• bikac gunlugune hayatimi karartti salak ilac! ben bakmadim icine, cok nezlem, alerjim vardi yatmadan bi tane aliyim dedim. kutunun ustunde nezle ilaci yaziyo, benim icin yeterli bir aciklama, gerisine bakmama gerek yok. nezleden zaten uyuyamiyorum, nezle ilaci uyumaya yardimci oluyodur gibi bir aristo mantigiyla attim hemen bi tane. ayol almaz olaydim. bi carpinti, bi sinir, buhran, bunalim, stres! once sigrayi yeni biraktim ondandir dedim, ilaca bok atmadim. ayni gece sevgilime cok kotu davrandim, sigarasizliktandir ustune alinma dedim. ertesi gece yine aldim yatmadan. deli gibi yorgunum uyumak icin oluyorum, isim gucum var. ama ne mumkun. erkek arkadasima bagirdim, kimildanip beni rahatsiz ediyosun, uyutmuyosun dedim. kalktim gittim koltukta yattim. ayni gece bu durumumu sevgilimi artik sevmedigimle acikladim kendime. sabah ayrilik konusmasi yapmaya karar vererek uykuya daldim. sabah sakinlesince vazgectim, ama bu gelgitli halim gitmek bilmedi. nikotin bantlari mi acaba dedim. yine sevgilimi sevmedigime karar verdim. 3. gece de boyle gecti sinir stres. sevgilim benden tirsmaya basladi. ben de kendimden tirsmaya basladim. sonra ne tesaduf bi doktor arkadasimi gordum, durumumu anlattim. o da sen salak misin ne aliyosun gece yatmadan sudafed dedi, bi de nikotin bandi takiyosun, hayvan gibi de kilo vermissin bu ne hal dedi! nihayet aciklamama kavusmustum. bir heyecan sevgilimi aradim, acmadi...
  • koyu bir filtre kahve ile alinmamasi gerekenmis. sabahtan beri sirkette heyecan icindeyim elim ayagim tutmayacak nerdeyse. sanki oscar'lari sunmaya cikacam 2dk sonra..
  • çok acı lan!!

siz siz olun hemen arkasından su için. ağzınızda bekletmeyin hapı.
  • bir ilacin bu kadar da fazla rahatlama sağlamaması gerektiğini düşünüyorum. saatlerine dikkat ediyorum, aç karnına içmiyorum, kahveyle beraber almıyorum ama nasıl bir uyuşturucu varsa içinde parklara kırlara koşma şarkılar söyleme isteği uyandırıyor bende.kendimi woodstock temali bir filmde gibi hissediyorum resmen.

çocuklar uzak dursun demek istediğim. çok pis bir illet.
  • çocukluğundan beri milyon çeşit ilaç kullanmış bir insanım.
    "mal edici" ilaçlar listem var ve o listeden olabildiğince uzak kalmaya çalışırım. sudafed de bu listeye üst sıralardan girmeyi başardı bugün itibariyle.
    klacid'den sonra tanıdığım en sersemletici, uyuşturucu, mallaştırıcı ilaç bu.

burun tıkanıklığını gidermenin bedeli bu kadar ağır olmamalı. otrivine bağımlılığı yeterince ağırken, sudafed bizi üzmesin. akıllı olsun.
  • hem decongestant hem stimulan pseudoefedrin icerir; kahveyle alinmasi halinde 60-90atim/dk olarak seyretmekte olan kalbinizin hizi sahlandikca sahlanacak;sizin bu durumu algilamaniz ise kalbiniz gogus duvarini deliverip cikacakmis hissiyati yaratan carpinti seklinde olacaktir.
    sonuc: burnunuz saril saril akmaya basladi, sinava da kasmanin zamani geldi de gecmekte ise(optimum ogrenci calismaya baslama zamani olarak alinmistir) derdinizin dermanidir.
  • uçakların inişi esnasında kulağı tıkanıp acıdan kıvrananlar için * uçuştan yarım saat önce alınması elzem ilaçtır
  • kullandıktan sonra hacet gideren kişi kendi idrar kokusundan bayılabilir. hiç bir antibiyotiğin katmadığı son derece keskin bir koku katabilmektedir.
  • yatarken alindiginda vucudu 5 saat sonunda bir dugmeye basarcasina uyandiran ilac. uyanamama sorunu olanlar icin birebir galiba.
  • boğazımdaki enfeksiyon sebebi ile doktorun bana kakaladığı ilaç. iki gündür "neden çarpıntım var" diye düşünüyordum meğerse yan etkisiymiş.
hesabın var mı? giriş yap