• sözlüğe gireceğiniz varken girmemek, sanki sözlükteki insanlar sizi çok takıyomuş da yokluğunuz onları hasta etmiş gibi bi triplere girmek.
    (bkz: tribini yerim)
  • yazar olmadan önceki çaylak halimizle attığımız tiriplerdir.

- 96 entry girdim yaw, hala beni almadılar, yazmıcam ulen hiç bişiy, girmicem uleyn bu siteye, girenide dövecem.

1 buçuk saat sonra;

- aha! entrylarım 100 oldu. belki dikkat çeker de bu sefer alırlar. hadi aslanlarım hadii okuyun artık bee, çatlattınız beni burda, 100 oldu işte 100!! okusanızaaaa hüüooppp!!

5 saat sonra;

- bak hala tık yok. lan oğlum okusanıza layn mis gibi yazmışım işte hepsini.
    yok hayır girmicem, bitti artık bitti. içime gömdüm yazdıklarımı. ben kiiim yazarlık kim. siktir olup gidiyim de buralardan görün siz allahsızlar. hıh!
  • çaylak moduna düşürüldükten sonra başlar, sözlüğe soğursunuz ama sözlüğe küsmekten çok farklıdır. açıklama:

ekşisözlük'te yazılanların hiçbiri doğru olmasa da* bir sözcüğün anlamına bakmak, hızlı maç skoru öğrenmek, biyografi okumak ya da her türlü arşive alınmış eski bilgiye ulaşmak için en hızlı, en anlaşılır kaynak burası*... bu tarz bilgilere ulaşmak istediğinizde adres çubuğuna yaldır yaldır site adını girersiniz ve tam enter a basacakken elinize bir tutukluk gelir. içinizde burukluk vardır, sözlük sizi çaylak yapmıştır.. sözlüğe trip atmaya başlanır.

trip atma kısmı ekşisözlüğü başka sitelere tercih ederek yapılabilir*. mesela sözcük anlamı için bir çevirmeyi, bir anlamı 30 sn de yalan yanlış veren sitelere gidilir. maç skorları için bol pop uplı sitelere onlarca küfür eşliğinde tahammul edilir. biyografi için wikipedia tercih edilebilir, kısacık bir bilgi edineyim derken kişilerin soyağaçlarına kadar ulaşılır, öğreticidir ama değerli zamanınızı çalabilir. sonucunda, tripte 2. gün 3. gün derken sözlüğe atılan tripten vazgeçilir*. paşa paşa 10 entry sözlüğe girilir ve heyecanlı bekleyiş başlar..
  • kısa süre önce çaylaklığı içime sindiremeyip haddim olmayarak gerçekleştirdiğim eylem.
    ama ben dağı da haberdar etmiştim yani bi mesaj atmıştım sözlüğün iletişim bölümünden.
    şöyle bir metindir kendisi:

iyi akşamlar.
    bu yogunlukta herhangi bir dönüt alırmıyım bilmiyorum ama yine de gözden kaçmamak ümidiyle.

sözlüğün smete nick'li yazarıy(d)ım ancak an itibariyle çaylak mertebesine erişmiş durumdayım.
    büyük ihtimal haklı olarak çaylak olmuşumdur yani bu mesaj "ulan neden beni uçurdunuz,yıkarım burayı" tadında değildir tabiki.

x* başlığının altına "insansı" kelimesini içeren bi entry girmiştim.
    insansı kelimesi için önce tdk sözlüğüne başvurdum.
    "insana benzeyen" sonucunu aldım.
    herhangi bi hakeret olmadıgını düşündüm
    sonra da ekşi sözlükte ne diyorlar dedim.
    orda da şöyle diyolar
    yani toparlamak gerekirse "insana benzetmek" pek hakaret gibi görünmedi bana.

ayrıca wikipedia'da da "insansı" kavramının "insan" kavramını da kapsadıgından bahsediliyor.

araştırmaya doyamadım ve devam ettim."insansı" kelimesinin bilimsel adı "hominidae" dir.
    ve hominidae'nin tanımı ise;

"hominidae, tarih öncesi insansı canlıları ve insanı kapsayan bilimsel aileye verilen addır."

anlatabildim mi,birşeyleri değiştirir bilmiyorum yine de bilgilerinize arz ediyorum.

iyi akşamlar
  • çiçeği burnunda bir yazarın girdiği her entryde gereksiz beğeni beklentisidir. etkiye tepki bulamayınca sanal boyutun bile gerçeği taşımasının ağır hatırlatmasıdır.
hesabın var mı? giriş yap