• izmir agora şubesinden 18.05.2012'de söylediğim b.m.t menümü hâlâ getirmemiş olan şirket. bak hatırladım yine üzüldüm...

edit 1: 4 ay geçmiş. hâlâ gelmedi.
    edit 2: 2.5 yıl geçmiş arkadaşlar...
    edit 3: 2017 oldu gelen giden yok.
    edit 4: 2018 oldu hâlâ yok.
    edit 5: 2019'dayız ve ben b.m.t'sizim...
    edit 6: 2020 oldu subway duy sesimi!
    edit 7: sene 2021 ve benim b.m.t menümden ses yok.
  • buradan alınan güzel ve doyurucu bir sandviç (footlong, 30 cm) ortalama 550 - 600 kaloridir.

aynı fiyata alınan bir buçuk porsiyon etli pide ortalama 800 kaloridir.

aynı fiyata alınan bir porsiyon tereyağlı iskender ortalama 1000 kaloridir.

aynı fiyata alınan bir porsiyon tereyağsız iskender diye bişey yoktur. tereyağsız iskender olmaz.
  • amerika'da 5 dolara footlong promosyonları yok satıyor. yani düşünün amerika'daki hayat standardında para kazanan bir adama, 7.5 tl'ye 30 cm'lik sandviç satıyor. türkiye'deki hayat standardında para kazanan adama aynı sandvici 12 liraya satıyor.

böyle yerelleştirme politikasını ......
  • fest fuud işlerinde gördüğüm en büyücü dükkan. hipnoz dükkanı. kocaman yazmışlar kampanya var iki kola iki sandviç 15 lira diye. alak bari dedik. parmağımla işaret ettim "aha bundan istiyoruz" diye. "tamamdır" dendi. 10 saniye kadar sonra hipnoz başladı, "ekmeği ne olsun, sandviçinize ne koyalım, garnitürdü sostu bik bik viyuv viyuv*" yarım saniye sonra kasada iki kola iki sandviçe 27 lira verdik ya lan? nasıl oldu bu? "ya biz başka istemiştik bu fiyat..." diye çıkışmaya çalışırken başka müşteriyi alıp beni engelledi, orda sesim küçülüverdi birden. bn de sni siliorm we engelliorm sbway tmm mı? :s
  • türkiye'de müşteri memnuniyetine önem veren pek şirket kalmadı. siparişim bir buçuk saatte geldi ama benim için sorun yoktu, nitekim bahşiş de verdim bu yağmurlu çamurlu havada emek veriyorlar hem yemeğe hem taşımaya. içinden de şu çıktı:

http://i.imgur.com/ysphf5q.jpg

ben bir şey beklemsem de böyle bir şeyi düşünmeleri bile yeniden sipariş vermem için başlı başına bir sebep.
  • gördüğüm en overrated fast foodcu. sandviç ulan ! sktr git evinde yap... malzemeler zor bulunan cinsten olsa içim yanmayacak.
  • dün, bahçeşehir-akbatı'daki şubeye iki kişi gittik. domates vs. malzemeleri söyleme faslına geldiğimizde, çalışan beyefendi, arkadaşımın söylediği malzemeleri ikimizin sandviçine de doldurmaya başladı. "biz aynı malzemeleri istemiyoruz" dediğimde, "çabuk olsun diye..." gibi bir karşılık aldık. lakin bizim arkamızda bekleyen kimse yoktu. sonra, kasada çalışan kadın, ikimizin menüsünü de orta boy "kesmiş". ben büyük boy içecek istiyordum. bunu dile getirdim ve "artık fişi kestim, değiştiremem..." karşılığını aldım. kendisi bize içeceklerimizi hangi boy istediğimizi sormadı. "o zaman ben bir orta boy kola daha alayım" dediğimde iğneleyici ve sinirli bir üslupla "o zaman 4 lira alayım" dedi. böyle de harika çalışanları var malum şubede.
  • gün içerisinde, yemeksepeti'nden bir sipariş için müşteri notuna yazılan 'berkin elvan ölümsüzdür' cümlesine

hepimiz berkin'iz cümlesiyle karşılık vermiş firma.

tesadüfi karşılaşmış oldum, paylaşayım istedim.
    not: zaten sandviçlerine bayılıyorduk.

syn uyardı, link gitmiş, düzeltmiş olalım.
  • bazı ürünlerinde ingilizce bilenlere 10tl indirim yapıyo gibi geldi bana.

resim
hesabın var mı? giriş yap