• skoda'nın bana göre sıteyşın araba sekmentinde yaptığı en iyi 2 otomobilden biri... diğeri ise yeti... o da bambaşka zaten.
    gerek arabanın dış görünüşü gerekse konforu hakikaten çok başarılı ve alman harikası olma yolunda aday.
    kırmızısından itfaiyeye çok güzel maksatlı kurtarıcı olur. projesini çizdim bile kafamda...
    lakin bende bir sayısal oynasam iyi olur.
  • 1.2 tsi motorla donatılmış versiyonu gelecekmiş. hemen koşup sayısal loto oynayayım.
  • minivan olarak algılansa da aslında station wagon bir araçtır. içi oldukça geniş, kullanışlı ve konforludur. her detay düşünülmüş, her türlü donanımı mevcut olup bir de panoramik tavan ise tadından yenmez gezmeye doyamazsınız.

1.4 benzinli motor için söyleyebilirim ki performansı da, 1.4 motora göre oldukça başarılıdır.
  • tarz olarak essiz bir arac, hic bir araca benzemez, yol tutusu yakiti guvenligi ve konforu muazzamdir, sahipleride özel insanlardir kendimden biliyorum.
  • devam kasası üretilmeyen, aslında fiyat/performans oranı ve bunun gibi birçok oranı (boyut/hacim vs.) oldukça başarılı olan skoda modeli. mpv ile b sınıfı arasında oldukça nev-i şahsına münhasır bir sınıf oluşturmayı becermiş, bu sınıfta tek temsilci olarak tarihteki yerini almıştır.

bu aracın tasarımı klasik tasarım dilinden etkilenmemiştir. en önde spor hatlarla başlar, sürücü kabinine doğru b sınıf camlar sizi karşılar, yolcu kabinine geldiğinizde bir aile aracı ile devam ettiğiniz yolculuk hemen arkada mpv ile son bulur. ön camlar ile arka camların arasındaki devasa fark da bunun ispatıdır.

iç mekanda ise ön konsol ve yolcu bölümleri sedan bir araç gibidir, üretim yılına göre oldukça yeterlidir. arka koltuğa geçtiğinizde ise efsane bir koltuk diz mesafesi ile baş başa kalırsınız, o andan itibaren ön koltukta oturmak gereksizdir. hele panoramik cam tavan donanıma dahilse ferahlığın tanımı baştan yazılır. arka koltukların ray üzerinde ileri geri gidebiliyor olması ve komple katlanıp sökülebiliyor olması aracı 1 dk da ticari araç haline de getirebiliyor ki bu anda bu araba daha ne yapabilir diye düşünüyorsunuz.

donanım tarafında günümüz şartlarında bile oldukça güvenli ve işlevsel donanımlara sahiptir. adındaki yıldız gibi parladığı 2008 li yıllardaki teknoloji ve donanım seviyesi ile kıyaslarsak lüks bile kalır. esp, ön far yıkama, park sensörü, aux giriş, otomatik klima bunlardan en temeli.

gel gör ki bu mükemmel aracın üretimi ne yazık ki devam etmiyor. benzer fiziki ve donanım yapısı ile güncel tasarım diline göre yenilense tereddütsüz alınacak bir araç olurdu
  • 2015 ekim kasım aylarında piyasaya çıkacak olan yeni kasası skoda logosu takılmış volkswagen caddy olacak(bkz: badge engineering). sanmıyorum ama fiyat olarak aynı donanımda caddy'nin 4-5.000tl altına verirlerse deli satar bu araba.
  • bütün araclar birbirine benzer, lakin roomster hic birine benzemez.
  • artik sigamadigimiz için güzelim lada samara'mizdan ayrilmaya karar verince, bir aydir takip ettigim ve hâlâ alip almamakta kararsiz kaldigim skoda modeli.

sayisal oynamayi unuttugum için galeriden sifir km roomster alma sansim zaten yok da; ikinci el ilanlarindaki kafa karistirici durumlar cidden düsündürüyor. kendi sinifi içindeki en iyi araçlardan biri oldugu halde, sevgili halkimizin genel hastaliklarindan dolayi ikinci eli son derece sorunlu görünüyor. roomsterla kiyaslayinca "cilalanmis karton" denebilecek kadar kalitesiz, asla binilmeyecek bir sürü araç, kapis kapis gidiyor. üstelik hiç de ucuz olmadiklari halde. ama ne hikmetse böyle bir araç tutulmuyor iste.

bir de, 1.2 versiyonunun büyük çekiş sorunu yaşattığı iddiası var, henüz kullanıp test etme şansı yakalayamadığım için bilemiyorum. şöyle çok km yapmamış, kazası belası gerçekten olmayan bakımlı bir roomster denk gelse ne iyi olurdu be sözlük! bilen gören duyan, bir el atıversin bizahmet..
  • bu aracı çok beğeniyorum ama halihazırda parçası zor bulunan bir arabaya bindiğim için bu durumdan tiksinmeye başladım. bu arabada bu sorunu yaşamayacağımı bilsem hemen alacağım. tam aile arabası.
  • hangi sike surulecek akli olmayan skoda sorumlusu bu arabaya 1.2 htp motor takip satalim dediyse tokatlanmalidir.
    lakin 1.2 tsi motorla akillari almaktadir.
hesabın var mı? giriş yap