• ödp kadıköy tayfasının iki dubleden sonra devrim yaptığı mekân.
  • kadıköy edebiyatçılarını alkol denizinde taşıyan gemi.
  • görünüş ve stil acısından eski son gemiye hiç benzemesede yine de insanın hiç yabancılık cekmedigi gürültülü, bol dumanlı, ucuz biralı, english time ve city of london sayesinde bol native speaker lı küçük bar.
  • son gemi karaya çekildiğinde biz evdeki projektörden izliyor olacağız. gözyaşı pınarlarımız ve hüznümüz isyan duygumuzla birlikte alınmış olacak.
    sadece metalik maviyi bileceğiz, denizin yeşil ve lacivert arasında giden mavisini hatırlayanlarımız çoktan ziyaret etmiş olacak kremetoryumu.
    ayaklarımızı ıslak kuma bastığımızda hissettiğimiz yumuşaklık aklımıza bile gelmeyecek. tarih kitaplarında bile anlatılmayacak denize indirilen gemi gövdesinde kırılan şampanyalar.
    el sallamayı unutmuş olacağız.
    özlem duygumuz için kayıp ilanı vereceğiz.
    bilmiyorum yıllardan bilmemkaç olacak. belki de hemen yarın, son gemi kalbimizden kalkacak.
  • arka arkaya* zeynep, seher yeli, pencereden kar geliyor, zülfü kaküllerin amber misali çalabilen mekan.

e yuh artık diyorum çekip vursaydınız lan bari. bütün moralim, psikolojim altüst oldu yemin ediyorum o kafayla.

yapmayın bir daha böyle şeyler.
  • hakkı ve ebru (abi ve ablayı bilerek ve isteyerek kullanmadım) isimli iki güzel insanın önder isminde başka bir güzel insanla sokakağzı'nda kendi yaşam alanları olarak kullandıkları alanı bir camping olarak insanlara sunduğu bir yer.

gidersen sırasıyla şöyle şeyler olabilir: gittiğinde kendi gerçekleğinle yüzleşirsin, ardından dönene kadar kendini bir hayal dünyasında hissedersin, ve döndüğünde benim ne işim var lan burda dersin. aradaki o gerçeklikten kopuş, ismini saydığım o güzel insanların eseridir tabi.
  • assos'a 19 km uzaklıkta yer alan sokakağzı mevkinin ucuna yakın bir noktada bungalov ve çadırda konaklama imkanı sunan güzide bir tatil mekanı. açık radyo, gezi pankartı ve semaverden ücretsiz çayıyla ekonomik ve entelektüel bir havası var. denize sıfır ve belirtmeden edemeyeceğim bir özelliği de vegan veya vejateryan olduğunuzu söylediğinizde yüzünüze aval aval bakmıyorlar. yalnız, bulunduğu koyun bu tarafı rüzgara oldukça açık. serin bir hava katmakla beraber sürekli rüzgar esmesinin vereceği ufak rahatsızlıktan da haberdar olmakta fayda var. arabanız yoksa geliş yolu biraz eziyetli. yani buraya en yakın merkez olan ayvacık'tan assos'a minübüsler var fakat aman diyeyim sokakağzı'na gideceğinizi söylemeyi unutmayın. yoksa minübüs sizi assos'ta indirir ve oradan sokakağzı'na ücretle getiren soyguncuların kucağına oturmak zorunda kalırısınız. insaflı birine denk geldiyseniz de sizi 30 tl'ye mekana bırakıverir.
  • artık hakkıyla ebrunun olmayan mekandır. yeni işletmeci arkadaşın eskilerini aratmayacağını umut ediyorum..
  • eskiden, camında uzun saçlı ve bıyıklı bi amcanın org çalar gibi yaptığı tuhaf afişi olan gereksiz bir mekan iken bugün hakkaabi ve ebrablanın işlettiği, haftada bir kez uğranası, en sevdiğimiz kadıköy mekanlarımızdan..
  • denk gelirseniz barikat arif (bkz: arif damar) i görüp karşılıklı bi duble içip edebiyat denizinde süzülebileceğiniz küçük kadıköy mekanı.
hesabın var mı? giriş yap