• laflar hazırlanmış grup.

stone temple pilotsun grunge piyasasından parsa toplama peşinde olduğu ta o zamandan beri gelen bir laftır. evet sadece bir laftır.
    zaten adamlar hiçbir zaman grunge akımıyla kendilerini aynı yere koymadılar. biz dinleyiciler olarak onları oralara koyduk. stone temple pilotsla creed'i aynı kefeye koymak saçmalık değil de nedir. creedler nickelbackler ortamın balını yerken stp hala ortalığı yıkıyordu. scott weiland'ın tek suçu ölmemesi ya da ortamları sevmesi mi yani. adamlar san diegolu be kardeşim. zaten içinden çıktıkları ortam bu. black flag konserinde tanışmış adamlar bunlar. los angeles da rock sahnesinde olup şekle şemale vurmamak mümkün mü?

herif boş adam olsa yıllarca slashle duffla çalabilir mi? adam her zaman söyledi david bowie fanı olduğunu. david bowie fanı bir grunge vokali daha var mı acaba. onlar da sever sayar muhtemelen o ayrı.

chris cornell gibi timbalandle şarkı da yapmadı orta yaş bunalımına girip. cayır cayır takılıyor işte.
    kim thayil karşısına alıp konışmuyordu bile chris cornelle. bakma şimdi beraberler. ha olsunlar da soundgarden'ın yeri zaten ayrı.

orjinallikten bir bok anlamayan da kimse artık? adam creed diyor bana. kusura bakma da bir boktan anlamayan sensin be kardeşim. stp de bilememişsin müzikten de anlamamışsın. 15 sene öncesinin ergen bunalımıyla yazıyorsun. vah vah seattle'ın ekmeğini mi yediler. çocuk duygusallığı bunlar. grunge zaten sahnenin grupları majör firmalardan ilk albümlerini yaptıktan sonra bitti. orası öyle güzeldi. herkes yoluna gitti ne var yani? eddie vedder lise aşkı yıllarca beraber olduğu karısını bıraktı da mankenle evlendi diye suçlu mu oldu yani. o da mı poser?

hayır seattle arenası diyorsun sonra verdiğin tek isim de soundgarden. ah be canım biraz da bileydin bari.

müzikalite olarak da birçoğundan üstündür o grupların stp. o ruh var mıdır? yoktur. olması da gerekmez. tersini hiç iddia da etmediler zaten.
  • bu adamlar birilerini taklit edip o sarkilari cikarttilarsa, keske herkes oyle yapsa dedirten grup..
    bu iddialarla cikan sahsiyetler (hala kasiyolarsa yani) ya elemanlarin albumlerini adam gibi dinlememisler demektir ya da bok atmayi seven muzik elestirmenlerinin izinden gidiyorlardir.. hadi core'u gecelim purple ve sonrasini dinleyen bir zat herhangi bi stp sarkisini 40 km oteden taniyacak hale gelir, adamlarin ole de bi soundlari vardir..
    illa da sert muzik dinliycem ben kardesim diye kasmiyorsaniz bu adamlar onunuze cok guzel bir suru sarki sunmuslardir zaten.. illa pearl jamle, alice in chainsle kiyaslayacam diyorsaniz, bu adamlarin hicbiri bence stp kadar melodik olmamislardir ortalamada (hicbirine bok atmiyom ben, hepsini severim ama yerleri ayri).. aliniz elinize purple'i bastan sona dinleyiniz, sonra tiny music'i dinleyiniz, ne biliyim dinleyiniz iste..
    yani tabi istemeyen de dinlemesin, zorlayan yok.. yorum da yapmasin sonra haliyle ama..
  • grunge severlerin merakla beklediği yeni albümleri 25 mayıs 2010 tarihinde raflarda yerini alacak olan grup.

http://www.stonetemplepilots.com/index.php

(bkz: grunge is not dead)
  • sabah 1994 tarihli purple albümlerini dinledim ki bence grubun en iyi albümüdür. şimdi de 2018 tarihli jeff gutt sesli stone temple pilots albümünü dinliyorum.

