• cnnturk'te akif beki ve elif çakır'ı dumurlardan dumurlara sürükleyendir. resmen "sırrı chp'ye karşı şimdi konuk edelim, chp'ye güzel geçiririz" diye çağırmışlar. bir de çözüm sürecinden dolayı akp'ye kötü bir şey demez, teşekkür eder diye düşünmüşler. bayağı da uğraştılar. ama kendi oyun bahçelerinde yandaş konuklarla oynadıkları oyunları oynayamayınca neye uğradıklarını şaşırdılar. programdan seçmeler:

elif çakır: 17 aralık çözüm sürecini provoke etmek için mi?
    sırrı süreyya: alakası yok!

e.ç: hdp, bdp'nin türkiye'lileşme hareketidir.
    s.s: ifadeniz dökülüyor! biz nereliyiz ki türkiye'lileşeceğiz??

s.s: biz 3 aylık bir partiyiz.
    e.ç: parti yeni ama aktörler eski.
    s.s: napalım uzaydan adam mı getirelim!

e.ç: hdp'ye girmenizi sevmedim. kürt ağırlıklı bir parti.
    s.s: sizin sevmemeniz ne kadar doğru bir yerde durduğumu hatırlattı.

e.ç: hep şiddeti ön plana çıkarıyorsunuz oysa toplumun sükunete ihtiyacı var.
    s.s: ne demek efendim sükunet siz vurdunuz da biz ölmedik mi?

e.ç: peki başörtüsü konusunda...
    s.s: başörtüsü konusunda meclise ilk biz önerge verdik, başbakan bize "hadi ordan zerdüştler" dedi.

akif beki: chp'yle ilgili ne düşünüyorsunuz. sarıgül'ü sevmediğinizi biliyoruz.
    s.s: bu saatten sonra benim ağzımdan chp ile ilgili negatif bir cümle alamazsınız. hele ki sizin yanınızda.

e.ç: chp'yle ittifak kurabiliriz diyorsunuz, ama nasıl olur?
    s.s: yahu biz devletle, akp'yle bile görüşüyoruz, chp'yle haydi haydi görüşürüz.

a.b: size mitingde biri tezahürat etmeyince "tenekeden durma" diyor musunuz?
    s.s: size söyledim mustafa sarıgül hakkında konuşmayacağım.
    a.b: ama milleti fırçalıyor.
    s.s: ohooo başbakanın fırçalarının yanında sarıgül'ünkü çerez kalır.

e.ç: peki projeleriniz neler?
    s.s: proje de proje. ananızın karnından projeyle mi doğdunuz?
    e.ç: ama projeler önemli.
    s.s: şu proje fetişinden bir kurtulsanız.
    e.ç: ama nasıl olur havaalanı gerekiyor.
    s.s: havaalanını kadir topbaş yapıyor sanıyor.
    e.ç: ben rötar yapmak istemiyorum.
    s.s: gören de pegasus'un sahibi sanır.

a.b: ama projelerin olması lazım. mesela ulaşım ve su bedava diyorsunuz. kaynak nereden bulunacak?
    s.s: sanırsın kadir topbaş bütün projeleri kendi cebinden ödüyor.
    a.b: ama sonuçta bunlar nasıl mümkün olacak?
    s.s: bu hükümet döneminde çalınan çırpılan paralar bunlara aktarılsa nasıl bedava olacağını görürdünüz.

a.b: çalınanları tam bilmiyoruz da. belediyenin bir bütçesi var. bedava ulaşımın maliyeti ne olur?
    s.s: ben size sistem bu yağmayı daha fazla kaldırmaz diyorum. bir gün evden dışarı çıktık hiçbir araç yok. kimse gideceği yere gidemiyor. bunun maliyeti nedir? bunun maliyeti mi olur?

e.ç: ama çözüm süreci için hükümete teşekkür etmiyor musunuz?
    s.s: teşekkür edecek ne var, en temel insan hakları için mi teşekkür edeceğiz? kimin hakkını kime veriyorsun!
    e.ç: ama çözüm sürecini başlattılar.
    s.s: ne alakası var? çözüm süreci çok önce başladı. diğer hükümetlerle de görüşüldü.
    e.ç: ama bu hükümet daha bir...?
    s.s: roboski olduğunda iktidarda ecevit mi vardı?

e.ç: kürtçe propaganda yapabiliyor muydunuz daha önce?
    s.s: yapıyorduk. bedelini de ödüyorduk. bedelini ödeyen herkes özgürdür.

