• bir saç modelleri güzellik önerileri falan forumunda okuduğum yazıda kurtulma metodu şöyle anlatılmış, imla berbattı editledim:

"benim siyah noktalar için hem yok edici hem de sıkılaştırıcı kullandığım maske var, deneyin gerçekten faydasını gördüm... bir tatlı kaşığı yeşil kil, bir tatlı kaşığı yulaf unu, ve biraz da normal krem -el kremi de olabilir- bunları çeşme suyu ile değil içme suyu ile karıştırın, krem kıvamını alınca yüzünüze ve boynunuza sürün kuruyana kadar, daha sonra ovarak çıkarın. ılık su ile yıkayın işte bu kadar... kayısı yağı ile masaj da yapıyorum iyi geliyor."

benim aklımın almadığı, nasıl bir deneme yanılma yoluyla yeşil kil ve yulaf ununu karıştırmayı akıl etmiş birileri, hem bunlar nerede satılıyor acep?
    ve en önemlisi tarihte daha önce birisi burnuna kayısı yağıyla masaj yapmayı akıl etmiş mi? kayısının yağı da mı oluyormuş?
    kadınların beyni hakikaten ne değişik çalışıyormuş yahu!
    ben akıyorum bu forumlara hacı, baştan yaratacağım kendimi gidip siyu.
  • benim de burnumda vardı bu illetlerden hidrojen florürü biraz pamuğa sürdüm ve burnuma tampon yaptım, şu an burnum bile yok o derece geçti. kesin çözüm.
  • bunların çeşitli türleri var, bazıları gayet sinsi oluyor. bu sinsilerin varlığı ancak surat incelenirse bulunabilir. ki bunlar sıkıldığında, büyük bir hızla, dönerek ince bir şekilde çıkarlar. bulundukları mekan boşalır, bir süre sonra yeniden sıkmaya hazır bir biçimde dolar. yeniden kullanımlı siyah nokta gözenekleridir.
    bazıları ufak görünümlerine rağmen, bol miktarda yağ bulundururlar, suratta minik çıkıntılar yaratırlar. sıkması o kadar da eğlenceli değildir.
    en güzelleri, iştah açıcı, ağız sulandırıcıları ise, çıkıntı üstünde siyah leke halinde en rahat göze çarpanlarıdır. bunları sıkmak az miktar efor gerektirir. kalıntı bırakmadan tek, sert bir parça halinde, tokmak gibi çıkarlar.
  • bazıları sadece asansör aynasında görünen noktaların genel adı.
  • az önce ketıl yöntemini denedim. evet gerçekten siyah noktalarım geçti, şu an burnumun üstünde kırmızı noktalar var.

• *
  • bugün berberin "siyah noktaların için ne yapıyorsun sen?" sorusu vesilesi ile tanıştığım kavram. telaşla "bilmediğime göre bir şey yapıyor olamam" diye düşündüm ve "hiç" deyiverdim. sonrasında burunun üzerindeki küçük kıllar olduğunu ve ağda ile o yeni düşmanlarımdan kurtulabileceğimi öğrendim. hemen iki posta ağda sonucu bembeyaz bir burnum oldu ve gerçekten de yıllardır sinsi bir düşmanla beraber yaşadığım gerçeğini kabullendim. eve geldiğimden beri burnuma bakıp duruyorum. tek sorun berberin muhtemelen övgü almak adına ağdanın üzerindeki kılları tekrar tekrar bana göstermesiydi. hatta ikinci posta ağdayı sürdükten sonra kenara attığı eski kıllı kurumuş parçayı aldı tezgahın üstünden ve dikkatlice tekrar, tekrar, tekrar inceledi. acaba bunca yaşıma kadar bunlarla nasıl geldiğimi düşünüp dertlendi mi yoksa bildiğin manyak mı bilemedim. ama bugünden tek bir ana fikir çıkarmam gerekirse o da berberinizin askere gittiğini öğrendiğiniz günün karalar bağlanıp yas tutulası bir gün olduğudur. hayatımın geri kalanını büyüyüp koca adam olup yüksek mevkilere gelmeye ve berberlerin askerlikten muaf tutulması için çaba sarf etmeye adayacağım. ben yandım başkaları yanmasın.
  • kurtulmanin cok kolay iki yolu vardir. malum sauna kulturumuz cok fazla yok, gundeligi gectim haftalik hatta aylik bakim denen seyden uzagiz. iste size cozum:

cozum 1
    - kettle a az miktar su konur, kaynama sirasinda yakmayacak kadar yaklasilarak kaynayan su buharina maruz kalinir. bu sirada cok sik nefes almamaniz ve dayanabileceginiz kadar su buharinda kalmaniz gerekmektedir.
    - yuzunuz bir bebek kivaminda yumusaklasip pembelesince siyah noktalari cildinizi kizartmayacak derecede hafifce sikilir.
    - ardindan banyoya girilir. once bi guzel yuzunuzu kopurtulur. sonra keselenilir.
    (su buharinda yumsamis siyah noktalari sikmak daha avantajlidir, hic yumusatmadan siyah noktalari sikmak gozeneklerin buyukce kalmasina ve cok kisa surede tekrar eski halini geri kazanmasina sebep olur) *

cozum 2

bu cozumde kendine dikkat eden erkekler icin gelsin.
    biz yakisikli erkeklerin haftada en az 2-3 kez tras olmasi gerekir. iste isin sirri tras olurken kullanilan tras kopugunde yatmasidir.

- tras olurken tras kopugunu sadece tras olacaginiz sakalin bulundugu yuzeye degil yaglamanin fazla oldugu, t bolgesi, burun kenarlari ve burun ustune de hafifce yayilir.
    - siz tras olurken jilet degmeyen yerde kopuk yuzdeki yag ve kirle tepkimeye girerek kirleri ve siyah noktalari yumsatir.
    - trasiniz bittikten sonra yuzunuzu yikamadan once hafifce tirnaklayarak kopuk temizlenir.
    - yuzun mis gibi parladigi gorulur. bir tasla iki kus vurulur, en guzel opucuk hak edilir.

tum bunlara zaman ayiramam edemem diyenler icin daha kolay ve guzel bi cozumum yok. bunun icin ozel uretilmis yuz temizleme jelleri icin bile zamana gerek var unutmayin.

ayrica yuzun sadece siyah noktalardan temizlenmesi yeterli degildir, burundan firlamis killara, dislere, kulak icine ve kokunuza da onem gostermelisiniz.
  • bunlarin kesin caresi yoktur. bosuna bir suru para bayildiktan sonra aklim basima gelerek vardigim kani sudur ki, hergun duzenli temizleme, haftada bir iki peeling, tonik ve yagsiz bir krem bu siyah noktalarin gorulmesini engelleyecektir. ama siz icten ice bileceksiniz ki, onlar hep ordalar, yuzunuzu temizlemeyi savsakladiginiz gunleri bekliyorlar...
  • dudak çevresinde oluşanlarını sıkmaya kalkarsanız tarifsiz acılar yaşatır.
hesabın var mı? giriş yap