• 22 aralık sabahı şirince:

http://i.imgur.com/xangs.jpg
  • aklıma şu karikatürü getiren efsaneye konu olmuş köy.
  • gelirken şarap getir dediğim arkadaşın kıyamet kopacak getirmem diyerek gittiği yer.
    herif ölümden kurtulacak yine cimri.
  • sirinlerin konuştuğu dil, ural altay dil grubundan gelir, 23 sesli 18 sessiz harfden oluşan bir alfabesi vardır, yazında kiril alfabesi kullanılır.
  • itibari iki paralik olan aslinda hic de sirin olmayan yerleske. yillar once gittigim ve herkesin samimiyetini yitirdigi, koyluyuz biz kilifi altinda dejenere olmus koyluler, her seyi koy bilmemnesi diye fahis fiyata satmaya calisan paketlenmis urunleri bile koy zoppigi diye yutturmaya calisan fotograf cekimlerinden nerdeyse para isteyecek , her seyi paraya cevirmeye calisan samimiyetsiz koylulerin yasadigi bolge. koylu dedigin adam da biraz mahcubiyet olur , bunlar kraldan cok kralci olmus. her urune yapistirmislar bir organik muhru ticaret yapiyorlar, koy ekmegi koy yumurtasi koy mercimegi koy gazetesi, organik koy orospusu koy pezevengi diye donusume ugramaya musait kasaba. ne sanstir ki daha da populer olmustur, hic haketmeyen bu yer.memleketimde sirince daha da sirin daha da samimi bozulmamis binlerce koy var, lutfen itibar etmeyin bu tarz koylulere.
  • şu an çok acayip ortamlarından döndüğünden şüphelendiğim yer.
  • 21 aralıkta atılacak küçük bir atom bombasıyla dünya iq ortalamasını az da olsa yükseltmek mümkün olacaktır.
  • nedense bu olayın üst düzey yetkililere*** haber veriliş şeklini çok merak ediyorum.

-başkanım 21 aralık'ta köye yüzbinlerce turistin geleceği haberini aldık biraz önce.
    -nasıl yani, neden?
    -ya nasıl anlatsam.. kıyamet kopacakmış.. ama şirince'de kopmayacakmış. dünya üzerinde kalacak iki kara parçasından birisi burası olacağından ebediyete kadar sığınmaya geliyorlar.
    -evladım işim gücüm var.
    -valla diyorum başkanım.
    ...
  • kadinlarin yere serip satmaya calistiklari dantel, kumas, bez vs' lere iyice bakin zira arkalarinda "made in china" yaziyor.
  • oraya gidenlerle dalga geçip hem de ortamı görmek için arkadaşlarla beraber gittiğimiz köy/belde vs.

fakat gittiğimizde gördüğümüz üzere dalga geçilenin biz olduğunu görmüş olduk. çünkü kimsecikler yok şirince'de. yok millet çadırda yatıyor, yok odaların günlüğü şu kadar. bizim beynimiz ne kadar bence bu daha önemli.
hesabın var mı? giriş yap