a.b: ülke son 10 yılda demokratikleşmedi mi?
    s.s: ben paralel evrende mi yaşıyorum? hangi demokrasiden bahsediyorsunuz? yargıyı yürütmeye bağlamışsınız demokrasi diyorsunuz. aman darbe ona bir tıpa, aman darbe buna bir tıpa, interneti yasakla, kendine için yasa çıkar, yolsuzluğa izin ver böyle demokrasi mi olur?

edit: programın sonlarına doğru yolsuzluk, rant, 2b rezaleti, sağlık sistemi, tarlabaşı, sulukule ne var ne yok sağlı sollu girişti, elif çakır ağlamadan yine iyi bitirdi programı. akif beki de konuk ettiğine edeceğine pişman oldu.
  • naylon hümanist, plastik kürt, telmaşa türk. yeni model oportünist mazlum.
  • kemal kılıçdaroğlu'nun tırnağı olamayacak siyasetçi. samimiyetsiz adam.
  • pkk bir eylemi yapmışsa erkekçe sahiplenir diyen vekil.

şimdi dünya kadar örnek verildi de en ortada olanı tekrar hatırlatalım. bu süper vicdanlı, sosyalist vekilin "erkekçe" sahiplenir dediği örgüt polis lojmanı civarında 06 ankara plakalı bir araca kaleşnikof, el bombası ve roketle saldırdı. 4 kızı katletti.

(bkz: 20 eylül 2011 siirt polis myo'ya roket saldırısı)

olay ve kurbanlar ortaya çıkınca saldırının pkk tarafından değil, derin devlet, asker vs tarafından yapıldığı yayılmak istendi ama arabaya el bombası atmak isteyen şerefsiz hayvanın elinde patlaması sonucu kalan leşi yüzünden bu yalan bilgi de başarılı olamadı. sonuç olarak olan şuydu;

(bkz: pkk'nın özür dilemesi)

dünya kadar asker, polis, memur, köylü katleden örgütün 4 kız için özür dileme sebebi ise kızların "kürt" olmaları ve siyasi isimlerin akrabaları olması, tabi bu doğrulamadan sonra bdp'den gelen açıklamalar da vardı, ama paris"te öldürülen 3 pkk'lı için yapılan açıklamarla yan yana koyunca durum şu oluyor; (bkz: #31691546)

ve son olarak karayılan'dan gelen "erkekçe" açıklama;
    ---
    siirt’te dört kadının öldürüldüğü olaydan üzüntü duyduklarını eylemin “yanlışlıkla” yapıldığını belirten karayılan, “aynı olayda eylemcilerden erdal adında bir gerilla arkadaşımızın da şehit düştüğü bilgisi vardır. hatta eylem içinde durumu fark ettiği için kendini imha etmiş olma ihtimali vardır. çünkü çok duyarlı, halkı ve ülkesi için her şeyini feda edebilecek değerli bir militandı. bu değerli arkadaşın ailesine ve tüm kürdistan halkına başsağlığı diliyorum” dedi.
    ---

erdal denilen kişi arabaya el bombası atarken elinde patlayan eleman. yani yaptığı saldırıdan değil, 4 'kürt' kızı katletmesinden o kadar müteesir olmuş ki anında cezasını kendi vermiş. örgüt başından gelen açıklama bu.

erkekliği gördünüz mü?

şimdi ssö'i yalamaya devam edebilirsiniz...

not; (bkz: hdp'nin gezi parkı olaylarını sahiplenmesi)
  • https://pbs.twimg.com/media/blwdkvfcuaauw0a.jpg

hani bu adamın yaptıklarını beğenirsiniz, beğenmezsiniz. o sizin tercihiniz. fakat, bir muhalif nasıl olur diye soracak olursanız işte böyle olur. oraya ne bir örgüt getirdi. ne gencecik çocukları çakalların önüne attı. ne parti propagandası yaptı. milletvekili olmanın getirdiği güç, hediye çeki alma dışında da kullanılabiliyormuş demek ki değil mi?

az çok insanlara örnek olsun. muhalefet aktiflik gerektirir. yürek gerektirir. öyle meclis kürsüsünde milleti gaza getirip, kuyruğu sıkışınca arazi olanların yaptığı şey değildir. budur.

bu gezi parkı olayı ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın, sırrı süreyya önder, orada ona oy vermiş insanların yapmasını istediği her şeyi yaptı. ha burada yine bir takım aşırı solcular tarafından eleştirilecek. ne yapalım, olsun o kadar.
  • "pkk bir eylem yaptığında bunu erkekçe sahiplenir."

utanmadan, yüzü kızarmadan, vicdanı sızlamadan yukarıda alıntıladığım cümleyi kurabilmiş kişi.

kısacası pkk demokratik ve delikanlı bir örgütmüş beyler. bebekleri öldürdüğünde, halkı katlettiğinde, askerleri şehit ettiğinde, bunların arkasında "erkekçe" durabiliyormuş. sıkıntı yokmuş yani.

ama bu arada türk silahlı kuvvetleri, askerler falan hep çok faşistler. pkk ise delikanlı.

