• sıkıcı mıdır, izlesem mi acaba diye sahnelerin arasında gezerken, kendisini at sanan bir hastayı tedavi etmekle ilgili
    "why make a miserable man out of a perfectly happy horse?" repligini duymamla kendimi kaptırdıgım film.

ayrıca mrs. pike rolunde polat alemdarın annesi oynuyor.
  • sana puanım 10 üzerinden 8 kanka filmi.

güzel bir konu (edgar allan poe zaten daha ne olsun), güzel giriş, gelişme var, hiç sıkılmadan izledim, asylum atmosferi harika, oyunculuklar ziyadesiyle güzel. ben kingsley ile shutter island atmosferi hep yakalanabiliyor zaten ve ilginç bir final.

vakit kaybı değil, 1 saat 52 dakikanız heba olmaz.

bir de shutter island ile karşılaştırıyoruz: shutter island, tek kelime ile vurucu bir film. sizi sağdan soldan çarpmak için çekildiği belli, zaten bir scorsese filmiydi. bu ise onun yanında çok daha soft kalıyor ama akıcı ve duru anlatımı ile daha sakincene bir film.

bir de ayrıca kate beckinsale'a burdan bir sözüm olacak. yaşlansana ablacım, alla alla, hep genç kalır mı bir insan ya.
  • az kişi tarafından bilinen şaheser filmdir
  • kate beckinsale, jim sturgess, michael caine, ben kingsley, david thewlis, jason flemyng ve brendan gleeson'un rol alacağı brad anderson'un yeni filmi. senaryosu edgar allan poe'nin aynı isimli kısa hikayesinden uyarlama.

edit: filmin ismi değişince poe'nin aynı isimli kısa hikayesinden uyarlanmamış oluyor tabii.
  • son dönemin en muhteşem filmlerinden biri olmaya adaydır. özellikle silas lamb rölüyle (bkz: ben kingsley) 'in tam anlamıyla devleşen performansı filme imzasını atmış. izleyin, izlettirin..
  • şu an izlemekte olduğum film . oyuncu kadrosu muhteşem ve tarih kokulu mistik bir gerilim.
  • bugun izledigim film. akil hastanesinde gecen filmlere ayri bir ilgim oldugundan hevesle actim ve sonuna kadar merakla izledim. oyuncu kadrosunun zenginligi de artilardan biri. ben kingsley nin oyunculugu yine hayran biraktiriyor. bu ture ilgi duyanlar mutlaka izlemeli.
  • poe'nun the system of doctor tarr and professor fether adlı kısa hikayesinden uyarlama film. hikaye çok başka ki en sevdiğim hikayelerinden biridir ama film mantığını kapmış zaten! bana göre başarılı, izlenmeli ve önce hikaye okunmalı.
  • avrupanın yakın dönemdeki bir kara lekesine ucundan dokunan bir akıl hastanesi filmi
    --- spoiler ---
    filmin başında esas oğlanı öğrencilerin arasında göremeyince kıllanmalıydım
    --- spoiler ---
  • filmin sonunda "aşk öyle bir şey ki yeri geldiğinde deliyi akıllıya, akıllıyı da deliye çeviriyor" yorumunu yapabileceğiniz akıcı, farklı ve gerilimin hakkını veren başarılı bir film. hiç tereddüt etmeden izleyin.
hesabın var mı? giriş yap