scott weiland bir kült bir efsanedir fakat ilk iki şarkıdan izlenimime göre sound stp'nin dağılmadan önceki (shangri la de daa mı öyle bir şeydi) sound'unu hatırlatıyorken, gutt hiç sırıtmıyor arada. hatta yer yer velvet revolver hissiyatı bile veriliyor.

dinlemeye devam.
  • "this is a song called plush"

grubu düşündüğümde, bu ses otomatik kafama yükleniyor.
  • şu sözlükte ayarmatörler yok mu bayılıyorum. adam önce yazılan entryler üzerinden yazı yazmış sonra da kendisine bir cevap verilince ben sana dememiştim ki deyip, tez hazırlamış, ayar zembereği boşalmış. hey allahım ne diyim ki.

allahaşkına neden otorite olma hevesi bu kadar. az çok bildiğiniz konularda bu gaza gelmek niye. 15 senedir grunge dinliyorum. bu müzikle büyüdüm, yoğruldum odama posterini astım, üzüldüm, tepindim hep bu adamlarla. hiçbişey yok çocukken alakasız supersonicse bile gönül verdik.
    öncelikle şunu söyleyeceğim eğer geffen de falan çalışmadıysan bana sektörü bilmiyosun, bilmiyosan ne konuşuyosun deme haddin yok güzel kardeşim.
    burası öyle bir yer değil zaten. bilen de konuşacak bilmeyen de ki birşey yok. aman yeter ki sen gaza gelme.

"salaklık, sıçıp sıvamak, bilmeden konuşmak" bunlar da senin kullandığın laflar. bir kere önce terbiyeni haddini bil ki ona göre konuşalım. üstelik de müzik konuşuluyor, yazılıyor. en sevip mutlu olabileceğim şeylerden birisi konuşmak.

"götünden anlayan" sen olmuşsun bir kez daha yazdıklarımı. zaten bana "sazan" bilmemne diyerek heyecanını, gazını anca aldığına göre tartışma üslubunu senden öğrenecek değiliz heralde değil mi güzel kardeşim.

verdiğim örnekleri kendince olumsuzlamaya çalışmışsın. hadi olmamış ama en azından terbiyeli olsaydın bari.

"yazdigim 3 entry de sana yönelik degildi,grubun sektöre uyumuna,kötü olmayan müzigine ragmen hem kendilerini hem ba$kalarini taklidine yönelikti. ama sen tipik battle of the bands'in fanatik seyircisi gazini alip, 12-13 ya$indayken parti ya da takim tutar gibi grup tutan sazanesk üsluplularin saldiri yolunu sectin,her cümlenle stp'nin amacina meze olan mü$teri oldugunu gösterdin. o zaman cevabini duymaya hazir olacaksin. tarti$ma kültürü onu gerektirir."

komiksin kusura bakma. hala aynı kefeye koyduğun grupları söylüyorsan. okumaya inanmışsın ya o kadar al bak şurdan başla:

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=19073192

cobain'in kişisel hayranlıklarını hepimiz biliyoruz ve özellikle de david bowie ismini duymadık pek. halbuki başka birçok ismi biliyoruz. çok kolay yerden vurmaya çalışmışsın o olmadı zaten. söylemeye çalıştığım şeyi de anlamamışsın. o sadece adamın müziğe bakışını anlatmak, vokal gelişimi ne yönde yaptığını anlatmak içindi.
    endüstriyi bilmiyorsan demişsin. valla yeterince biliyorum. onu bırak sanatın metalaşması üzerine okuduk yazdık. bu işle ilgiliyim yani. senin zannettiğin gibi bildiğin birşeyi bir tek sen bilmiyorsun. black flag örneği la'in punk sahnesi için bir örnekti. evet cobain de black flag dinleyerek işi girdi ama sonra kafası başka yönlere meyletti. benim ordaki bahsim sadece işin los angelesda geçtiğini hatırlatmaktı. sen önce biraz o iki şehrin dünyaları üzerine biraz oku falan dediğimi anlarsın diye düşünüyorum, en azından umuyorum.

