilik zamanları..kimseyi tanımam etmem dolanır dururum şehr i zatı..tek keyfimiz müzik..varlığımız bir adet discman bir adet te arkadaşın kipadan yürüttüğü-yer değiştirdiği bir artı yarım hoparlör..günlerden bir gün bornovadan çıkılır amaçsızca metro ile konakta inilir..metroya yakın orda müzik market verdı şimdiki gençlik bilmez anca download edin..tek tek ucuzluktaki kasetleri taramıştım..bi kaç levellers buldum ama almadım para da azdı zati düzgün bi cd alalım dedik...ordan alsancağa yürüyüş modu sevgi yolu ordaki cd cilerle bir 2 sigara tüttürme..yeni gelenlere bakmak..ordan kıbrıs şehitleri garantinin yanındaki elemana uğrayış bir baktım adam yok zabıtadan kaçmış..aralara gitmiş beni görünce çağırdı gel adamım falan...hemen çantadan cd çaları çıkardım kimler vardı dur hatırlayayım..air virgin suicides galiba,bide 100000hz legends onları dinledim,ama alamadım para yok dedik ya neyse muhabbet falan ordan da az daha dolaşak karşı ya çiğliye geçek dedik...galiba egs deydi hala duruyosa uzelli müzik vardı..orda ucuz cd lere baktım bi baktım supergrass in it for the money daha güzeli cd ingiltere baskısı arkada emi amblemi falan booklet var on numara aldım cd yi kokladım resmen ingiltere kokusu diye..ucuz duda aldım dinledim...defalarca baştan sona...şimdi basın tuşa insin bilgisayara ne olcakki tadımı kaldı...ben bu olayı kaç sene geçmiş hala kokusunu hissederek yazabiliyorum...olay budur...işin keyfi ...tutku burdadır
  • sapkalari, cop tenekeleri ama yanlarinda koca bir kontrabasla sirf para icin muzige giren sokak calgicilari.
  • tales of endurance isimli şarkılarıyla tanıdığımda bana büyük ev ablukada'yı çağrıştırmış, dinledikçe bunlar günümüzün beatles'ı dediğim -ki aslında beatles'ı pek sevmem- brit coşkusunu şarkılarına olgunca yansıtabilmiş iyi müzik yapan grup.
  • grupla aynı ismi taşıyan muazzam bir albümü bulunan, ingiliz rock grubu.

bu albümü biraz geç keşfettim* ama pek erken bırakmam muhtemelen. moving, mary, pumping on your stereo gibi grubun bilindik şarkıları da bu albümde zaten.

güzel grup, güzel albüm. buram buram 90'lar.*

bu arada bazı vokal kısımları bana billy corgan'ı anımsatıyor. yanılıyor da olabilirim, bilemiyorum.
  • road to rouen ve richard ııı sarkilarini cocuklugumdan beri dinledigim oxfordlu rock grubudur.ayrica mary sarkisi en sevdigim sarkilari olabilir
  • moving isimli çok da güzel olan şarkılarının klibinde grup elemanlarından birinin fleetwood mac tişörtü giymesiyle takdirimi kazanan grup..
  • (bkz: i should coco)
    (bkz: in it for the money)
    (bkz: supergrass)
    (bkz: life on other planets)
    (bkz: road to rouen)

bu adamlarin arka arkaya boylesine albumlere imza attiktan sonra hakettikleri takdiri gormeleri icin daha neler yapmalari gerektigini bilemiyorum.
  • albümlerinde kof şarkı barındırmayan ender gruplardan
  • diger 3 kisilik gruplara nazaran gayet guzel canli performanslari olan ingiliz grup...aninda gazi verme yetenegine sahipler...bir de solistin gece mavisi tonlarinda bir telecaster i var ki ; iste orda durucan...
hesabın var mı? giriş yap