• istiklal caddesininin ortasına sultanahmet camisini koyun,
    alın size yerli stephansplatz.
  • viyana metrosunun u3 ve u1 hatlarinin ortak duragi
  • viyana'nın göbeğinde duran, aziz stephan'ın mezarını içinde taşıyan stephansdom katedralinden adını alan güzelce bir meydan.
  • viyana'da sokak çalgıcılarının sesinin kafelere, kafelerdeki müziklerin turistlerin uğultusuna karıştığı, banklara oturup gelen geçeni izlemenin en keyifli olduğu yerlerden birisi. nefis çikolataların satıldığı united chocolates mağazası buradadır. metro durağı da meydanın tam göbeğindedir.
  • viyana'da biriyle buluşmak istiyorsanız bunun önünde buluşursunuz. çünkü şehrin çevresinde bir yuvarlak çizerseniz denge noktası tam burası olur.
  • canlı heykel olarak görev yapan bir arkadaşın, kışın ortasında, viyana ayazında bile üstü çıplak olarak görevini icra ettiği meydan.
  • cabaret fledermaus'ta geçirilen çılgın bir gecenin ardından bir bankına oturup ellerde biralarla viyana'yı hissedebileceğiniz hoş meydan. stephansdom'un kuleleri ve caddelerden akan rüzgar sabahı iyi anlatır.
  • belki de yazın 40 derece sıcakta gezdiğimden midir bilemem ama aklımda katedralin etrafındaki atların pislik kokusuyla kalan viyana'nın en bilindik meydanı.
  • şehirde birçok yerden görülebildiği için sizi kaybolmaktan kurtaran uzun ve bir o kadar da gösterişli katedral.
  • aziz stephan kilisesinin çevresini hiç dolanmadım hep önünden izlemiştim arkasında bu acı çeken isa heykeli vardı. görsel burası benim avrupa'da ilk etkilendiğim yer, ilk göz ağrım tabii ki daha etkileyici tapınaklar vardır ama burası benim için çok özel.
hesabın var mı? giriş yap