• "ben bu şarkıyı bir yerden biliyorum!" dye zıplamama, biraz zorlayınca levent yüksel'in zalim şarkısı olduğunu hatırlayıp şaşırmama neden olan şarkı.

edit: özelden ktvfrgas der ki; o da azerice "bayatılar"dan esinlenme. brilliatn dadaşova - bayatılar
  • adları bilinmeyen taş gibi şarkılar listemden en nihayetinde düşen şarkı. aylardır bu şarkıyı arıyorum, radyoda denk gelsem ismini söylemiyorlar, klibini yakalasam adını öğrenemeden başka bir şey oluyor zaten dehşet bir klip olmuş orda olsak keşke dedirtiyor. birkaç sözünü yazıp google'layım dedim, herhalde çok alakasız algılamışım sözleri, bulamadım. bir yandan feci zalim tadı alıyorum şarkıdan, bir iki arkadaşa sorsam, acaba hadi ordan derler mi sıkıntısı yaşıyorum, topu topu 7 nota var kaç ayrı beste yapılabilir ki muhabbetine sarmasın diye kimseye sormuyorum.

en sonunda, ümitsizce, google'a zalime benzeyen şarkı yazdım. hayatımda hiç bu kadar saçma bir arama yapmamıştım google'da. ve evet, sonuca ulaşabileceğimi hiç ummazdım, oldu.
  • süper bi şarkı. kadının sesi güzel, zalime benzeyen yer güzel, hasan celal güzel..
  • çok güzel, hareketli bir şarkı ama nedense bunu ne zaman dinlesem garip bir hüzün çöküyor bana*. hem ağlarım hem oynarım gibisinden güzel bir şarkı, yazın bir çok mekanda duyulabilir.
  • beyaz yaka bir klibi var. yunan adalarında tatilini yapan orta düzey genç yönetici abimiz yıllık izninde aşk peşinde koşuyor. istanbul'a dönüşte starbucks'ta otururken anlatacağı anılar yaşıyor. bar açma hayali var.
  • kesinlikle levent yüksel in zalim den çalınmış melodiye sahip, hiç fena olmayan şarkı..
  • öyle bir şarkıdır ki koskoca tomorrowland'de, onlarca dj'in, yüzlerce parçanın arasından hiç bir edit yapılmadan dümdüz çalındığında bile her sene seyircilerden en yüksek reaksiyonu almaktadır.
    bu bilindiğinden olsa gerek her sene en az bir defa dj'ler bu şarkıyı çalmaktadır.
  • her duyduğumda "seyret perişan halimi bende akşam olmakta" diye başlamama sebep olup beni delirten şarkı. hayır delirme nedenim şarkının aşırma olması filan değil (öyle midir bilmiyorum gerçi), o kısımdan sonrasının gerisini getirmiyor olması.
  • özellikle giriş kısmı muhteşem olan şarkı. o nasıl bir 30 saniyedir her dinleyişimde bulutların üstünde uçuyormuşçasına hissettiriyor bana.
  • kimin nesi kimin fesi en sonunda keşfedebildiğim, insanı hüzünlere gark ederek dans ettirebilen nadir şarkılardan kendisi.
hesabın var mı? giriş yap