• açılmama sorununa mantıklı bir çözüm üretemedikten sonra, biraz da işi metafiziğe vuraraktan çözdüm sanırım.

açılış sayfasına parametre olarak verdiğim allah=true ve allah=1, sayfanın sorunsuz açılmasını sağlıyor, bundan sonra günde 5 vakit n/a yım ben.
  • beni aile erkanına akşam akşam rezil rüsva eden ahlaksız site.

(halam ve annem odama gelir ve olaylar gelişir.)
    halam: bir de şu ahmet beye bakalım, ne yapıyorlar?
    ben: ehe..buyrun gelin..
    halam: (beni sözlükte dolaşırken görür) aa ben geçen gün senin nicki youtube da gördüm. sen oraya kayıtlı mısın?
    ben: hım..evet..birkaç yıl önce kayıt olmuştum, 2-3 vidyo falan da eklemişimdir.
    annem: bu aralar da ekşi sözlüğe taktı, yazar olmuş, gördün mü halası...
    (bkz: herkese gereksiz aciklama yapan anne modeli)
    halam: (meraklı bakışlar) hmm.. nasıl birşey bu sözlük?
    ben: ya bildiğin sözlük işte... ama ekşi şeyler yazılır oraya genelde...
    (bkz: sozlukte olmayan birine sozlugu anlatmak)

iste tam bu cümleyi sarfederken yeni pencerede aç sekmesi ile açtığım muhtelif sözlük sayfalarına -ki bu muhtelif sayfaların içine farkında olmadan soursummitz de karışmış- amaçsızca tıklama sonucu soursummitz ile karşılaşılır ve...

halam: oo ahmet bey yazarlık mazarlık derken karıkızı da ihmal etmiyoruz bakıyorum...
    ben: earhmm...yok o şey..eskiden başka siteydi o... değişmiş..kem küm...
    (bkz: cevab veremedi)
  • hayal kırıklığıdır. hem de çok zamansız bir hayal kırıklığı.
    tekelin zararlarının sözlükteki en güzel örneği belki de.

artık yapı değiştirmesinin vakti gelmiştir. bu boyuta gelmiş olan sözlükte amatör bir summitz beklentileri karşılamayacaktır.

serverın hostinginin "hayır işi" şeklinde yapılmadığı, backupların düzenli olarak alındığı, ve en önemlisi bütün kaderi zirvelerimizi yapamıyor olmanızı da zerre sallamayan bir insanın iki dudağının arasında olmayan bir soursummitz sadece bireysel olarak kullanıcıların değil, ekşi sözlüğün hakkıdır. (bkz: #9067917)

summitzin ve dolayısıyla sözlüğün bugüne kadarki başarılarında mengus'un payı asla gözardı edilemez, ancak sanırım artık soursummitz = mengus eşitliğinin bozulup en azından soursummitz = mengus + x haline gelmesinin vakti gelmiştir.

not: bu entry ekşi sözlüğün 7. yaşına adanmıştır. ve yıllar sonra belki de ilk defa göreceli olarak sönük geçecek olan, uğruna kendi doğum günü kutlamamın tarihini değiştirmeme sebep olan ekşi sözlük yedi yaşında zirvesine.
  • çok yakında geri dönecek olan ex sosyal medyamız. kendisine gereken değeri tekrar vereceğiz. vaziyet alın.

maziye bir bakıvir editi: 14 yıl olmuş.
  • mengus için sınır kapılarında şerh koydurduğum fonksiyon. yapmadan ülkeyi terk edemeyecek. sözlük borcu namus borcudur. kendisi manitacılığın dibine vurmaya giderken, bizleri burada öksüz bırakamaz.
  • nerede eski zirveler, nerede limon, niçün suserler bu fasiliteyi kullanmıyor diye hüzünleniyorum.
    geçti mi o günler, zirvelere gidip aynı kafada, muhabbette yeni insanlarla tanışıp güzel arkadaşlıklar kurduğumuz dönemler?
  • dün gece aklıma gelen ve hazır duruma gelmek üzere olan, zirve planlarını programlarını sözlüğün üstünden alacak, yapılmış zirveler hakkında entry'lerin bir kısmını içeren, yeni zirveler için yorum yapma imkanı sağlayan, resimleri elimde olan her zirvenin resimlerini barındıran, olmayanlar için de size resim yollama imkanı sunan bir site.

gidin görün, resim yollayın, öneride bulunun vs...

adres: http://www.soursummitz.org/
    ve artık yukarıdaki 'summitz' butonuna basarak da şeyedebiliyorsunuz.
  • cha'nın yoğun emekleriyle her gün daha da gelişip eksikleri azalan site. çok geçmeden sözlükçülerin toplaşma ihtiyacına ilaç gibi geleceğini umuyoruz. (bkz: türk genci tanışmak ister)
  • sözlük tarihiyle ilgilenen yeni nesillerin bir fikir sahibi olması açısından, bu sitenin 2002-2006 arası var olan ilk enkarnasyonunun rotten tarafından yapılan ikinci tasarımı şu şekilde olup naçizane fikrimce zamanına göre oldukça şık idi: görsel
  • yeni enkarnasyonu hemen hemen yayına hazır olup geriye sadece sub-etha'ya girebilmesi için authentication kısmının tamamlanması kalmıştır. birkaç hafta içinde hizmete açılmasını bekliyoruz.
    bu arada siteyle ilgili gelişmeleri @soursummitz twitter hesabından da takip edebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap