• james'in bu şarkıya ait yazdığı riff'i kirk'e sabırla anlatmaya çalışması kesinlikle izlenmeli. kirk riff'i çalamadıkça sinirleri gittikçe laçkalaşıyor. lars da olaydan geri kalmayarak arka plandan her zamanki yavşak tavırları ile ortamı iyice gerginleştiriyor.
  • ankara'nın en serin yeri anıtkabir çevresidir diye bir beyanatta bulunmuştu. gittim baktım, gerçekten de öyleymiş. komşum benim, hem pazara gidicez biz onunla.
  • ilginç bir şekilde netflişte bulduğum ve ikiye bölerek izlediğim belgesel. ortaokul yıllarından beri metallica dinler severim lakin bu belgeselle adamları insaniyet namına zerre tanımadığım gerçeği yüzüme çarpıldı. evli çoluk çocuklu olma ve bence kimlik bunalımına sürüklenme haliyle kayıt dönemleri -ki sanırım 750 günden fazla sürüyor- nasıl kabusa dönüşüyor sıkıntıyla ama merakla izledim. küçükken jason newsted aşığıydım herkes hetfield delisi iken, gruptan ayrıldığına üzülmüş ve yeni basçıyla pek gönlüm hoş olmamıştı -ki belgeselde kendisini gruba dahil etmeden önce çaldırdıkları ilk şarkı battery burada bir duralım çünkü hetfield robert trujillo 'nun parmağına tam da bu noktada pena diyor çünkü öyle- ve belgeselde görüyoruz ki kendisi tam bir dengesizmiş; bir ergenlik yaram daha kapandı, teşekkürler some kind of monster.
  • yıllardır bir yerlerde hd ve düzgün altyazılı bulurum ümidiyle gezmediğim dizi film izleme sitesi kalmadı ama pes etmiştim. last dance'ten sonra netflix yayınlasa bari diye içimden geçirmiştim. hatta iki ay önce belki gelmiştir diye arattım. gelmemişti. ama bu ay gelmiş.

kesinlikle izlenmesi gereken bir belgesel.

içinde heavy metal'in en önemli gruplarından metallica'nın dağılma noktasına geldiği bir süreçte nasıl tekrar efsane olarak yollarına devam ettiği,

eski grup üyelerinden dave mustain ve jason newstead'in grupla yollarını ayırmaları konusundaki hislerini,

st. anger albümünün yapılışı sırasında grup üyelerinin neler hissettiğini ve yaşadığını,

james hetfield'ın alkol problemi ile ailesi ve metallica arasındaki gitgellerini,

jason'dan sonra yeni bas gitarist robert trujillo'yu nasıl seçtiklerini,

lars ulrich'in aslında ne kadar işine saygı duyup sahip çıkan biri olduğu gibi detayları bulabilirsiniz.
  • hazırlık aşamasını anlattığı albüm olan st anger'dan çok daha başarılı olan beşgesel. bu belgeseli çıktığı zaman vcd'den izlemiştim. geçenlerde netflixte boş boş dolanırken denk geldim bir daha açayım dedim. 11 sene sonra belgeseli bir daha yorumladıkları "this monster lives" adında 25 dakikalık mini bir bölüm vardı daha önce izlemediğim. orada rob trujillo'nun bir yorumuna tam anlamıyla koptum.

"provalardan sonra lars ile bira içmeye gittik ve sabaha kadar içtik. ertesi gün aynı kıyafetleri giymek istemedim ve bana bir tişörtünü verdi. markası armani'ydi. asla gitmeyeceğim tarzda bir şeydi"

:)
  • metallica'nın st. anger albümünün hazırlanış sürecindeki aksamaların ve grubun ilk gününden itibarenki tüm sorunlarının irdelendiği dürüstçe yapılmış bir belgesel. öyle ki, belgeselin bir bölümünde james hetfield yönetmenlerle konuşup belgesele devam edip etmemeyi bile gözden geçiriyor.
  • jamesin hırlamalarına kurban olam.
  • metallica nın 'biz hala ölmedik yaşamaya çalışıyoruz' demeye çalıştığı albüm... fakat albüm kayıtlarında görünüyor ki; kirk hammettin metallica dan daha önce gerçekleşmiş.. grubun lead gitaristi ve joe satriani gibi bi gitar üstadının öğrencisi olmasına rahmen james in gösterdiği riffleri çalamamaktadır
hesabın var mı? giriş yap