• kılkuyruk tipli bir abimizdir ama bu, kalbimizde yer etmesine mani değildir.

şöyle buyurmuş:

"bizimle çalışmak jönlerin avantasıdır, yararınadır. çünkü biz jöne katkıda bulunuruz. biz jönlerden bir şey beklemeyiz, jönler bizden beklerler. mesela cüneyt'i ele alalım, benim en fazla çalıştığım jönlerden biri. cüneyt ne yapar, elini uzatır, yumruk atmak için. pencereden dışarı uçan biziz, attan düşen biziz. kendisi acaba bir kere pencereden uçmuş mu. ondan sonra helal olsun diyorlar cüneyt'e. bir yumruk vurdu, adamı pencereden çıkarttı dışarıya "gel bir de sen pencereden çıkanı sor bakalım".
  • --- spoiler ---

'' dönemin ünlü kadın oyuncularından biri otururken frikik verdi. ister istemez gözüm takıldı. yapımcı, görmüş baktığımı. 400 lira verecekken paramı kesip, 350 lira verdi. ben de 50 lirayı gittim, kadından aldım.''

--- spoiler ---
  • hiç sütçülük yapmayan sinema oyuncusudur.

hiç sütçülük yapmadım. sütçü serisinde başrol oynadım diye bu isim takıldı bana. 1978-80 arası sütçü'nün rüyası, sütçü kıbrıs'ta, sütçü ve eşeği ile sütçü'nün çocukları diye dört film çektik. komedi avantürü... sütçü filmleri çok tuttu. devamı çekildi. sonra sinemada seks furyası başladı. çocuklarım üniversitede okuyordu. kabul etmedim. seks furyasına girmedim. benim jönlük öldü. o sektöre girseydim köşe olmuştum. iyi ki girmemişim diyorum. çoluk çocuk ne derlerdi?
    kendi ağzından "sütçü" hikayesini böyle anlatıyor. zor bir şey değil internetten ulaşmak.
  • ince biyikli, zayif celimsiz ama cok iyi dövüsür.. bu da yesilcamin degismez direklerinden.. yadigar ejder ve ismini hatirlamadigim sarisin bir figüranla cocukken yenikapida görmüstüm.. beyaz takim elbiseyle ayni filmlerdeki kabadayi kabadayi yürüyorlardi.. bu adamlar harbiden filmlik.
  • diğer birçoğu gibi sefalet içinde olmadığına, kendine düzgün bir hayat ve aile kurmuş olduğuna, hiçbir zaman kendini acındıracak beyanat vermek durumunda kalmadığına aksine doğru düzgün röportajlarını okuduğuma çok sevindiğim, çocukluğumun az konuşan çok dövüşen, filinta gibi, takım elbiseli kötü adamlarından. ışıklar içinde yatsın.
  • samatya istanbul eğitim ve araştırma hastanesi’nde hayatını kaybetmiş oyuncu. bir neslin unutmayacağı yüzlerden biri. ruhu şad olsun.
  • yeşilçamdaki tüm kötü adamlar gibi kendisi de halkın kalbinde iyi yere sahip güzel insan.yeşilçam son yapraklarını da döküyor artık.
  • şu alçak dünyada hak ettiği değeri görmeden vefat eden yeşilçamın iyi ruhlu kötü adamı. en son leyla ile mecnun'da konuk oyuncu olarak rol almıştı.

mekanı cennet olsun, allah rahmet eylesin.
  • film ismi hafızam iyidir ama cüneyt arkın'ın battal gazi temalı onlarca filmi olduğu için bunu hatırlayamadım. her neyse işte cüneyt arkın'ın zindandan çuvalla kaçtığı bir filmi vardı. zindan'dan kaçıp geri gelip milleti kurtarıyor felan.

heh işte o film süheyl abinin iyi rolde oynadığı tek film olabilir.
  • başrol oynadığı tek film olan "sütçü" adı ile anılan, canlandırdığı kötü karakterlerde, saldırmadan önce kullandığı bıçağı bir elinden diğerine atarken gördüğümüz, hayal perdesinin cefakar insanlarından biri....... idi, allah rahmet eylesin.
hesabın var mı? giriş yap