mp3ün başlangıç zamanından kalma salak bir hatanın dolaşımını referans alman da işi ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor. nirvana popülerse ona benzetilen birçok şarkı da olacaktır insanların öyle sanacağı üstelik de böyle hatalar internette çok var.

bana foo fighters örneği de vermişsin, güzel öğretmişsin aklınca. peki dave grohl grubu yeni kurduğunda i'll stick around'un nakaratında ne diyordu: şöyle diyordu canım : "i don't owe you anything". kimin tarzını hatırlatıyor bu sözler sana? şimdi de john paul jones'la albüm yapıyor, yıllar önce probot'u yayınladı falan. değişimin olabileceğine örnek vermişsin de başını unutmuşsun. ticaretin çarkına girmemek gibi bir durum söz konusu değil zaten.

daha çok uzun da yazarım ama hem sen gaza gelip terbiyesizleşmişsin hem benim söyleyeceğim çok şey çıkar daha bu başlıkta böyle konuşmakta ben de bir ergen havası yaratıyor. yani sen o duygusallığınla grunge dinlemeye devam et. ben de ediyorum emin ol. ama hayatın, piyasanın gerçeklerinin de haberinde olarak. bu kadar gaza gelip kan davası yapma yani.

keşke olaya böyle yaklaşmasaydın da konuşsaydık paylaşsaydık. bak şırdan da istemiş canın. büyük ihtimalle aynı şehrin çocuğuyuz. tanışırdık sana şırdan da ısmarlardım. neyse.

tanım: stone temple pilots bir post grunge grubu değildir. bir grunge grubu da değildir. iyi bir rock grubudur.
  • seattle dışından olduğu için hep üvey evlat muamelesi görmüştür. hatta birileri o kadar abartmıştır ki bir grunge belgeseline koymamıştır kendilerini.
  • hiçbir zaman hak ettiği değeri göremeyecek grup.
  • eeeeee bu herifler single üstüne single yapmaya başlıyorlar.

"scott weiland'ın yerini dolduramazlar." diye düşünüyordum ama adamların aranan kanı chester bennington'muş demek ki. yalnız şöyle bir durum vardı scott zamanında, çalgıcılar "hadi abi üretelim bir şeyler, yeni albüm yapalım." derken scott grup birleştikten sonra çıkardıkları stone temple pilots albümü ardından "ooo hadi purple-core turnesi düzenleyelim." deyip tarihin üzerine yatmaya çalıştı. ki gruptan şutlandıktan sonra kendine çalgıcılar bulup kafasındaki planı yola koydu zaten.

ancak şimdi de chester ile stp çalgıcıları üretkenlik fikirlerini uyguluyorlar. turne planları var, yeni albüm planları var. ilk single'da muhafazakar kafamla chester-stp ortaklığına çekimser kalmıştım ama beklediğimden çok güzel bir ortaklık olmuş.

8 ekim 2013 günü tamamen chester vokaliyle high rise adlı ep'lerini yayımlayacaklar. dikkat çekmek istediğim bir nokta albüm kapağında grup adının "stone temple pilots with chester bennigton" olarak yazıldığı. ayrıca aynı olayın yaklaşmakta olan festivallerin afişlerinde de karşıma çıktığını söylemeliyim.
    http://stonetemplepilots.com/…on-announce-debut-ep/

yeni şarkıları black heart için sizi buraya alacağım;
    http://www.youtube.com/watch?v=j8tk7efadle
  • mart ayında yeni solist jeff gutt ile ilk, toplamda ise 8. albümleri olan stone temple pilots'ı (2010 yılındaki albümlerinin de ismi aynı idi) yayınlayacak olan grup. albümden meadow sonrası yeni şarkıları roll me under'da spotify'da yer almakta.
hesabın var mı? giriş yap