• tüm sosyal hayâtımı siken, afedersiniz amına kodumun oyunu. tüm bayram tatilini başından kalkmadan geçirdiğim yetmemiş gibi koşa koşa işten geliyor, oturuyorum başına. ejderha kesiyorum efendime söyleyeyim iksir yapıyorum.

bir de manyak oldum galiba bu oyun yüzünden. az önce yürüyodum eve doğru; yolun kenarında böyle çiçekler var. "thistle mı lan bunlar?" dedim, aldım, kokladım, attım cebime. iksir miksir yaparım şimdi.
    hadi yeter bu kadar, oyuna dönüyorum ben.

imza: dragonborn.
  • "skyrim'liyiz biz psikopatin allahiyiz, bastonla göt siker ihtiyarimiz" lafi bosuna soylememistir. manyagin harman oldugu bir ulkedir skyrim. bos gezen adam yoktur, yasli teyzenin uzerinden bile emanet cikar, uzerine yurursen kilic ceker. duz yolda yururken yengec saldirir, kaplan hoplar, kopek isirir.. sahile kacarsin ayibaligi fok gelir dislemeye kalkar. tilki tavsan gibi bi kac eleman disinda insan hayvan farketmez azcik hareket edebilen her canlinin sizi oracikta oldurme ihtimaliyle vahsi batidan beter bir mekandir.
  • bunu çok oynadıktan sonra ertesi gün işe gitmek için yürürken beynim yol kenarındaki çiçekleri toplamak için komut vermeye çalışıyor.
  • cnc dik işlem merkezinde iki günlük bir çalışma sonucu alüminyumdan imal ettiğim, 1kg, yarım metrelik logosunu, eskitme görüntüsü verme amaçlı acımadan çatır çutur yaktığımdır.

oyunu oynamak mı daha keyifliydi, yoksa bu şeyin yanışını mı izlemek, bilemiyorum. ama bir gerçek var ki, o da, artık technopat.net raflarını süsleyecek olması.

yanarken
    yandıktan sonra
    eskitme işleminden sonra 01
    eskitme işleminden sonra 02
    eskitme işleminden sonra 03

(bkz: normal değilim)

(bkz: evet)
  • morrowind'in batısında, cyrodill'in kuzeyinde, hammerfell ve high rock'ın doğusunda yer alan soğuk ve nord'ların yaşadığı memleket.
    (bkz: elder scrolls)
  • süper memleket. her taraf yemyeşil, dağlar, tepeler, yeşillik. kuzeyde uçsuz bucaksız bir deniz. kendi halinde takılan mamut çobanı devler falan, negzel pastorallik. zırt pırt çıkan ejderler olmasa valla mis gibi ülke, yaşa git. ben olsam ben de milliyetçisi olurdum, yalan yok.
  • "ben kitap okumaya skyrim'de başladım." -anonim (bir kısım oyuncu için öyledir, kesin.) bonus*
  • arada darlandığım vakit işi gücü bırakıp kaçmak ve nehir kenarında terkedilmiş bir su değirmenini satın almak sureti ile hayatımı sadece huzura adamak isteği doğuran doğa şölenleri ile dolu memleket. sırf aurora'ları izlemek için yüksek bir tepe arayıp, geceyi orda geçirip sabahında da tavşan avlayarak karnımı doyurduğum olmuştur. vay be...

bethesda'nın bir sonraki elder scrolls oyunu nasıl olur bilmiyorum ancak bu seriyi sona getirdikleri oyun kesinlikle var olan bütün planet nirn yüzeyini kaplamalı, bütün gezegen her noktası ile ulaşılabilir ve etkileşime hazır olmalı. bu dediğimi kaldırabilecek ekran kartıydı, ram'iydi, işlemcisiydi ne zaman mümkün olursa da o zamana kadar beklemeliler tabii ki. umarım ben dünyadan göçüp gitmiş olmam o tarihe kadar.

ama dileğim bu serinin asla ama asla bitmemesi...
  • sık sık indirime giren ve her steam kullanıcısının hesabında olması gereken devasa bethesda yapımı oyun.

can sıkıntısı ve günlerimi doldurmak için tekrar indirip kurdum bir hafta önce. günlerdir karış karış geziyorum tamriel'i. ilk çıktığında alıp hayvan gibi oynayıp bitirmiş olsam da oyun değerini hiç yitirmemiş. hala aynı heyecanlar hala aynı lydia.
  • sıcak iklim seven bir bosmer olarak tamamen bir yanlış anlaşılma sonucu düştüğüm memleket. bir de tam sınırda tostoparlak edilip imperial'lar tarafından helgen'e götürülmem üstüne tuz biber oldu. kafam kesilecekken son düşüncelerim "nereden düştüm buralara? insanı hoyrat iklimi sert..." derken bir de ne göreyim, ejderha gelip "yol toor shur" diyerek etrafı ateşe vermesin mi? ayrılıkçı skyrim gerillaları, stormcloak'larla kaçtım da kafam omuzlarımın üzerinde kaldı bir süre daha, sevindim. halbuki ben işinde gücünde bir avcıydım, sadağımda ok olduğu sürece kafam rahat ormanlarda dolaşır, yaprakları yatak yıldızları yorgan yapardım. bu skyrim'e geldim geleli herkes benden bir şey ister oldu. yok git tablet bul getir, aman sen "dragonborn"sun git yedi bin basamak tırman. eeh yeter be! isyan ettim bu kadere dağlara vurdum kendimi yanıma bir köpek alıp. o zamandan beri skyrim'de dağ bayır dolaşırım. en güzel gece manzaralarını bu dağlarda gördüm. oturup hayran hayran aurora borealis'leri izledim. whiterun'da elrindir hemşerim çıktı, sağ olsun yeni yay modellerinde indirim falan yapar. öyle geçinip gidiyoruz işte.

tanım: hala arada ormanlarında dolaşıp avlandığım diyar.
hesabın var mı? giriş yap