(bkz: erkekçe katliam yaparken mağdur olan pkk)
  • "özgürlükçü, hümanist" olduğu ifade edilen ancak çok da uzak olmayan bir zamanda teröristbaşı bebek katili için sayın öcalan'a bin selam, çatışmada öldürülen pkk'lı terörist coşkun doğan için de "böyle bir ölüm hepimize nasip olsun" diyen, tutarsızlıklar içinde yaşam bulan, çelişkiler yumağında yaşayan, öldürülen teröristlerin arkasından ağıtlar yakan, ölümü yücelten, ölümü onurlandıran samimiyetsiz şark demokratı.

pkk terör örgütü'nü yücelten, teröristlerin ölümünü kutsayan, teröristbaşı apo'yu lider gören ve insanlığa karşı suç işlemiş olan apo'suna binlerce selam gönderen bir sırrı süreyya nasıl olur da "özgürlükçü, hümanist" addedilebilir?

vicdanı olan bir insan evladı terörizme övgü yapar mı, pınarcık katliamı emrini veren ve 16 çocuğun katliamına sebeb olan teröristbaşı bebek katili abdullah öcalan'a selam çakar mı?

. (bkz: sayın öcalan'a bin selam)
    . (bkz: böyle bir ölüm hepimize nasip olsun)

. (bkz: sırrı süreyya önder stili taziye mesajı)
    . (bkz: sırrı süreyya önder tipi barış elçiliği)
    . (bkz: sırrı sus pus)
  • ne tayyipçisi ne takiyyesi arkadaşım, nerelere uçtunuz yine?en fazla kim darbe karşıtı görünür yarışmasında hükümete biraz daha yakın görünmek için şov yapmaya çalışanlara ağızlarının payını vermiştir o kadar.

alıştınız tabi meydan boşken kendiniz çalıp kendiniz oynamaya. duyun, bu ses bu ülkenin 3. tarafının sesidir. ne darbeci ne de sözde darbe karşıtlarının sesi değil onların tepiştiği bu zeminde ezmeye çalıştığı çimenlerin sesidir.

mikrofonu kesilmeden önce neler demiştir yazalım da şöyle dursun;

-kendisine ben darbeye karşı sokağa çıkan bir mücahidim diyen türk-iş yöneticisi olduğunu düşündüğüm bir kişiye "yav ne mücahidi, türk-iş dediğin sendika 80 darbesinde darbe kabinesine üye veren bir sendikadır, hikaye okuma" demiştir.

- "ben 80 darbesinde 12 eylül zindanlarına 16 yaşında girdim, 12 yıl ceza aldım 7 yıl cezaevinde kaldım. darbenin ne demek olduğunu, demokrasi mücadelesini sizden öğrenecek değilim. bana demokrasi dersi verecek son kişi sizsiniz" demiştir.

- kendisini darbecilikle suçladığını düşündüğüm ve laf atan birine "zamanında darbeci dediklerinizin değnekçiliğini yapmasaydınız o zaman" demiştir.

- kendisini zorbalıkla susturmak isteyenlere"ben kurşun, taş, sopa yağmurları altında günler geçirdim, senin gibilerin tehditleri bana işlemez, otur yerine" demiştir.

ama siz adamın mikrofununu kapatın, sesini zorbalıkla bastırın ve sonra da konuşmasına izin vermeden, konuşmasının içeriğiyle zerre alakası olmayan ithamlarda bulunun. siz demokrasi getireceksiniz öyle mi?
  • the secret adlı kitap hakkında "bu nasıl secret'tır ki migrosda bile satılıyor" diyen senarist yönetmen.
  • dün meclis'te yaptığı konuşmada soma faciası ile ilgili olarak hükümete mümkün olduğu kadar teğet geçerek olayı kemal derviş'e kadar götürmüş. kemal derviş'in tütün ekimini sınırlandırma icraatına bağlamıştır.

dediğinde aslında haklıdır, ancak kemal derviş tütün kararını anayasada değişmez madde olarak koymamış ki, senin direkt eleştirmekten sakındığın başbakanın bu işi düzeltebilirdi. düzeltmek bir yana daha da uç noktalara götürmüş ve tarımı tamamen bitirmiştir son 12 senede.

velhasıl, sırrı süreyya önder'in ak parti'yi eleştirirken dilini korkak alıştırma problemi halen devam ediyor.

http://www.cnnturk.com/…dan-bu-cinayeti-anmak-olmaz
hesabın var mı? giriş yap