• her bir şarkısı birbirinden güzel olan zaman zaman eğlenceli, zaman zaman düşündürücü kanadalı alternatif rock/punk rock grubu.

pieces, we are all to blame, crash, some say ile düşündürür; count your last blessings ile geçiş iklimi yaratır; makes no difference, fat lip, in too deep, still waiting, the hell song ile eğlendirir.
    tenacious d ile yaptığı things i want şarkısı da doğal bir gaz vericidir.
    ludaris ile yaptığı get back şarkısı ile çok güzel basketbol oynanır.
  • ing. "41 yapar"
  • "benden geçti artık.." diye dinle(ye)mediğim bir tarza sahip ama nedense rahatsızlık vermeyen grup ya da bayram sabahının ruh haliyle alakalı bilemeyeceğim. özellikle we're all to blame'in hastası oldum, şahane yau.. afferin çocuklara.
  • ağzımın suyu aka aka dinlediğim beni amerikan gençlik dizilerine götüren bir punk rock grubu.

+wooow stifler dostum, bu güzel kız da kim?
    -annem
    +....?!
  • sam kırk bir şeklinde telaffuz edilesi punk rock grubu. blink yüz seksen iki ile kardeştir.
  • in too deep şarkısını konserde dinleyip delice eşlik etmek istediğim punk/rock grubu.

90'lar sonu 2 binler başı cidden her açıdan çok kaliteliydi. uzun kollu sweat üstüne tişört giyilen karanlık dönemin eserleri bunlar.

şimdi yarak kürek rapçi popçular auto tune basıp ünlü oluyor. evet yarak kürek.
  • eiffel 65'i eyfel altmış beş diye okur bu gavatlar. kişi kendinden bilir işi.*
  • bugün yayımlanan order in decline albümleri hiç fena olmamış. aslında sum41'a ilk defa bu albümleriyle doğru düzgün kulak verdim çünkü punk müziğin pop-skate tarzına gelemiyorum. hardcore verin yiyelim. birkaç ay önce youtube önerilerinde single'ları karşıma çıkınca gerçekten hiç merak etmeden açıp ne yapmışlar diye bakayım dedim ve olması gerekenden (olduklarını düşündüğümden) sert geldiler, kötü bi parça da değildi.* sonraki single'lar da benzer tarzda olunca bugün albümün tamamını dinledim ve enerjisi yüksek bir punk metal albümü yapmışlar diyebilirim. müthiş mi? değil, ama grup kesinlikle daha iyi bir noktaya gelmiş.*
  • motivation'la başlayıp en son solo gitarist terkettikten sonra bırakmıştım. onun dönüşüyle geri geldim. adama ne olmuş, superman'e dönüşmüş. o nasıl vücut lan.

neyse konumuza dönelim, ergen gibi blink 182,sum 41 dinlemeye sanırım ölene kadar devam edeceğim. benim kanımda var punk rock, yapacak birşey yok. eğer olursa çocuğum ona da bunu aşılamaya çalışacağım, uzak dursun diğer müzik türlerinden. gerçek müzik rock'tır!
  • good charlotte, billy talent ve blink 182 ile birlikte ergenliğimin özeti gruptur. o zamanlar bir de avril lavigne furyası vardı malum. grubun solisti deryck whibley abimizle evliydi avril. nasıl shiplerdim ikisini belli değil. boşandıklarında da tribe girmiştim ergen aklımla. ilerleyen dönemde ''with me'' isimli parçalarları gossip girl'de blair ve chuck'ın ikonik limo scene'inde çaldığında da acayip gurur duymuştum mesela.

hala aktif müzik yapıyorlar ve sosyal medyayı da fena kullanmıyorlar. instagram'da hiçbir eski şarkının/albümün yıl dönümünü atlamamaları her defasında duygulandırıyor. all killer no filler albümü başta olmak üzere her şeyiyle benim için ayrı bir yeri var bu adamların. ne güzel günlerdi.
hesabın var mı? giriş yap