• some people have real problems'ın damar şarkıları (bir de eğlenceli şarkıları var o bakımdan ayırdım) arasından sakince ve haince sıyrılıp beni yakalamış, sürekli dinlemekten kendimi alıkoyamadığım sia şahaneliği.
    pozitif bir tavır* takınmış sözleri ile sakinleştirmeye çalışan ama kaybolmanın paniğiyle de bir acizliğe sahip olan şarkı bu.
    umut dolu, "yarın her şey daha güzel olacak" diyor; ama yeterince umut dolu değil, buna inandıramıyor.
    uykuya kaçalım öyleyse..
    çok güzel ya.
  • sia piyano eşliğinde öylesine dingin söylemiş ki...ama şarkıyı dinledikten sonra aynı dinginliği kalbimizde, beynimizde hissetmemiz mümkün değil. üzüyor adamı...

come along it is the break of day
    surely now, you'll have some things to say
    it's not the time for telling tales on me

so come along, it wont be long
    'til we return happy
    shut your eyes, there are no lies
    in this world we call sleep
    let's desert this day of hurt
    tomorrow we'll be free

let's not fight i'm tired can't we just sleep tonight
    don't turn away it's just there's nothing left here to say
    turn around i know we're lost but soon we'll be found

well it's been rough but we'll be just fine
    work it out yeah we'll survive
    you mustn't let a few bad times dictate

so come along, it wont be long
    'til we return happy
    shut your eyes, there are no lies
    in this world we call sleep
    let's desert this day of work
    tomorrow we'll be free

let's not fight i'm tired can't we just sleep tonight
    don't turn away it's just there's nothing left here to say
    turn around i know we're lost but soon we'll be found
  • alır götürür bu şarkı çok fena. alışkın olmayan bünyeleri, ilk dinlediği gece uyutmaz, tüm gece kendini dinletir. yağmurlu havalar için, hayatın fon müziği.

(bkz: müzikal orgazm)
  • ilginctir sia bu sarkiyi agzinin kenariyla soyluyor havasindadir. opuveresi gelir insanin tam oralardan bir yerlerden..
  • sia'nın adeta başka bir dünyadan bahsettiği, mutluluk aşılamaya çalıştığı, hatta belki de sırf bunun için şarkıyı dünyadaki en güzel ve yaratıcı kliplerden biri ile taçlandırdığı güzide parçadır. o dünyaya inanıp sunulan mutluluğu almak tamamen size kalmıştır.

--- spoiler ---

--- spoiler ---
  • sia'nın bana kalırsa bugüne kadar yaptığı en iyi iş. yani bu kadar piyasa şarkıları olmasına ve sahip olduğu asıl ünü son 2 yılda tavan yapmasına rağmen en baba şarkısının daha eskilerden olması da ilginç açıkçası.
  • klibiyle çok fazla bütünlük içinde olduğunu düşündüğüm parça. belki ben bir klip daha çektim kafamda, içinde konuşma yetenekleri olduğu halde konuş(a)mayan insanlar ve konuşma yetenekleri olmayan, beden dilleriyle iletişim kuran insanların olduğu; sonuç olarak, zamansız, mekansız o yerde ikinci grubun daha sağlıklı ve mutlu bir iletişim kurabildiği, daha renkli bir dünyaya sahip olabildikleri... belki de hepimizin ihtiyaç duyduğu şeydir sadece bedenlerimizle konuşmak; ellerimiz, bacaklarımız, tüm gövdemizle; belki uyuyarak, belki salınarak, belki zıplayarak. kelimeler çok kirletiyor, hele ki konuşurken. düşünerek konuşmak imkansız, düşünmeden konuşmaksa yaralayıcı. işte bu yüzden bu parça umutlu gibi görünen, "çözülecek her şey" derken içten içe çözülemeyeceğini bildiğin bir sorun üzerine olan ruh halini yansıtıyor ve kırıyor.
  • bu kadar geç keşfetmiş olduğum için kendime kızım kızım kızdığımdır.

"let's not fight, i'm tired... can't we just sleep tonight?"
  • aşıksanız ağlayarak eşlik edebileceğiniz bir sia furler şarkısı.

yetmiyormuş gibi şahane bir klip de yapmış sağ olsun kendisi. buyrun buradan yakın
  • day too soon ile birlikte sia'nın en iyi şarkısıdır.
hesabın var mı? giriş yap