• sms spam'lerin artması ve neredeyse herkesle telegram ve whatsapp'tan iletişim kuruyor olmamdan dolayı nihayet bildirimlerini kapattım. arada bir bakarım. türkiye'deki gsm operatörlerinin "spam'den para kazanıyoz ya" açgözlülüğüne girmek suretiyle nasıl öldürdüklerine dair tarihe geçsin.
  • "sms atarim" "sms'lesiriz" seklinde kullaniyor insanlar bunun da turkcesi, "kisa mesaj servisi atarim", "kisa mesaj servisilesiriz" oluyor, komik de oluyor, yapmayin yapanlarlaa da ukalalik yapip dalga gecin..
  • mna koduğumun şeytan icadı !!!
    lan 7/24 telefon gezdirmek zorunda mıyım yanımda sms cevaplamak için ?
    "mesaj atmadın bık bık vır vır"
    bi sktirin götünüze sokun telefonu da sms'i de.
    bilmemkacbin sms veren operatorlerin de ta amina koyim yeri gelmişken !!!
    dağılın!
  • kesinlikle bir kadın tarafından icat edildiğine inandığım asap bozucu, gereksiz, zahmetli bir iletişim şekli.
  • sanki bu bi anlamda, telekomünikasyonda alman hesabı yapmak. gibi değil mi? yani sana da öyle gelmiyor mu? şimdi o mesajla çevirdiğin muhabbeti yapmak için direktoman arasan karşı tarafı, hesap küllüm sana girecek. ama bu yoldan halledince bi sen, bi o, herkes kendi lafı kadar hesap ödemiyor mu? ya elbette bazen insanlar için bazı şeyleri yazmak söylemekten daha kolay geliyordur. işte bir "seni seviyorum" olsun, bir "çok yıprandık bitirelim" olsun, ne bileyim "içine girmek istiyorum" falan, bu tarz şeyleri bazı insanlar şifahen değil de, yazarak ifade etmeyi tercih edebilirler. ama lütfen bunu da düşün. alman hesabı diyorum. bence senin de aklına yatar gibi oldu.
  • ilk defa vodafone şebekesi üzerinden 3 aralık 1992'de, ingiltere'de gönderilmiş şey.
  • asla tartismalarin sürdürülecegi platform olmamalidir. söylemek istediklerin karakter sinirina takilir yanlis anlasilirsin. tonlamanin, mimiklerin olmadigi kuru karakter silsilesinde herkes her seyi halet-i ruhiyesine göre yorumlar. sen de öyle yapar yanlis anlarsin. hakliyken haksiz duruma düsersin. yazarsin cevap gelmez göt olursun. kisacasi, en azindan sesini duymadigin biriyle kesinlikle tartismaya girme. herkes kaybeder
  • $ort mesaj servisi
    aslinda pantolon giymeyen insanlara yonelik (bkz: quiksilver) tarafindan geli$tirilmi$ bir teknolojidir..
    vididi vididi mesaj yollarsiniz hele sevgiliniz varsa olay
    - beni seviyorsun deilmi?
    - seni gokteki yildizlar kadar seviyorum bitanecigim

geyigine kadar cikabilir. yazmayi orenmesi klavye kullanmyi ogrenmek kadar zaman alir
  • bunu icat eden alfred nobel kadar pişman mıdır bilinmez, ama daha şimdiden dinamit kadar ölüme neden oldu gibi geliyor bana.
    üçüncü sayfa haberi üreteçidir.
  • eskiden spam gelmesin diye zorunda kalmadıkça bana sürekli sms göndereceklere numaramı vermeyerek kendi spam filtremi uygulamaya çalışıyordum. baktım turkcell zaten numaramı herkese kullandırtıyor, numaramı reklam amaçlı kullandırtmayın diye 3-4 ayda bir tekrar talepte bulunmam gerekiyor, şimdi artık numaramı herkese veriyorum, sms bildirimini kapattım, sms geldiğinden haberim dahi olmuyor, bana sms gönderen annem ve iş takipçimi de whatsapp veya telegram kullanmaları konusunda tembihledim, ulaşmasını istediğim herkes anında ulaşıyor, hiçbir şekilde de spam sms mağduru olmuyorum, temiz. onu geçtim, sms kullanmıyorum artık bu yüzden. ssg de aynısını yapmış ta senenin başında, aklın yolu bir.
hesabın var mı? giriş yap