• "şimdilik" olmamış olan oyundur . ilk oyundan 9 sene sonra bir oyun daha çıkartıyorsun, üstüne hiç bir şey koymadan (grafik dışında) ve erken erişim olarak. adama sorarlar dokuz sene boyunca ne yaptınız diye? ilk oyunu büyük bir zevkle sömürüp bitirmiş biri olarak bence devam oyunu sınıfta kaldı.
  • bir değişiklik olmazsa 23 şubat'ta çıkacak the forest'ın devam oyunu. 30 dolara çıkacak fakat bize ne kadar olacak belirsiz. eğer kur 10 lira üzerinden hesaplanıyorsa yeni oyunun bize maliyeti 300 lira olacak. direkt şu anki doların değerinden hesaplarlarsa söylemek bile istemiyorum ne kadar olacağını.
  • 1.0 sürümü 22 şubatta geliyor. ıgn üzerinden özel fragman yayınlamışlar.

fragman: https://youtu.be/a_e4ecwueqg?si=v3juntlcejybw3tj
  • the forest ın geliştiricisi endnight games'in duyurduğu devam oyunudur. hangi platformlarda ve ne zaman çıkacağı hakkında şu anda bir bilgi yok.

the game awards 2019'da yayınlanan tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=blahb7vyng4
  • bilinen the forest oyununun spin-off'u niteliğinde bir hikayesi olduğu söylenen bir oyun. dün itibariyle erken erişime açılmış durumda. biraz göz atma fırsatım oldu eski forest oyununu da büyük zevkle oynayan biri olarak genel olarak eski oyunun dokusunun korunmasının, bu dokunun bozulmadan üzerine bir şeyler eklenmesini çok doğru bulduğumu söylemek isterim. gayet başarılı gözüküyor erken erişim olmasına rağmen ve hoş dokunuşları var mesela,

--- spoiler ---

geçtiğimiz forest oyununu ben sağır biriyle oynayıp bitirmiştim tam sürümünde, 3 yıl kadar önce. komiktir ki bu oyunda da yanınıza alabileceğiniz sağır bir npc var. o yüzden aynı deneyimi bana sunacak gibi duruyor. kendisine kağıda yazmak suretiyle emir verebiliyorsunuz. trajikomik ama güzel bir ayrıntı olmuş. bundan sonra ağır kelvin'ciyiz.
    --- spoiler ---

bunun dışında haritadaki milestonelar aynı fakat harita 5 kat büyümüş durumda, benzer tadlar, yakın bir oynanış tarzı mevcut. hikayeye tam hakim olmak adına ben bu oyunu tam sürüme çıkıncaya kadar bekleyeceğim ama şu anki hali de gayet oynanabilir geldi. bakılabilir. steam fiyatı 290 lira bu arada. dragon quest builders 2 almayı düşünüyordum. aynı fiyata bunu görünce tercihimi bu yönden kullanmaya karar verdim, entry bu kadar.
  • 280 tl den şu an satışa sunuldu.

https://store.steampowered.com/…sons_of_the_forest/
  • steam sunucularını çökerten oyun
  • oyunu hem can sungur'dan hem de pintipanda'dan izledim. cs tek başına oynarken pintipanda ekibiyle oynuyor. bu yüzden fark ettim ki tek başına oynarken insanı eğlendiren kısmı hikayeyi keşfetmek ve keşfederken girdiğimiz mağaraların bizi germesi ama arkadaşlarınla co-op oynadığınızda ise eğlenceli tarafı arkadaşlarınızla birlikte bir şeyler inşa etmek oluyor daha çok. bu benim dikkatimi çeken tarafıydı. oyunun kendisine gelirsek eksiği çok var mesela keşif mekaniği sadece mağaralar ve gpsden işaretli yerlerden ibaret olmasaydı daha güzel olurdu ama küçük bir stüdyo tarafından yapıldığını göz önünde bulundurursak fena değil ben 5.5/10 veririm.
  • hala oyunun hikayesiyle ilgili explained videolari izliyorum cunku bir halt anlamadim.
  • haritası önceki oyuna göre 4 kat daha büyük oyun. ancak harita bomboş. loot çeşitliliği yok. saatlerce gezdik ipten, telden, mamadan başka bir şey yok. inşaat seçenekleri çok az. kendiniz proje yapınca da yapması sıkıcı oluyor. bitmemiş diye mi böyle bilmiyorum ama keşfetme anlamında neredeyse hiçbir şey yok oyunda. ayrıca 3060'ta en düşük ayarlarda bile 30fps anca alıyorum. optimizasyon berbat.

şimdilik beğenmediğim oyun.
hesabın var mı? giriş yap