• bugün liverpool'da konser biletini almaya gittiğimde, konser salonuna o sırada girmesine denk gelerek tanışma şerefine eriştiğim şahsiyet. şaka gibi ama gerçek.
  • hammond organ ve fender stratocaster 'ın korkunç yakıştığı adamdır kendisi.
  • trafikten cikip yola yalniz devam etmeye basladiginda da back in the high life, arc of a diver gibi ara ara hatirlanasi albumler yapmisti.. ama son yillardaki albumleri eski tadi vermedi sanki..

eskilerden yadigar freedom overspill, higher love, valerie, roll with it gibi jukebox'luk hitlerini de atlamayalim..
  • (bkz: higher love)
  • yeni yeni keşfettiğim traffic'in bestecisi, vokalisti, multi enstrumantist amca. ayrıca yer yer sesi paul weller'a benziyor.
  • https://youtu.be/eosn2y-b6wi bunu izlerken dedim ergenlik yaşında spancer davis groupla çalışmış sonra traffic i kurmuş jimi hendrix( tüm zamanlar #1 gitarist) gelmiş yanlarına sessionlar yapmışlar, eric clapton(tüm zamanlar #2 gitarist) ile blind faith’i ilk super grubu kurmuşlar (ki bence cream’di zaten) sonrasında eric claptonla yedikleri içtikleri ayrı gitmemiş istanbulda bile 60 yaşlarında beraber konser vermişler, bir en iyi rock şarkısı grammysi almış bir başına bir adamken bu ne kadir şinaslık bu ne görmüş geçirmişlik dediğim rock’ın köşe taşı.
  • cuma ya göz kırpan yorgun bir günün son saatlerinde, sayısız uğraşının, hayata direnme mastürbasyonlarının ardından müziğiyle güneş gibi iç ısıtan müzisyen. iyi ki varsınız denilenlerden bir var. az ama çoklar. selam olsun buradan hepsine.
  • hendrix ve clapton gibi adamlarla çalışmış olmasının yanı sıra, tek albümlük de olsa blind faith isimli grubu kurmuş büyük müzisyen. geçen yıl kendisini istanbul'da, hem de clapton ile aynı sahnede izlemiş olmaktan onur duyduğum, hammond organı ağlatan adam.

bu arada belirtmekte fayda var; blind faith grubunu, clapton, baker ve ric grech ile kurmuştur.
  • yaptığı işi kaliteli yapan sanatçı. iki kere canlı izledim, sahnede bu kadar alçakgönüllü bir müzisyen görmedim. eric clapton ile de birçok konser vermiştir.
  • eric clapton, jack bruce ve ginger baker'la (bkz: cream) biraraya gelip blind faith adli concept grubu
    (bkz: supergrup) olusturmus, daha sonralari da traffic'in uyesi olan guzel insan. muzigi huzur veren nadir insanlardan.
hesabın var mı? giriş yap